Jump to content

Licencje 2011


Recommended Posts

Na forum Mlik toczy się ostra dyskusja na temat Kadry 2011 i nowych pomysłów Komisji Modelarskiej dot. licencji.

 

W skrócie: KM planuje taka zmianę przepisów która uniemożliwi otrzymanie licencji FAI modelarzom, którzy nie są członkami żadnego stowarzyszenia lub aer. regionalnego zrzeszonego w AP, a np. bawią się sami za własne pieniądze w domu i jeżdżą na zawody reprezentując tylko siebie.

 

To genialne rozwiązanie ma na celu zwiększenie liczebności członków AP, ponieważ KM martwi się ze możne ich wkrótce zabraknąć.

 

Pozostawiam to do waszej oceny.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Przecież KM ma w swojej Strategii zapisane:

Zaprosimy do Aeroklubu Polskiego lotniczych modelarzy niezrzeszonych stwarzając im sprzyjające warunki do uprawiania swojego hobby pod naszym logo.

No to właśnie to robią. "Przyjdź do nas, a my Ci pozwolimy pojechać za Twoje pieniądze na zagraniczne zawody"

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ciekawa lektura bo pokazuje jakimi manowcami może podążać myśl ludzka. Szczególnie zwróciłem uwagę na definicję "pasożyta".

Stawianie w rankingu wyżej zawodnika zrzeszonego od zawodnika mającego wyniki sportowe przypomina czasy które minęły. No ale jest to jakiś pomysł na "elitarność" tego hobby.

Link to comment
Share on other sites

A niech się pałują !

Nie karmić trolla to sam zdechnie . Kilka innych organizacji miało podobne pomysły ale tam ludzie zgrani skrzyknęli się i nikt nie dał się namówić na "nowy ład"

Czas by stare relikty wreszcie zdechły . Jak długo zawodnicy będą dla wyższego dobra godzili się na takie pomysły tak długo to wszystko będzie trwać.

dajecie się dobrowolnie okradać po to by ktoś mówił co wam wolno ....

Link to comment
Share on other sites

No Panowie trochę sfolgujcie, myślę, że jakby nawet opłat nie było to i tak by nie było więcej zawodników. Po prostu trzeba chcieć i tyle , to że lata mniej ludzi w zawodach jest normalne, bo TO KOSZTUJE !!! trzeba wydac sporo kasy na sprzęt i MIEĆ JESZCE WIĘCEJ CZASU NA TRENINGI.

Latałem w wielu zawodach i np z zagranicznych zawodników wszyscy byli zrzeszeni w klubach i posiadali polisę OC tak jest wszędzie tylko nie u nas...

 

W tym roku przybyło kilku nowych zawodników w klasie F4H i nie mówili, że mieli jakieś przeszkody czy ktos im robił problemy.

 

Przynależność klubowa nie jest czym strasznym, zresztą wchodziły badania lekarskie też było źle teraz będą zniesione - będzie oświadczenie o zdolności - i to na pewno nie sprawi, że będzie więcej zawodników na zawodach.

AP nie zniknie... przynajmniej na razie się na to nie zanosi.

 

Sekcja Modelarska Aeroklubu Ostrowskiego ma 30 członków i jakoś nikt nie marudzi, że musi płacić składki itp.

 

Pozdrawiam !

Radek

Członek Komisji Modelarskiej AP

Link to comment
Share on other sites

Radku patrzysz na to z innej strony i nie neguje tego co widzisz..

Problem w tym że własnie tak to wygląda - jak nam zapłacisz to damy ci polatać ew mozesz iść zrobić siku w koszulce klubowej...

Sorry że mam taki punkt widzenia ale miałem tzw przyjemnośc kilka razy reprezentować kraj na zawodach miedzynarodowych w innych dziedzinach i były podobne pomysły ..

 

Sami wykładamy na sprzęt modele treningi ,paliwo do modeli i auta ...

Gdyby to podliczyć to są kolosalne czesto kwoty w przypadku kadrowiczów i nagle ktoś wyskakuje - opłacisz daninę to pojedziesz.... nie tędy droga .

Nie chcę pisać wprost ale kilka organizacji poległo juz na takich pomysłach bo np nie mieli kogo wystawić do ME czy MS ...

 

Kupuję balsę w POLSKICH sklepach , inne materiały też... płacę podatki , kupuje paliwo jadać na trening - płacę podatki ... i nagle ktoś mi mówi że jak chcę reprezentować kraj to mam znowu zapłacić. ZA CO? Za przynależność ? Ubezpieczenie nie ma tu nic do tego - i tak na imprezach masowych trzeba je mieć i to każdych dziedzinach życia..

 

przepraszam za słowa: Prawo nie zabrania mi być socjopatą i patrzeć na czubek własnego nosa ale zycie jest brutalne

 

Ja by jechać na ME musiałem zdobyć sponsora bo sam nie byłbym wstanie pokryć kosztów transportu sprzetu w kwocie kilkunastu tyś za 4 dni . Sponsor się znalazł bo ktos kreatywnie wrzucił to w koszta i zrobił sobie kolejne jako reklama ..

 

Gdyby jeszcze ktoś powiedział by mi że mam zapłacić za to że mogę ubrać białoczerwony dres ( zresztą kupiony za swoje)to chyba bym go zabił śmiechem

 

Myślę że nie po to najlepsi się starają by jeszcze sponsorować kolejnych działaczy .

 

Nadal w AP widzę jest duch LOK , działaczy , przemówień górnolotnych haseł i planów 10 letnich ...... cała sytuacja przypomina mi PZPN

 

z jedyną róznicą - Modelarze mają jeszcze wyniki ... jeszcze mają... ale jak długo?

Sam widzisz co jest w handlu wypadją KIT-y bo ludzie wolą ARF-y

W końcu będą zawody w kupowaniu modeli w sklepach bo ogólnie politechnizacja zanika w postępie geometrycznym

 

Tak długo jak bedzie chora relacja państwo - przedstawiciel to nadal będziemy biednym krewnym na wielu zawodach .

Chcesz wybudować dom - szukasz fachowca , naprawić buty czy auto - szukasz fachowca

Dlaczego kraj mają reprezentować ludzie którzy może dla własnego ego będą płacić by się utrzymać na świeczniku ? Może czas to odwrócić i zacząć myśleć co zrobić by brać /zachęcać tych z wynikami? Ja nie prezentuje kraju jako modelarz ale ilu takich jest którzy może by i chcieli ale życie nie pozwala im zostawić pracę i jeszcze na własny koszt jechać na zagraniczne zawody plus płacić daninę...

Nie chodzi mi o to by państwo sponsorowało modelarzy bo to nierealne w naszych warunkach ale chyba pozyskanie najlepszych powinno leżeć w gestii zainteresowań AP i pozostałych organizacji a nie kombinowanie jak z kury znoszącej złote jajka wydusić jeszcze jajecznicę i ptasie mleczko ....

 

 

Nikogo nie mam zamiaru obrazić i nie robię żadnych wycieczek by nie było bicia piany

a jak komuś post niewygodny zawsze można go usunąć...

Link to comment
Share on other sites

Witajcie!

Dokładnie tak to wygląda i wcale nikomu nie idzie o zwiększenie ilości modelarzy ale o wpływy do kasy. Modelarze płacą składki w Aeroklubach Regionalnych co rozumiem,ale nie rozumiem dlaczego mają płacić dodatkowo składki dla Aeroklubu Polskiego. Kierownictwo AP doprowadziło do zadłużeń i teraz szuka oddłużenia w naszych kieszeniach.

Link to comment
Share on other sites

Można by zadać kolejne pytania

 

- co z majątkiem AP?

- co z pozostałościami po nieruchomościach LOK przejętych przez AP ?

- dlaczego wyprzedano tyle nieruchomości tylko po to by potem podnajmować je od osób trzecich

- co z majątkiem przekazanym przez MON do AP ? przesuwany w lewo i prawo pomiędzy aeroklubami i ginącym we mgle...?

 

Pytań niewygodnym było by sporo więcej wraz z konkretami -miejsca osoby decyzje..

Jeśli gmina przekazuje teren na rzecz aeroklubu a ten go sprzedaje tylko po to by wynajmować go od osoby prywatnej to dla mnie jest to jawne działanie na szkodę.

 

Jak długo w tym kraju działacze będą mogli podejmować "uchwały" i za ich pomocą uzasadniać takie patologiczne działanie na szkodę organizacji tak długo to wszystko będzie postępować . I tutaj można by wpisać nie tylko AP ale sporo innych organizacji .

 

Dlaczego w innych krajach płacąc licencję sportową otrzymuje się ubezpieczenie , prawo udziału w zawodach itd Czym różnimy się od nich poza językiem ?

Link to comment
Share on other sites

uuu Panowie ta dyskusja nie ma sensu... Majątki sprzedaże, MON , LOK, znam ludzi , którzy orentują się lepiej w gospodarce niż ministrowie hmm.

Po prostu będzie jak było dawniej... lewa i prawa strona.

Jak na razie latamy w zawodach, oraz na piknikach i łąkach, każdy wybiera sam, nikt się nie czepia i jest O.K.

Więc jeżeli ktoś nie chce być członkiem AP lub aeroklub regionalnego i byc zawodnikiem to nie jest i nic się nie dzieje.

Po prostu nie ma tematu...

P.S.

Dla mnie osobiście jeżeli AP padnie (a KM nie ma na to wpływu), to nic się nie zmieni... dalej będę latał modelami i za modelkami :-)

Link to comment
Share on other sites

minelo juz 20 lat a i tak nic sie nie zmienilo w naszym wesolym kraju, ja sie ciesze, ze sobie polatam jak potrafie, spotkam sie z ludzmi, pogadam, bede na swiezym powietrzu, zaszczepie dzieciom ta pasje bez placenia skladek i bycia mistrzem swiata lub europy ;D i taka forma rekraacji powinna nazywac sie nie sportem tylko relaksem - takie bezpartyjne zamilowanie do lotnictwa ;D

Na szczescie nikt nie wpadl na pomysl aby pobierac oplaty za patrzenie w niebo ;D

oprocz filmu sami swoi gdzie to jeden pan zirytowal sie gdy mu samolot na jego niebo wlecial :rotfl:

pozdrowienia dla wszystkich podniebnych piratow :devil:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie o to mi chodzi jeden woli brunetki, a drugi blondynki. Więc nie widzę sensu rozwodzenia sie nad warunkami uzyskania licencji, chcę być zawodnikiem to jestem , nie chcę nie jestem - tak jest we wszystkich dyscyplinach - najważniejsze jest to żeby sprawiało nam to przyjemność, bo pieniądze i tak trzeba zainwestować.

Link to comment
Share on other sites

Przecież każdy związek sportowy maże kształtowac politykę swoja jak chce i czemu ma nie robić tak aby miec jak najmniej członków i reprezentantów Polski - nie wolno mu czy jak??

Moim zdaniem czepiacie się. Kadra narodowa, ME, MŚ potrzebne to komu??

Link to comment
Share on other sites

a ja tam mam to w :ass: bede reprezentowal moj kraj jak mi sie podoba, tam gdzie sie spotykamy latac, bede latal jak tylko potrafie, jezeli bede chcial to sam zafunduje nagrode, skrzynke piwa lub cos podobnego, najwazniejsze dla nas, lataczy z berlina, jest latanie i ladna pogoda.

juz niedlugo bedzie zorganizowany puchar o jak najlepsze i najkrotsze ladowanie lipoli :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Brawo Radku! Skoro w f4h przybyło zawodników i "nie narzekali" tzn. że jeszcze bardziej można nam śrubę przykręcić.

Dlaczego eksperymentujecie na naszej wytrzymałości co roku podkręcając formalne wymagania? Czy KM wierzy w to, że prawdziwy zawodnik wszystko zniesie, żeby wystartować w zawodach, chce nas swojako zahartować, żeby na placu boju zostali sami najwięksi twardziele?

Moim zdaniem nie tędy droga.

Jak chcę ze swoim modelem, za swoje pieniądze pojechać na otwarte zawody do innego kraju to AP powinien mi "dać krzyżyk na drogę". Niestety jest wręcz przeciwnie i co krok rzucane są kłody pod nogi.

 

Wracając do f4h.... Mówisz, że przybyło kilku zawodników. Świetnie. A teraz powiedz szczerze, ilu zawodników ubyło z innych klas i jaki jest sumaryczny bilans czynnych modelarzy startujących w zawodach?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.