Skocz do zawartości

Licencje 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Narazie się dowiedziałem tyle :Czechy

 

Známka na národní licenci na rok stojí 60,-Kč pro seniora a 30,-Kč pro juniora. Licence FAI stojí 250,-Kč pro seniora, 50,-Kč pro juniora a 150,-Kč pro reprezentanta. To jsou ceny roku 2010. Letos je zatím neznám

 

Jak będę wiedział więcej dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam w gronie niezadowolonych wszystkich niezrzeszonych. Gdy w 2010 AP przyłożyło takie opłaty członkom to cieszyliście się, że nienależycie do tych głupich, co płacą. Teraz wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Sama zasada o zrównaniu opłat wszystkich ( demokracja) jest ze wszech miar słuszny, ale jest małe, ale... Szybownik, spadochroniarz, samolociaż korzysta z szeregu zniżek i dofinansowań płaconych przez aerokluby regionalne. Nie widać ich w cennikach? Prosta sprawa. Czy jest jakikolwiek aeroklub, który pobiera opłatę za rzeczywisty resurs sprzętu i usługę? Nie, bo niebyłoby, wielu chętnych do latania i skakania. Musimy się domagać, aby nasze aerokluby refinansowały/udzielały zniżki w składce. Jesteśmy członkami, którzy nie obciążają budżetu żadnego aeroklubu regionalnego.

I jeszcze jedna myśl. Każdy związek sportowy ma prawo wystawić do kadry tylko 10% swoich członków. Jeżeli w roku ubiegłym 50% posiadających licencje sportową byli modelarze i tylko dzięki nim inne sekcje AP mogły wystawić więcej niż te 10% do kadry(np. paralotniarze i mikroloty). to, co bedzie z zawodami w 2012? Przecież zabiorą nam miejsca w kadrze, jak modelarze masowo przestaną płacić za licencje. Strzał w stopę drogi zarządzie AP.

 

pozdrawiam papuga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa licencji co prawda mnie nie dotyczy już bardzo dawno nie bawię się w zawodnika a składki płacę od 40 kilku lat !!!! ale dostałem teraz zniżkę, patrzcie ostatnia linię ,gdybym jednak miał płacić normalne składki (czytaj haracz na AP) normalnie bym sie w.......

 

Składki członkowskie naszego Klubu

składka dla pracujących 45

dla młodzieży uczącej się do 25 roku życia 27

dla członków sekcji mikrolotowej i spadochronowej 22

dla członków nie uprawiających czynnie lotów i skoków 22

członkowie sekcji modelarskiej do lat 16 1

etatowi pracownicy Aeroklubu 5

dla członków klubu seniorów 1 :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz mieć dofinansowanie z MS i być sportowcem a w razie zdobycia medalu dostać stypendium- to (przynajmniej w tej chwili) podlegasz pod Ustawę o Sporcie.

 

Radziu tak, tak jeden z członków KM pisząc w swym liście do jednego z kolegów, cytuję:

 

"... załatwiliśmy wam że dostaniecie nagrody za MŚ, większe niż szybownicy "

 

jak na chwilę obecną ów CZŁONEK nabrał wody w usta i ani mru mru, tak więc po chu....steczkę się wychyla i robi ferment, a co do stawki za licencję :ass:

 

jak to mawiał Sofronow - pażyjom uwidiem :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Przez 20 lat rozgrywaliśmy tak F3F bez AP, licencji opłat na AP. Każdy zapłaci pare złoty więcej za wpisowe jeśli oszczędzi na licencji lekarzach i AP . Całe wpisowe dzieliliśmy na części typu opłata dla sędziów, opłata za wynajem terenu na zawody ( AP nie ma mozliwości zakazania Aeroklubowi regionalnemu użyczenia lotniska na imprezę sportową , dyrektorowi aeroklubu regionalnego też jest to na rękę bo dostanie kasę ,na której nie połóży łap AP)

Co jest wam potrzebne do zabawy ? Łąka czy lotnisko dogadamy sie z kim trzeba ,

gwarancją współzawodnictwa jest tylko obecność kolegów a w przeciwieństwie do pieniędzy wpłaconych na AP te ,które zgromadzimy podczas rozgrywania naszych imprez zostana spożytkowane na Puchary , dyplomy , czy inne sprawy związane zprowadzeniem współzawodnictwa . Dostaliście puchar nagrody czy coś innego od AP ?

Nie i nigdy nie dostaniecie , powiem lepiej w ubiegłum roku rozegrano Puchar Polski F3F do dnia dzisiejszego zwycięzcy nie otrzymali dyplomów o czymś innym już nie wspomnę. Wybór jest więc prosty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu :)

 

A co jeżeli któryś z zawodników F3F chciałby spróbować sił w Pucharze Świata poza naszymi granicami?

 

AP wiadomo... ale trzeba znaleźć inne wyjście z sytuacji. Trzymanie się AP przez ostatnie 20 lat z pewnością źle wpłynęło na rozwój modelarstwa w PL i 35 medali w ubiegłym roku nie zmienia tego faktu :((

 

Wysokość składek dla modelarzy niezrzeszonych w AP jest bezczelnością i świadczy o tym jak traktuje i poważa nas AP. :((

 

W Wielkiej Brytanii modelarstwem zajmuje się BMFA ( Brytyjskie Stowarzyszenie Modelarstwa Lotniczego) i jest całkowicie finansowo niezależne od innych instytucji. BMFA wydaje licencje FAI jako reprezentant .

 

Ilość członków ~36000 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

około 780 klubów stowarzyszonych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

składka 29 funtów rocznie (około 140 PLN) która również jest opłata za OC na cały świat do kwoty

10 milionów funtów ( ok 45 milionów PLN!!!!!!!!!!!!!!!!)

 

http://www.bmfa.org/

 

W Polsce nadal próbuje się pozostać w schematach z PRL-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wiadomość od mojego przyjaciela ze Słowacji poczytajcie:

 

Ahoj Piotrek, podľa nových pravidiel národného zväzu je možné aby boli členmi a aj reprezentovali aj cudzí štátny príslušníci.

 

To znamená, že pokiaľ to nie je v rozpore s pravidlami príslušnej kategórie FAI, môžeš lietať za Slovensko medzinárodné súťaže a aj reprezentovať.

 

Musíš byť členom niektorého slovenského klubu, ktorý ťa zaregistruje v národnom zväze a vybaví ti licenciu.

 

Členské v našom klube je 10,-€ senior

Poplatok pre národný zväz 4,-€

FAI licencia 6,66,-€

 

a tu dokładny link do informacji o przyznawaniu Słowackiej licencji

http://www.zmos.weblux.sk/images/stories/uploads/421/att/2010%20n_Schválené%20Stanovy.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o wysokościach opłat dowiedziałem się po ich uchwaleniu, cała sytuacja w AP jest taka jak w całym naszym kochanym kraju, jedyne co mają w głowie to zbieranie składek.

W lutym mamy mieć spotkanie z Zarządem AP zobaczymy czy uda się im przemówić do rozsądku.

 

Jurku co do obietnic innych członków komisji - trzeba ich z tego rozliczać - ja nic nie słyszałem o takich obietnicach.

 

Wracając do składek dla mnie zmieniło się tylko z 40 na 60, należę do Aeroklubu Ostrowskiego i jestem członkiem zwyczajnym więc i tak płacę składkę 240,- zł do AP za pośrednictwem AO... .

 

Problem nie leży w składkach tylko w tym co AP oferuje w zamian, nie chce im się nawet załatwić polisy OC, która przy tej ilości członków byłaby atrakcyjna... zresztą żeby coś mogło powstać - musi najpierw upaść więc los AP jest mi coraz bardziej obojętny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety , problem leży również w składkach i w sposobie wprowadzenia zmian.

Gdybym wiedział ze jest taki plan, nikt nie zgłosiłby zawodów w kalendarzu AP. Zawody byłyby organizowane jak kiedyś bez łaski AP i mamy rok na rozwiązanie problemu na możliwość ew organizacji zawodów liczących się do Pucharu Polski...

 

Poza tym co to za bezczelny zwyczaj wprowadzania zmian w trakcie roku! i to zapewne w nocy.

 

Do tej port AP nie dał nam na zawody KOMPLETNIE ŻADNEJ DOTACJI.

Nawet na MP była niby przyznana i w ostatniej chwili wycofana.

 

Wiec wybaczcie Panowie, ale ja rozumiem, ze gdyby AP zadeklarował coś za te składki... nie samo OC, ale za 300zł rocznie mam prawo wymagac dotacji w zawodach i wspierania w organizacji. Bo przecież każą być członkiem!

A tu ani deklaracji, ani zmiany w podejściu do modelarzy.

 

Do tego forma i ten bajzel w postaci uchwały z 14.01. Nagle NIEEEE!!! kuźwa tak nie można musimy szybko coś zrobic bo JESZCZE VAAAAAT, zapomnieliśmy, "Józek" własnie o tym się dowiedział!

I nagle Uchwała kasująca ta z 14.01 i kolejna wchodząca w życie od 15.

 

Nie nie i jeszcze raz nie. To jest czysta arogancja i bezczelność.

Nie chce być nawet członkiem organizacji, która w taki sposób funkcjonuje i traktuje większość społeczeństwa modelarskiego i paralotniowego ( co przecież słychac) w taki sposób.

 

Ciekawe czy wolno wprowadzac takie zmiany w trakcie roku.

Czy takie sprawy załatwia sie z dnia na dzień? po jakimś "proroczym" śnie kogoś z Zarządu?

 

Zastanawia mnie co na to Ministerstwo Sportu, które przeciez dotuje AP.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cały bałagan z licencjami jest niestety wynikiem braku konsolidacji środowiska modelarskiego w Polsce a tagże postawy Komisji Modelarskiej.Poszcególni jej członkowie reprezentują nie interesy środowiska modelarskiego a tylko swoje i klas które uprawiają przy biernej postawie wobec zarządu AP.Zarząd AP jest tego świadom mając monopol na wydawanie licencji wiedząc że koledzy modelarze którzy chcą startować w zawodach poza granicami kraju po chwilowym buncie zegną kark i zapłacą haracz.Moim skromnym zdaniem powinniśmy wycofać wszystkie imprezy z kalędarza AP i zobowiązać KM by wystąpiła do Ministerstwa Sportu o cofnięcie dotacji dla AP.Prośba do kolegów modelarzy krórzy zajmują się zawodowo tłumaczeniem tekstów o przetłumaczenie pełnego tekstu regulaminu FAI dotyczącego licenciji i umieszczenie go na stronach modelarskich,powinno to zrobić AP ale widocznie nie jest tym zainteresowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych środowiskach się to udało - potrzeba tylko odrobiny współpracy wszystkich modelarzy . Odwiesić na kołek panowie własne waśnie i spory i zebrać się za przeproszeniem do kupy i działać .

 

Miałem przerwę w modelarstwie a płaciłem składki za plastika .... teraz mi wstyd bo dzięki takim jak ja poczuli się panami sytuacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli będzie coraz więcej zlotów i pikników niż zawodów. Mam nawet wrażenie, że już tak jest.

Wystarczy to co jest w kalendarzu wycofać i na to miejsce wprowadzić "pikniki".

MP nie będzie ale można sobie po dość łatwym dogadaniu zorganizować Puchar Polski - to może każdy :wink: Reprezentacji nie będzie cóż bywa w jednym roku można przeżyć.

Tylko trzeba jednego odważnego co zorganizuje zawody pucharowe w danej klasie tak aby było kiedy je wręczyć.

 

To utopia (bez obrazy dla kolegi) dlatego, że zwsze sieznajdzie grupa która wykorzysta bojkot aby wejśc do reprezentacji - jak by tam coś dawali za darmo?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armand - od pewnego czasu jestem na znacznym luzie i to bez "zioło-leków zażywanych poprzez inhalację jeśli wiadomo co mam na myśli :wink: .."

masz całkowitą rację i przyznaje zapomniałem o ślizgaczach , życiowych frajerach , lizusach wykorzystujących każdą okazję by zabłysnąć..

Może dlatego zapomniałem ze dawno temu wyczyściłem telefon z kilkuset kontaktów ..

 

Ale se niefortunny nick wybrałem ... wszyscy kojarzą go z nieosiągalnym ideałem , czymś wbrew logice....

 

 

a zaczęło się od wyłowienia kilku topielców........ chyba go w końcu zmienię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość awiatik sosno

Akcja jak najbardziej godna pochwały, ale jest jedno:ALE.

 

W ubiegłym roku zwróciłem się z pisemną prośbą do Zarządu AP w sprawie zwolnienia mojego stowarzyszenia z opłaty/składki na AP za rok 2010. W odpowiedzi otrzymałem pismo odmowne w którym stwierdzono że byłbym w pozycji uprzywilejowanej do pozostałych stowarzyszeń,itd.

Ostatecznie wyrejestrowałem stowarzyszenie ze struktur AP.

 

I obawiam się że w tym przypadku może być podobnie. W AP już dobrze wiedzą ilu jest wśród wykupujących licencje tych płacących składkę/daninę / na AP w ramach aeroklubów , a ilu tzw. wolnych strzelców. Wolnych strzelców zapewne jest mniej, a skoro tak to niby dlaczego mają być "uprzywilejowani".

 

 

Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Dlatego proponujemy poinformowanie AP o naszym sprzeciwie na większą skalę.

W ilości siła :)Liczymy ze zmasowane informowanie poskutkuje refleksją.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.