Skocz do zawartości

Licencje 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jerzy Markiton

Pawle - z racji tego, że o pewnych sprawach wiesz więcej.... Na stronie MLiK-u zamieściłeś regulamin przyznawania licencji. W wykazie załączników do wniosku brak wyników badania lekarskiego. Od tego roku już nie trzeba ?

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Kamyczek_RC

Tylko do występów krajowych , na prawdziwą licencję FAI i reprezentację trzeba się badać jak do tej pory . Poza tym lepszy był lekarz sportowy za 50 PLN niż dodatkowe 240 do AP . 5.2.2011 ma być rozruba o licencje proponuje się wstrzymać z decyzjami bo może się okazać że POLSKA jest bez licencji a zawody są otwarte na wszystkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Przepraszam Panowie.... Nie chodzi mi o "jedna Pani drugiej Pani..." tylko staram się dowiedzieć u źródła - co poeta miał na myśli ? W końcu to Członek K.M.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W nowej ustawie o sporcie jest taki punkt:

 

Art. 37. 1. Zawodnik uczestniczący we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez polski związek sportowy jest obowiązany do uzyskania orzeczenia lekarskiego o stanie zdrowia umożliwiającym bezpieczne uczestnictwo w tym współzawodnictwie.

 

Czyli badania nadal obowiązują wszystkich startujących w zawodach organizowanych pod szyldem AP. Zapis do końca nie precyzuje wszystkiego. Jedno jest pewne zawodnik musi mieć badanie i jest to jego obowiązkiem, ale... Związek sportowy nie ma obowiązku tego sprawdzić. W wielu dyscyplinach sportu zawodnik nie zostanie dopuszczony do zawodów, jeżeli nie przedstawi Sędziemu Głównemu aktualnych badań. Jak będzie u nas to zobaczymy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak:

1.do otrzymania licencji nie potrzeba badań lekarskich wystarczy zapłacić haracz do aeroklubu

2.do startu w zawodach trzeba okazać licencję i badania lekarskie inaczej Cię nie dopuszczą do startu

Czyli zostało po staremu,tylko dla niektórych drożej,bo chyba nie ma takich którzy wykupują licencję aby ją powiesić w ramce na ścianie :devil: .Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Badanie czy bez badań to mało ważne 300 + vat czy 40+50 jest różnica ???

Kartonik z napisem licencja AP ważny do granicy czy kartonik z napisem licencja FAI ważny wszędzie jest różnica ? Przestańcie zamydlać oczy ma być licencja FAI dla każdego za 40 plus badanie za 50 dla każdego . A tak przy okazji im też przydał by się lekarz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak siedze i czekam. Wszystko fajnie ale ja potrzebuje licencje do 10 marca bo mam juz zawody. A jako że odbywają się one w USA nikogo nie interesuje ze w kraju nad wisłą nikt nie może sie dogadać. chciałbym powiedzieć iż zaboli nie tylko mnie ale i wiele osób fakt iż nie będę mógł popilotować tego modelu. - Naszczęście na lotnisku będą piloci amerykańscy którzy na każde nasze zyczenie mogą poleciec modelem mimo wszystko prosze KM, AP - ktorego jestem członkiem aby się pospieszyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Może czas przestać prosić ? Może czas zacząć żądać ? Ktoś bierze za to pieniądze, niemałe pieniądze.... Nie tylko z naszych opłat za licencje (te to chyba na telefony nawet nie wystarczają...) ale pieniądze z budżetu na utrzymanie AP to też Nasze pieniądze !

Za te pieniądze ktoś zobowiązał się do wykonania określonych czynności.....

-Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak siedze i czekam. Wszystko fajnie ale ja potrzebuje licencje do 10 marca bo mam juz zawody. A jako że odbywają się one w USA nikogo nie interesuje ze w kraju nad wisłą nikt nie może sie dogadać. chciałbym powiedzieć iż zaboli nie tylko mnie ale i wiele osób fakt iż nie będę mógł popilotować tego modelu. - Naszczęście na lotnisku będą piloci amerykańscy którzy na każde nasze zyczenie mogą poleciec modelem mimo wszystko prosze KM, AP - ktorego jestem członkiem aby się pospieszyli.

Przez taką postawę AP czuje się panem sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Do dnia wczorajszego licencje były wydne na starych zasadach, więc kto chciał ten dostał!!!!

Od wczoraj są zmiany - na lepsze w stosunku do wcześniejszych projektów, licencje FAI w tym roku będą jeszcze dostępne dla wszystkich, zróżnicowane są jednak ceny ich nabycia w zależności od przynależności klubowej, ale jest to 12 różnych pozycji cenowych i nie spamiętałem wszystkiego.....Jak pokaże się oficjalna uchwała to dam znać.

p.s.

Dla młodych i młodszych członków AP jest taniej niż w ubiegłym roku, starzy po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitplane

Bulwersuje mnie wprowadzanie zmian w trakcie roku.

 

Słowa "kto chciał ten dostał" również uważam za przegięcie (widzę, że członek KM potrafi pięknie wypowiadać się.).

 

Rozumiem, że kolega powiedział co wiedział, czyli nic nie wiedział bo nic z postu konkretnego nie wynika. Zadziwia mnie ta kompetencja w wypowiedzi (LEPIEJ)

 

Mam jednak nadzieję , ze skoro zmiany weszły z dniem wczorajszym , jutro będzie jakaś oficjalna informacja.

Koniec tej farsy.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Zapytam więc dlaczego wprowadzano wszystkich w błąd i nie kazano wysyłać licencji na starych zadasadach po 14 stycznia a do dnia dzisiejszego dodatkowo nie wydawano licencji ,które zostały wysłane po 14 stycznia ?. Kto zapytał o kadrę i pomijanie osób "NZ" w jej składzie i dotacjach z M.S. Zmiany na lepsze dla kogo interesów członków KM? KM dba tylko o własne interesy i powinna się podać do dymisji

stwierdzenie :"Kto chciał ten dostał w ustach człowieka z KM powinno owocować jego natychmiastową dymisją" A efekty działań tej komisji dymisją reszty jej członków.

W końcu zawsze za wspieranie AP w działaniach "pro modelarskich"i pomijanie czołowych zawodników z ekipy NZ można zostać kierownikiem ekipy lub załapać się do reprezentacji choćby jako "zawodnik rezerwowy" lub tak zwany obserwator w końcu to wycieczka pół darmo do jakiegoś fajnego miejsca ;) już nie wspomne że koszty służbowego wyjazdu pokryją pewnie zawodnicy startujący w reprezentacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ty kolego wiesz, co piszesz? Pomyliło ci się z PRL-em. :shock: Obudź się!! Żyjemy w innym świecie. Czy byłeś ostatnio na takim wyjeździe gdzie ktoś pojechał na doczepkę będąc czynownikiem AP? Przestań bredzić i wprowadzać ludzi w błąd. W zeszłym roku byłem na MŚ F3J za własne pieniądze. Tylko młodzi dostali dofinansowanie i to tylko częściowo. Wszyscy seniorzy płacili za siebie ( oprócz ubezpieczenia). Holownicy byli na ich koszt. I gdzie tu w dzisiejszych czasach miejsce dla czynownika, za moje pieniądze? :crazy: . Proszę przestań pisać według zasady "jedna baba drugiej babie mówiła, ale ta nie dosłyszała, więc sama resztę dodała".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bulwersuje mnie wprowadzanie zmian w trakcie roku.

 

Słowa "kto chciał ten dostał" również uważam za przegięcie (widzę, że członek KM potrafi pięknie wypowiadać się.).

 

Rozumiem, że kolega powiedział co wiedział, czyli nic nie wiedział bo nic z postu konkretnego nie wynika. Zadziwia mnie ta kompetencja w wypowiedzi (LEPIEJ)

 

Mam jednak nadzieję , ze skoro zmiany weszły z dniem wczorajszym , jutro będzie jakaś oficjalna informacja.

Koniec tej farsy.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Proszę, proszę z ciekawości zajrzałem na Waszą stronkę i moje zdziwienie sięgnęło zenitu, oto co tam znalazłem:

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=6241

dla osób mało spostrzegawczych proponuję przeczytanie wpisu w prawym dolnym rogu........

Co z tego wynika, ocenę pozostawiam każdemu z osobna...

EDIT

Poniosło mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.