Skocz do zawartości

Modelarskie turbiny odrzutowe


RobertK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Oj chłopie ponad 3000 wydasz chyba spokojnie na wszystko. armand, ale nie chodziło mi by oni stali przy tym pasie, ale na przykład na końcówce pasa ale w oddaleniu od niego o te 20 metrów. Żeby poprostu na tym samym końcu pasa byli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój kolega w rozmowie telefonicznej poruszył temat turbin niemieckiej firmy BF. Wg mnie te turbiny warte są zainteresowania. Sama firma znajduje się w pobliżu Frankfurtu. Jej właścicielami są Thomas Berthold ( B ) i Christian Frey ( F ).

Chociaż Thomas jest również właścicielem Behotec,a , turbiny BF są wykonane w nieco innej technologii. Zaprojektowane praktycznie od podstaw przez Christiana ,który wykorzystał programy CAD oraz CFD. Większość elementów wykonywana jest na zaawansowanych maszynach CNC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim samym jak prawdziwe - nafta lotnicza Jet A.

Do modelarskich zastosowań do Jet A1 dodaje się jeszcze ok. 5% oleju np. BP Turbo 2380, Mobil Jet Oil II, Mobil Jet Oil 254, lub wysokiej jakości oleju syntetycznego do dwusuwów.

W prawdziwych samolotach kiedyś też stosowano taką mieszankę, np w MIG-ach 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.