Skocz do zawartości

Modelarskie turbiny odrzutowe


RobertK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze 3 takie, skrzydło z laminatu i możesz bić rekord przelotu człowieka z Helu do Gdańska... :devil:

madrian zamiast pisać tu takie pierdoły ,zajmij się edukowaniem młodzieży w innych działach

Oh, uraziłem? :crazy: Przepraszam. Nie wiedziałem, że masz w tym dziale monopol na to. :wink:

Zostawiam ci podwórko. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze tego by zniechęcić do zakupu turbiny ,ale by uświadomić. Wszystkich którzy chcą nabyć modelarską turbinę odrzutową informuję , iż koszty eksplatacji są wysokie i nie chodzi tu o paliwo i olej ,ale o przeglądy ,które mogą być bardzo kosztowne zwłaszcza kiedy silnik dostanie np. piasku.Tu nie wystarczy pędzelek ,benzyna extrakcyjna i trochę sprężonego powietrza jak do oczyszczenia spalinowego silnika tłokowago. Czasami serwis turbiny to cena nowego silnika benzynowego poj.50ccm ,a w najlepszym razie Os Maxa LA... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - a gdzie tego typu przeglądy turbin się robi? Specjalistyczne zakłady modelarskie? Producent lub sprzedawca turbiny; czy może typowe zakłady usługowe, gdzie np można zregenerować Turbo - samochodowe? Z tych ostatnich kiedyś korzystałem.

 

Pytanko czysto z ciekawości, jestem dopiero na etapie żarówki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rafał,myśle że najlepiej ,najrzetelniej zrobi taki przegląd producent turbiny , niestety koszty wysyłki silnika poza granice naszego kraju (w jedną stronę) to kwota 70 - 450zł !!! Odnośnie zakładów specjalizujących się w turbosprężarkach niestety raczej pomocy tam nie znajdziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.