Skocz do zawartości

Pierwsze wrazenia z OS LA 46


throd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj po raz pierwszy odpalilem mojego LA 46 w ktory jest zamontowany w moim trenerku Irvine Tutor 40. Na poczatku bylo troche problemow ale nie zwiazanych z samym silnikiem lecz z osprzetem. Naipierw okazalo sie ze aku 12 v ktory mialem podpiety pod panel jest walniety i daje prad niecale 1,5 A wiec mimo mojego uporu po ponad godzinie machania smiglem poddalem sie. Zakupilem nowy Aku i mialem 2 A na swiecy macham macham i nic. Co sie okazal swieca OS A3 nie chciala za nic dac odpowiedniej temperatury spirala slabo swiecila tylko w polowie. Tak wiec zmienilem swiece na toylora no i.... malo mi palcow nie obcielo bo nie spodziewalem sie ze silnik od pierwszego kopa odpali. Jednak nie dawala mi spokoju ta swieca os zainstalowalem zatem nastepna i to samo czyli nic silniki nie pali. Zwiekszylem prad do 3 Amperow i swieca rozswietlila sie pieknie na pomaranczowo. Czy ktos sie moze orientuje te swiece zeczywiscie wymagaja wiekszego pradu???. Co do samego silnika polecam kazdemu nowicjuszowi takiemu jak ja. Sam silnik pali bezproblemowo. przy rozruchu to czo przepustnica otwarta jest do 1/2 czy do polowy a iglica odkrecona o 1,5 czy 2,5 obrotu nie ma kompletnie znaczenia. silnik pracuje rowno nie gasnie nie ma problemu z temperatura dla pewnosci tylko na pierwszym zbiorniku co jakis czas wzbogacalem mieszanke tak by pracowal czterotaktowo i to wszystko. Odpalilem go jeszce raz dalem troche bogatsza mieszanke i to wszystko. naprawde silnik kompletnie bezproblemowy. Jedyne na co musi miec baczenie niedoswiadczony modelarz to aby palcow w smiglo nie wsadzic. Goraco polecam

Pozdrawiam Piotr Bienias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie okazal swieca OS A3 nie chciala za nic dac odpowiedniej temperatury spirala slabo swiecila tylko w polowie.

 

Ja miałem podobny problem przy uruchomieniu mojego coxa... Ładowałem już dosyć wysłużone akku Ni-cd w autku zdalnie sterowanym (można podpiąć ładowareczke) i za pomocą w ten sposób naładowanego akku za nic nie mogłem odpalić silnika.... Na tych samych akku autko jeździło bardzo żwawo. Dlatego szukałem przyczyn w instalacji i ustawieniu iglicy... Jednak gdy naładowałem te same akku ładowarką z delta peak to od pierwszego pociągnięcia śmigłem silnik zagadał :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą świecę przed wkręceniem do silnika testowałem zasilając ją poprzez dwie połączone równolegle baterie R20 CENTRA.

Swiece, których spirale świeciły nadawały się do silnika, świece których spirale zarzyły nadawały się do sprzedaży...

Ten prosty test oszczędzał wiele nerwów no i czasu...ale to były trochę inne czasy, modelarze tracili modele, owszem, ale nie przez kretowanie a...modele "uciekały", cokolwiek by to miało znaczyć.

 

Kolego @throd napisałeś wypracownie...a zapomniałeś o najważniejszym, właściwie to ile godzin ten twój "Goraco polecam" przepracował...3 min. 5...czy może 48 godzin.

 

Dawno temu w takiej jednej knajpce, taki jeden kelner polecał...specjalność szefa kuchni.

Zamówilem...rzygałem całą noc a srajde to miałem przez tydzień. Od tej pory "polecam" działa na mnie jak...a "gorąco polecam" doprowadza mnie do...

Wszystkie teksty z "polecam", "gorąco polecam" omijajcie dużym łukiem.

 

Wrażliwych i obrażalskich przepraszam, przepraszam, przepraszam to się więcej nie powtórzy to było przedostatni raz.

 

--------

minimax

Wszystkim userom życze tylko świecących świec a tym od "polecam" tylko zarzących.

narQa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naipierw okazalo sie ze aku 12 v ktory mialem podpiety pod panel jest walniety
nie trzeba bylo go jeszcze pod prostowniczek??

 

jezeli chodzi o osmaxy z serii la, to podchodze do nich troche sceptycznie. O ile jest nowy to jest ok. Znajomi mieli pare tych silnikow, i ich zywotnosc siegala ok 40 godzin, potem silnik chodzi dalej ale juz mial rozne objawy zuzycia. 40 godzin to tyle ile wytrzymuje sredniej jakosci chinski odpowiednik, ktory moze reguluje sie troche ciezej, ale jest mocniejszy i tanszy.

 

Jak spirala sie swieci w polowie, to swieca jest raczej juz do wyrzucenia, silnik nie bedzie chcial na niej poprawnie chodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece, których spirale świeciły nadawały się do silnika, świece których spirale zarzyły nadawały się do sprzedaży...

Bardzo praktyczne podejście, czy tak samo patrzeć na Twoje oferty w Giełdzie:

co się nadaje do latania zostawiam, co się już nie nadaje do niczego - na giełdę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z pomiarów wynika że w momencie machnięcia śmigłem(czyli wychładzania się świecy) może taka spokojnie pociągnąć ponad 6A. Ja zasilam NiMH 1.2V 8Ah, nie mam problemu z zasilaniem nawet w zimie :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą świecę przed wkręceniem do silnika testowałem zasilając ją poprzez dwie połączone równolegle baterie R20 CENTRA.

Swiece, których spirale świeciły nadawały się do silnika, świece których spirale zarzyły nadawały się do sprzedaży...

 

 

Cholera.... To wszystkie moje zimne swiece np. Rossi 7 i 8 muszę :crazy: .... sprzedać...

Ale bzdura... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć co to za akku?? :shock:

4 pojedyncze koszyczki na aku AA. 4 ogniwa NiMH 2100mAh. Połączenie równoległe. I mam 8.4Ah 8)

Zaletą rozwiązania jest... wyjście do kiosku po baterie jeśli w aku prąd sie skończy(co jest tylko teoretycznie możliwe :-D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli od kolegi minimaxa nic nie nabywamy bo sprzedaje to co jest wadliwe ciekawe podejscie. A piszac polecam mam na mysli latwosc regulacji w dziedzinie silnikow mam troche doswiadczenia bo posiadam rowniez silniki made in china a nascie lat temu mordowalem sie z paroma rodzajami DDRowskich i CCPowskich wynalazkow zarowno z samozaplonowymi jak i ze swieca wiec powtarzam mowiac polecam mam na mysli fenomenalna prostote regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zeissow to zgadzam sie z przedmowca mam jeszce dwa egzemplarze tak na pamiatke pisalem ten ostatni post tylko aby unaocznic ze wiem co nieco o silnika i piszac iz os serii la jest fenomenalnie prosty w obsludze wiem co mowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami ma czasami nie z silnikami bywa rozmiaicie, podalem tylko przyklad aby pokazac ze to nie pierwszy silnik jaki odpalalem docieralem i regulowalem. W kazdym badz razie chodzil o to i tylko o to ze seria la odpala i reguluje sie swietnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie ktos zrozumial o czym mowie ;D

 

No i każdy wiedział o czym mówisz :) Jednakże polecasz silnik który tak naprawdę posiada tylko tą jedną zaletę - łatwość regulacji, notabene ważna zaleta jak diabli - a reszta to już same wady o których też co nie co można było wspomnieć w miejscu zachwalania motorka, byłoby jasno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.