Skocz do zawartości

Ortografia


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przykro mi Tomku :cry: , że odebrałeś moje "trzy grosze" jako personalną wycieczkę w Twoim kierunku :shock: . Napisałem to w nawiązaniu do wpisów poprzedzających ten mój nieszczęsny dopisek, nie do tego otwierającego temat. Osobiście podziwiam Twoje zaangażowanie w moderowaniu Forum oraz tempo i jakość budowy modeli. {Zaraz ktoś powie, że czuć wazelinę :devil: ). Inny z moich nauczycieli o łagodniejszym nieco podejściu do uczniowskich wpadek powiadał, że tylko ten się nie myli, kto nic nie robi- całe szczęście, że uczył przyszłych tokarzy a nie saperów :lol2: . Proste literówki, wynikające z pośpiechu zdarzają się wielu osobom i na to nietrudno jest przymknąć oko :wink: , ale przeraźliwe niechlujstwo językowe było już nie raz wytykane na Forum przez starszych ode mnie stażem forumowych wyjadaczy i zazwyczaj w odpowiedzi padało tłumaczenie, że powodem jest dys-cośtam :evil: . Tak, jak to już ktoś inny napisał dawniej nikogo nie obchodziły jakieś dys, dys, dys, tylko była krótka piłka: pała i kiblowanie drugi rok w tej samej klasie :devil: .

Ten kamyk leciał sobie bez celowania w kogokolwiek i to chyba jakieś czary złego szamana spowodowały, że uznałeś Tomku, iż wpadł on do Twojego ogródka. Ostatnie, na co bym sobie pozwolił to wytykanie Prowadzącym Forum pomyłek pisarskich :wink: . Nie znajduję bardziej odpowiedniej ikonki, dlatego użyję tej: dajmy sobie :* i niech będzie już po sprawie. Tylko niech nikt nie podejrzewa, że podzielam poglądy pewnej pani na temat Teletubisiów :devil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A temat był po to aby czegoś takiego nie powtórzyć

 

Istnieje bardzo prosty sposób na unikanie błędów - "nic nie robić"

 

Myślę, że wobec "natłoku" takich błędów na tym forum bijesz pianę

Czyżbyś się sklonował Kojocie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o przecinki to ja od zawsze piszę przecinek po spacji. Może to błąd może to nie ,ale nigdy nie widziałem żeby jakiś program zwrócił na to uwagę.

 

Bo to nie jest blad jako taki. Problem polega na tym, ze jak "przyklejasz" przecinek do wyrazu po ktorym on nastepuje to dla programow staje sie on integralnym elementem tego wyrazu i w przypadku lamania linii pozostanie on na koncu a nie wskoczy do nowej. Przecinek na wlasciwym miescu ulatwia czytanie bo dochodzac wzrokiem do konca linii wiesz, ze tam bedzie pauza a nie dowiadujesz sie o tym po przejsciu wzrokiem do nowej liniil. Gdy ktos czyta szybko to taka droba roznica moze naprawde wytracac z kontekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.