Skocz do zawartości

Ortografia


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

Diakon, a czy czasem nie poprzestawiałeś ustawień regionalnych i takich tam rzeczy przy instalacji?.Co do ortografii, nigdy nie miałem z nią problemów,dopóki nie zacząłem pisać na klawiaturze kompa.Co ciekawe, pisząc ręcznie nie robie żadnych błędów.Błędy robię wyłącznie pisząc na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Diakon, wejdź w ustawienia sterowników ATI(na pasku koło zegarka powinieneś mieć ikonkę) potem kliknij na zakładkę klawisze dostępu i odznacz "włącz klawisze dostępu" potem wejdź w menedżer klawiszy dostępu i odznacz "uruchom pulpit nawigacyjny"

 

zmieniłem ostatnio kartę na Radeona i tez miałem z tym problem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem człowiekiem średniej daty. Mam 42 ... procent zniżki. Za moich szkolnych lat nikt nie słyszał o dysleksji, dysgrafii itp. Jak ktoś nie umiał ortografii, belfer miał na to witaminę: piórnik, linijka, skakanka, cyrkiel, bambus itd. Jak ktoś poskarżył się w domu, miał ripleja. Nie było usprawiedliwienia. Teraz miło wspominam nauczycieli.

 

PS. Nie byłem najpilniejszym uczniem. Tylko ja odpowiadam za swoje błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] cyrkiel [...]

Tzn że co?

To znaczy na przykład, że cyrklem, takim dużym tablicowym cyrklem do kredy (pół metra drewna bukowego), dostawało się po łapach :)

I faktycznie, za moich czasów jakoś nikt nie słyszał o dysleksji i dysortografii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortografia,interpunkcja,stylistyka,skladnia.....

 

Czasem zdazaja sie bledy-czasem.Ale nie nagminnie !

 

Poziom pisowni na forum jest co u niektorych naszych kolegow zenujacy.Ja traktuje to jako pewnego rodzaju folklor,ot taka ciekawostka :shock:

Nie mozna tego wytlumaczyc inaczej,jest to po prostu lekcewazenie,niechlujstwo,nieuctwo.

Poziom wyksztalcenia nie odgrywa tu wiekszej roli,bo to jest wiedza z poziomu elemtarnej szkoly-podstawowej.Czasem czytam zdanie kogos przed lub po maturze (pisza o tym na forum-box) i zastanawiam sie , kto na to pozwolil,tzn. na promocje do klasy wyzszej ,nie maturalnej ale 2-3 szkoly podstawowej.

Ja uwazam ze wypowiedz z razacymi bledami jest po prostu ,,niedouczeniem'' , takim tolerowanym wtornym analfabetyzmem.Ja to toleruje,bo to piszacy powinien sie wstydzic,swego nieuctwa,lenistwa.Czasem odbieram to jako lekcewazenie,ale nie rozmowcy,ale jego wlasnej (piszacego) osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dysleksje ,i staram się jak tylko potrafię pisać dobrze. Dlatego jak widzę zdanie bez wielkich liter ,bez przecinków ,z samymi błędami aż odechciewa mi się dalszego przeglądania forum :cry:

Zakończmy już ten temat -nie ma co traktować życia 100% poważnie ,i jeśli kogoś tym tematem uraziłem to przepraszam.

 

A tak na koniec dodam że zostałem ukarany (a może to była zemsta ? ). Ten kto to zrobił dobrze wie o czym mówię ,no ale złośliwość u niektórych nie zna granic (tym stwierdzeniem nie zwracam się do nikogo :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo teraz nastały nam czasy 3D. I to w każdej dziedzinie, grafika 3D, filmy 3D, muzyka 3D, gry 3D, to dlaczego nie młodzież 3D ?.

 

- dysleksja

- dyskgrafia

- dyskortografia

 

i wiele wiele innych dysków :)

 

Za moich czasów :) takiego gościa 3D zostawiało się na drugi rok i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełku! Jako Twój "nieco" starszy kolega, powiem krótko: Sam się ukarałeś niepotrzebnym czepialstwem i faktycznie daj już w tym temacie spokój. I nic tu nie pomoże zwalanie winy na jakąś "dys", czy inne uwagi typu: jak coś widzę, to mnie trzęsie. Luzik, spokój i zobaczysz, że przestanie Cię trząść. A literówka to rzecz jak najbardziej ludzka i nie trzeba było w żadnym wypadku robić z tego powodu aż tak wielkiego "halo". Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, zgadzam sie-zbyt drastycznie to ujalem, ale mialem na mysli to ze niektorzy nie maja na to wplywu co i jak pisza(pomijam tych co pisza tak dla zabawy lub z lenistwa), sam mam dysgrafie czy jak to sie tam zwie(niewyraznie pisze), i staram sie jak tylko moge, a moje pismo jest ledwo rozczytywalne, czyli wiem co pisze. jeszcze raz przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, zgadzam sie-zbyt drastycznie to ujalem, ale mialem na mysli to ze niektorzy nie maja na to wplywu co i jak pisza(pomijam tych co pisza tak dla zabawy lub z lenistwa), sam mam dysgrafie czy jak to sie tam zwie(niewyraznie pisze), i staram sie jak tylko moge, a moje pismo jest ledwo rozczytywalne, czyli wiem co pisze. jeszcze raz przepraszam

 

Nie przesadzaj :roll:

Sam piszę okropnie (wręcz mogę Ci zagwarantować, że brzydziej od Ciebie) i nigdy w życiu nie próbowałem usprawiedliwiać tego papierkiem. Dobrze też wiem, że jak się mocno staram to napiszę coś co normalny człowiek potrafi rozczytać. Poza tym nie ma to żadnego wpływu, ani na ortografię ani na interpunkcję.

Tak więc bez błędów może pisać każdy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłanianie się papierkiem to po prostu wygodne wyjście i tyle.

nie zaslaniam sie papierkiem

Poza tym nie ma to żadnego wpływu, ani no ortografię ani na interpunkcję.

ale tu podalem za przyklad jedno D :) z pozostalymi D jest podobnie-ktos robi bledy nieswiadomie, a potem nawet jak kilkakrotnie to przeczyta nie wychwytuje ich

Sam piszę okropnie (wręcz mogę Ci zagwarantować, że brzydziej od Ciebie)

jezeli to prawda to chyba piszesz noga :P

a tak na powaznie to dla mnie jedyny w miare ekonomiczny (szybki) sposob to pisanie drukowanymi literami. jak pisze normalnie, ale tak zeby moznabylo to odkodowac to pisze ok 30znakow/minute

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wam się nudzi !

 

wzięli byście się z budowę modeli bo przez ten czas co rozpamiętujecie literówkę w forum to można by już Extrima do lotu poskładać. :twisted:

 

Ale jak chcecie tu dalej gnić to oczywiście wolna wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.