Skocz do zawartości

Regulacja silnika samozaplonowego


maresca

Rekomendowane odpowiedzi

Dziobak ,nie o to chodzi żeby go zniechęcić ,aczkolwiek po to ,żeby uświadomić mu że z tego silnika nie zrobi nic, najlepiej odłożyć go na półkę ,uzbierać trochę pieniędzy (święta idę) i złożyć jakiegoś deprogniota... Przede wszystkim powinien dużo czytać forum ,lub innych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gorze tuleji mam cos takie wklesle to co mam teraz zrobic?

To będzie wspomniany przeciwtłok. Tym wklęśnięciem skierowany jest do płaszczyzny tłoka, która też nie jest płaska. Tak jak radzono wybij czymś drewnianym przeciwtłko z tulei. silnik jest strasznie zasyfiony, należy go rozebrać i dokładnie wyczyścić z osadu. Sam tego nie zrobisz bo nie masz umiejętności i wiedzy, jednak gdy siezdecydujesz to rób zdjęcia na każdym etapie rozkręcania byś mógł potem tak samo złożyć. I bardzo ważne: po ponownym złożeniu wszystkie cześci muszą być użyte - znaczy, że żadna nie może pozostać :!: Zanim wyjmiesz tłok to zaznacz na nim która strona była z prawej strony, to samo z korbowodem i tulejką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym myślę, że nasz młody kolega musi jednak "przysiąść fałdów" i trochę uzupełnić wiedzę o silnikach jeśli chce się nimi zajmować, np o tę pozycję:

http://motoallegro.pl/miniaturowe-silniki-spalinowe-w-schier-i1202700295.html

I nie piszę tego złośliwie, po prostu bez solidnych podstaw albo płaci się duże "frycowe" zanim nabierze doświadczenia, albo szybko zniechęca do modelarstwa w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.