Skocz do zawartości

TOTO 7 - relacja z budowy


Kristoff

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byś chciał przyjechać to musimy się umówić z wyprzedzeniem. Ja co prawda wekendy mam zajęte kursami ale mógłbym przygotować aparatury do nauki. Mój syn jest lepszy ode mnie w lataniu więc z nim też nie było by problemu. Tylko pogoda musi być w miarę tj mały wiatr no i bez opadu. Pokazałby na początku jak lata naszym TOTO a później można by oblatać Twojego na naszym odbiorniku i sprzężonych aparaturach. Co do Hobbyking to ja też tak zamówiłem sobie dodatkową aparaturę Turnigy 9X a cena to ponad dwukrotnie się różni od dostępnej w Polsce. Wiadomo , że trzeba czekać i jest ryzyko zapłacenia VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Porównałem oba symulatory i...

AeroFly jest zdecydowanie lepszy i bardziej realistyczny, aczkolwiek fms wcale nie jest zły do złapania podstaw.

Ćwiczę ćwiczę i jeszcze raz ćwiczę. Do tego zaczynam budowę małej Wilgi:

o rozpiętości ok. 80cm i tu moje pytanie jaką wydajność ma silniczek od cd-rom ?? i ile celi musi go zasilać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Spędziłem dziś na symulatorze jakieś 4,5h i jest całkiem nieźle. Bałem się że akumulatory w aparaturze nie wytrzymają ale spokojnie w teorii są jeszcze 3lampki z 6. Udaje mi się miękko lądować na aero a w fms wymiatam :).

Nawet na aero ćwiczyłem zawis :D. Będę dalej ćwiczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak nadajnik jest włączony to chyba tak czy siak sygnał nadaje. Może się myle. W każdym bąć razie akumulatory naładowane. Do weekendu jeszcze trochę czasu więc mogę trochę polatać na symulatorze. Co do lotu to może jesteś bardziej utalentowany bo moje pierwsze loty były bardzo krutkie. Tyle że to nie były dobre samoloty do nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy lot byl na shocku cap232, trwał 4s. Następny po jakims czasie byl toto1 i juz 40 min w powietrzu. Wszystko idzie.

Jezeli latasz na symulatorze to nadajnik nie wysyła sygnału radiowego. Jest trwa oszczędny. Jak Zrobilem kabel do Mx16 to zauważyłem ze po złożeniu wtyczki do nadajnika, sam sie wlacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Kristoff gdzie planujesz latać w ten weekand? Widzę, że wykazałeś się całkiem sporym samozaparciem i wytrzymałeś korcenie ;D Ja dzisiaj doprowadzę mojego Totka do stanu "oklejony papierem". Jako, że szykują mi się dwa zajęte dni to prace mogą zwolnić. Będzie mi się ciężko wyrobić na ten weekand z ukończeniem budowy ale nic nie jest jeszcze przesądzone :) Tak czy inaczej chętnie bym się spiknął jeśli będziesz latał w Bełchatowie choćby po to żeby zobaczyć na żywo kogoś kto się poza mną interesuje tym hobby, a nie tylko jakieś magiczne istoty w tym kolorowym pudełku, które w niewytłumaczalny sposób odpisują na moje posty ;) Wiem, gdzieś Ci modelarze są ale jakoś poukrywani po tych swoich piwnicach ;P

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że chciałbym żeby jednak ktoś doświadczony pierw przeleciał mojego t-01 :) No i niestety ciężko znaleźć chętnego z okolic Łodzi. Czy ci Łódzcy modelarze nie mają internetu w tych swoich piwnicach ?? Tak na serio to nie mam pojęcia gdzie można by w Bełku polatać, ja jeżdżę co tydzień do Ruśca skąd pochodzi moja narzeczona.

Więc tamte okolice znam i wiem gdzie jest jakie pole :D Kto zaorał, a kto nie :D Cały czas się zastanawiam czy może by pojechać do Józefowa ?? Pan Darek który bardzo mi pomógł zaoferował jeszcze więcej pomocy nawet z oblotem. Jak to dobrze że są tacy ludzie Jeszcze raz Dziękuję (pan Darek pomagał mi również z moim migiem). Liczę na pomoc również z Wilgą :D.

Kolega z pracy gdy zobaczył mojego toto tak bardzo zapragnął zobaczyć jak lata i zaoferował, że ze mną by pojechał, ale trochę szkoda mi czasu. Kilka kilometrów to jest, a na co dzień robię tyle kilometrów, że mi się już nie chce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek.3333,

 

Co do Hobbyking to ja też tak zamówiłem sobie dodatkową aparaturę Turnigy 9X a cena to ponad dwukrotnie się różni od dostępnej w Polsce.

EEE tam te dwa razy to przesadziłeś :D . Cena z wysyłką po dzisiejszym kursie dolara to 235 PLN, do tego może VAT,moze nie(loteria), czas oczekiwania :twisted: . W kraju dostępna już za 310 PLN z wysyłką. :P . Różnica 75 PLN, dużo to czy mało -kwestia gustu. Sąsiad zakupił i za dwa dni w domciu miał.

 

Kristoff

mógłbym pomóc w oblocie, mieszkam w Łęczycy-35km od Łodzi.

W Łodzi bywam prawie co tydzień, moglibyśmy się umówić. Ty musisz jednak znaleźć dobre miejsce do latania, wziąbym swojego EG albo Michasia i poszalałoby się. Jak by co pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wekend szykuje się obiecująco.... 35km to nie tak daleko - warto skorzystać z pomocy w oblocie a potem w wytrymowaniu. Jak będzie dobrze wytrymowany to po treningu na symulatorze na pewno sobie poradzisz. Tylko nie lataj zbyt nisko i nie oddalaj się zbytnio na początku. :wink:

 

 

 

EEE tam te dwa razy to przesadziłeś :D . Cena z wysyłką po dzisiejszym kursie dolara to 235 PLN, do tego może VAT,moze nie(loteria), czas oczekiwania :twisted: . W kraju dostępna już za 310 PLN z wysyłką. :P . Różnica 75 PLN, dużo to czy mało -kwestia gustu. Sąsiad zakupił i za dwa dni w domciu miał.

 

Ale jeśli zamawiasz jeszcze inne rzeczy (np miniserwa HXT900 po 2,69$ , li-pole, itp) itd to cena przesyłki się rozkłada. A aparatura Turnigy 9X kosztuje teraz coś około 160zł po przeliczeniu , w Polsce bez wysyłki poniżej 339zł jakoś znaleźć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze cos renomowanego?

Graupner, Hitec? Nie wiem jak wy ale do mnie jakos nie przemawiają produkty Turnigi... Zacząłem od Hitec 5x teraz Graupner Mx16 i za nic nie zamienię tego radia.

A jak chcesz kupic tanio i dobrze, to kup dwa razy. Raz tanio, drogi raz dobrze B-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak kolego tak można mówić kiedy albo ma się nie oszczędzających rodziców albo gdy się pracuje i mieszka z rodzicami albo gdy się bardzo dużo zarabia. Ja jestem młody mieszkam z narzeczoną i odkładam każdego grosza na wesele :) Więc wybieram turnigy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblot w sobotę o ile pogoda dopisze.

Kompletuję wyposażenie do wilgi no i ruszam z budową :) Zastanawiam się, czy ona udźwignie pakiet 1,8 mAh. Ale to w innym wątku. Zapraszam do relacji z budowy Wilgi w dziale parkflyer/slowflyer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie to pogoda jutro nie dopisze ;( . Ale może w niedziele :twisted:

Mam takie małe pytanko nie wiedziałem gdzie je umieścić więc postanowiłem umieścić we własnym wątku :D .

Czy moja aparatura E-sky 0404 gdy naładuje akumulatory to sama przestanie ładować ?

Czy muszę tego pilnować no i skąd ja mam wiedzieć czy są już na 100% naładowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na info jak pójdą obloty. Dzisiaj rzeczywiście trochę wieje więc pewnie sobie darowałeś ale chcę podtrzymać napięcie oczekiwania ;D

Widzę, że w wildze zamówiłeś odbiornik Corony. Też go używam - do tego e-sky'ja zamontowałeś syntezę czy zamówiłeś tą Turnigy 9x? :)

 

Co do akumulatorów w apce to powinna sama przestawać ładować. Jeśli jest zasilana akumulatorkami Ni-Cd czy Ni-MH to koniec ładowania łatwo zaprogramować. Skoro używasz syntezy to w apce musi być procek, a jeśli tak to już na 99% jest odcięcie ładowania. W przypadku aku Ni-MH ładowanie trwa najdłużej - nawet do 16-18 godzin w przypadku pojemności w okolicach 2500-3000mAh. Ni-Cd można ładować szybciej ale nie pamiętam już jak szybko. Jeśli masz tam pakiet Li-Pol to na 100% jest odcięcie ładowania bo nawet z tym zabezpieczeniem trzeba uważać żeby nic nie wybuchło ;D Za to ładowanie jest tak szybkie że można przeprowadzić tę operację na lotnisku z aku samochodu bez zapuszczania korzeni na polu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dziś oblotu nie było jak można się łatwo domyśleć.

Może jutro podobno wiatr ma wiać z prędkością 4m/s więc było by znośnie.

 

Co do akumulatorków to sprawa wygląda tak:

Mam akumulatory Ni-Mh i prostą aparaturkę która ma wtyk do ładowania.

Zakupiłem więc zasilacz z możliwością regulacji napięcia i biegunowości.

Ma ponoć moc 1000mAh i teraz pytanie czy ja mogę nim ładować baterie w aparaturze ?

 

Co do odbiornika to nie zamawiałem go po prostu mam taki w toto :). Puki co i tak mam jedną aparaturkę więc myślę że jeden odbiornik wystarczy tym bardziej że zamontowałem go na wierzchu. E-sky musi mi posłużyć do końca wakacji potem zamówienie zrobię w HK i kupię 2 aparaturę zdecydowałem się na tego turnigy 9x. Dlaczego do końca wakacji tak jak już pisałem odkładam na wesele które będzie 27.VIII :)

 

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.