Skocz do zawartości

Dwa odbiorniki w jednym modelu.


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dwa odbiorniki w jednym modelu mogą zakłocać sie na wzajem czy bez problemu mogę umieścic? Oczywiście różne kanały nawet dalekie od siebie. Dodatkowy odbiornik obsługiwałby kamerkę bo w głównym nadajniku brak kanałów na płynne ruchy. Oczywiście - po raz drugi :rotfl: - kamerę obsługiwałaby druga osoba osobnym nadajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaw bilsko siebie dwa radia stołowe ustawione na tą samą stację........ zobaczysz dlaczego a przecież to tylko odbiorniki

 

 

wszystko zalezy od klasy odbiorników podwójna przemiana powinna nie robic problemów nawet obok siebie

 

aż musiałem dwa razy przeczytać bo myślałem po kija odbiornik do kamery skoro ma nadawać.... zapomniałem o mechanice głowicy i jej niezależnym sterowaniu

jeden lata- inny filmuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bez problemu, tylko trzeba dać kanały odpowiednio odległe. pozdr.

Zapytałem bo wcześniej słyszałem, że to nie takie oczywiste czyli mogą być problemy. Odbiorniki to byłyby 2x Corona podwójna przemiana lub Corona + HDF08 Hiteca też podwójna przemiana. Nadajniki to Hitec Optic 6 jako główny i Optic focus do obsługi namiastki Pantila :mrgreen: Kanały 64 do kamerki i 72 model. No, chyba że to coś do obsługi Pantila nie jest zbyt drogie.

Mógłbym np odłączać kierunek i wykorzystać kanał na widoki boczne kamery, a suwak klap wykorzystać do pochylania w pionie z tym, że wystarczyłoby na początek tylko na boki. To chyba byloby najlepsze rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dwa odbiorniki położone obok siebie nawet na tym samym kanale nie powinny się zakłócać wzajemnie, chyba że : są z syntezami które sieją ( albo kiepskawy filtr dolnoprzepustowy w syntezie za komparatorem fazy albo zestrojony krytycznie VCO dzięki temu syntezer PLL działa na skraju zerwania synchronizacji, miałem takie akcje w syntezach na 2m/70cm) lub kiszkowata p.cz w odbiornikach (za szeroka lub nie zestrojona jak trzeba). Dodam tylko że w moim ICOM W32E/A mam wbudowane dwa kompletne odbiorniki z czterema głowicami w.cz i mogę słuchać tych samych kanałów na dwóch oddzielnych torach w.cz ( to wszystko w obrębie jednej elektroniki) dodatkowo mogę skanować te same pasma w tym samym czasie i nie ma problemu. Wracając do modeli- kiedyś czytałem ze Pan Henryk Jeżyk w swoich modelach stosował po dwa odbiorniki sterujące prawą i lewą stroną modelu i problemu z tego powodu nie było. Opisy były w Modelarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokker pyta o sterowanie dwoma aparaturami i taką miał odpowiedź.

Tak, dwie aparatury na różnych kanałach. W ostateczności to nawet mogą być dwa HDF08, a to są bardzo dobre odbiorniki. chodzi jednak o miejsce bo model raczej mniejszy - 120cm rozp; kadłub tez raczej wąski więc mogą być kłopoty z rozmieszczeniem : pakietu zasilającego, dwóch dużych odbiorników, regulatora zasilania kamery i opcjonalnie zasilania drugiego odbiornika ( pewnie oba z jednego pakietu mogę zasilać przez regulator Y kablem). Dlatego chyba jednak najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie kanału klap do obrotu prawo-lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.