Skocz do zawartości

DVD problem z przegrywaniem.


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, iż film zapisany wczesniej na dysku DVD( mowa o stacjonarnym DVD z nagrywarką - nie komputerze) próbuję bezskutecznie zapisać na płytę DVD+R. To znaczy nie do końca bezskutecznie; DVD widzi nagrany plik ale ta sama płyta w kompie jest zupełnie niewidoczna. Nasuwa się stwierdzenie, że w innym formacie zapisana - ale chyba nie bo to MPEG-2. To samo film z kamerki z systemu FPV zapisany w LP. Ale wcześniej filmy zapisane na dysku kopiowałem na płyty i zanosiłem znajomym. Czy cos musze przestawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywasz na odtwarzaczu z nagrywarką dvd, a potem nie pokazuje jej w komputerze, tak?

Tak, nie widać w kompie by cokolwiek było w napędzie DVD. Nie wiem czy mam kodeki. Pierwsze filmy tak przegrywane działały u kolegi na DVD Blurey, inna nie otwierała siena innym DVD ale własnie na kompie tak. Teraz przegrałem jeszcze raz to samo ale na płytę DVD+RW - nareszcie można odtworzyć film i na kompie i na PSP3 tylko jest zapisany jakoś dziwnie w VTS .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kwestia jest w tym, że w komputerze nie masz odtwarzacz blue ray, a nagrywasz na nagrywarce z blue ray.

Raczej wątpię.

Jeszcze nie widziałem czystych płyt Blue Ray.

Nagrywarek stacjonarnych, też niewiele.

A poza tym jeśli nagrywa na DVD to nic nie zmienia, że jego nagrywarka mogła by mieć Blue Ray.

 

Ja zaniósł bym płytę do kogoś innego.

Wtedy byłoby wiadomo czy jest ona dobrze nagrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Blue ray. Pisałem, że kolega ma taką.

 

Może po nagraniu nie zakończyłeś sesji , nie wymagają tego DVD-RW a jeśli (przynajmniej w mojej nagrywarce LG ) przy płycie DVD-R nie zakończę sesji to jest ona widoczna tylko w mojej nagrywarce

Coś w tym jest bo gdy pierwszy raz kopiowałem to co nagrałem z TV to pod koniec kopiowania pytano czy zakończyć sesję czy nie. Teraz nie było już takiego komunikatu. Ale na płycie DVD+R filmy były - nie widziały ich tylko inne kompy i laptopy.

Nagrałem jeszcze raz jak napisałem wczesniej i już jest niby dobrze ale jakiś format VTS...

może po prostu z płytą coś nie tak, ale wtedy w ogóle nie byłoby zapisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VTS to Video TS (transport strumieniowy)

Opis problemu znajdziesz np tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic835009.html

http://peb.pl/nagrywanie-plyt/332272-nagrywanie-video_ts-na-dvd.html

potrzebny jest dedykowany odtwarzacz, ja mam taki: http://www.videoredo.com/en/ProductTVS.htm - radzi sobie znakomicie, poza tym można w nim edytować filmy, konwertować do innych formatów widocznych na komputerach oraz nagrywać swoje filmy na płyty DVD. Niestety ten jest płatny, ale są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.