Skocz do zawartości

FPV 1.2G 16CH 700mW Testy i pytania


miksell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakiś czas temu zakupiłem zestaw do transmisji: ZESTAW Sporo osób miało z nim do czynienia, ale nasunęło mi się kilka pytań odnośnie tego zestawu.

Jaką najlepiej zastosować antenę w nadajniku, bo załączona do zestawu jest trochę ciężka?

Czy taki nadajnik 1.2 może jakoś się zakłócać z aparaturą 2.4?

 

TESTY:

Testy polowe.

Zasięg w terenie zabudowanym przez ściany to ok 200m. ;-) W otwartym terenie na pewno będzie więcej na standardowych antenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można zakupić nową antenę byle by na tą częstotliwość, niektórzy ściągają obudowę z anteny i ubywa parę gram, zależnie od gustu ale ja bym nie kombinował i latał z tą.

2. Nie zakłócać nie będzie tylko warto aby nadajnik video nie był blisko odbiornika i serw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy polowe.

Zasięg w terenie zabudowanym przez ściany to ok 200m.

Mój test poczatkowo zniechęcił mnie okropnie; odbioenik przy TV na długosć przewodu by mogło sie.nagrywać na DVD - czyli do okna jakieś 4m. Wychodzę z domu, zjeżdzam windą z X obraz jest, wychodzę kilkanascie kroków z budynku obraz przerywa. Poszedłem jeszcze z 300m ale nie było już obrazu... Gdy brat wrócił podłączyłem odbiornik do jego sprzetu tak, że teraz leżał na parapecie okna. Brat właściwie widział mnie z okna dokąd idę. Odszedłem tak z 300m obraz był. Odszedłem jeszcze dalej - teraz tor sygnału zasłaniały bloki 11 piętrowe - obraz zanikał zdecydowanie. Miejsce testu widać na innym filmie, który wykonałem wczoraj w dzień. Jest on w długim wątku pt. ABC... czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnika daj na wierzchu na kabince, będzie to dobre miejsce nadajnik powinien być na zewnątrz ponieważ dość mocno grzeje sie bez chłodzenia zdechnie.

Myślałem o wmontowaniu odbiornika w "kabinę" pionowo, tak by antena wystawała i część odbiornika. nie jestem zwolennikiem montowania czegoś na zewnątrz modelu. Wszystko ma się mieścić w środku ;D

 

Plan rozmieszczenia urządzeń jest taki:

 

ursusmalowanie.jpg Uploaded with ImageShack.us[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka kamery ma rozmiary 3,8x3,8 - czy taka "pionowa" ściana nie zadziała choć trochę jak hamulec? Ja swoją zakryję kopułką, będzie przynajmniej opływowo ;D wykorzystam do tego "wieczko" dezodorantu Gilette. Bywają nawet kształtu zbliżonego do wieżyczki strzeleckiej Avanger'a :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt nie wie. Kamera tak czy owak będzie wystawać. Wszystko inne ma byś schowane. Model rozpędza się do ok 50 km/h (wstępnie sprawdzone) nie wiem czy przy tak relatywnie małych prędkościach kamera ma wpływ na aerodynamikę.

 

Bardziej mnie zastanawia, która lokalizacja odbiornika jest lepsza dla Ursusa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie zastanawia, która lokalizacja odbiornika jest lepsza dla Ursusa

Ale to jest raczej oczywiste... pakujesz do kadłuba, kadłub pod pachę i idziesz sobie lażą z włączoną elektroniką. Tylko ten sposób odpowie na odwieczne pytanie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz nadajnik w środku to latem bardzo prawdopodobnie sfajczysz go, wiem co mówię sam latam fpv i to z niezłymi wynikami. Popatrz większość ludzi lata z nadajnikami na wierzchu.

Tak mała kamera przy tak dużym modelu nie będzie mocno hamowała.

Tak naprawdę obie lokalizacje odbiornika sa kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ostatnio test. Po 20 min nadajnik się nie nagrzał W modelu będzie on w oryginalne obudowie.

Mój nadajnik uruchamiany w domu również nie był gorący po kilkunastu minutach pracy.

Ja też czekam na wyjasnienia czaemu obie lokalizacje odbiornika sa kiepskie :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wyglądają na kiepskie (nie nam odległości miedzy zespołami) ponieważ

Wersja1 nadajnik jest plisko odbiornika tak jak pisałem porze to powodować drgania serw i kłopoty z zasięgiem.

Wersja2 GPS też emituje zakłócenia.

 

Hahaha,

to czekam na lepsze propoz

Ogólnie to odbiornik powinien być jak najdalej od tych dwóch. Może dało by się upchnąć go pod silnikiem.

 

Odnośnie grzania.

Robiłem ostatnio test. Po 20 min nadajnik się nie nagrzał ;-) W modelu będzie on w oryginalne obudowie.

Tego nie rozumiem jak to się nie nagrzał może chinczycy, zrobili wersje z klimatyzacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja2 GPS też emituje zakłócenia.

A jakie? Z tego co wiem to GPS tylko odbiera sygnał z satelity.

 

Na zdjęciu wyglądają na kiepskie (nie nam odległości miedzy zespołami)

Jaka jest więc optymalna odległość?

 

Tego nie rozumiem jak to się nie nagrzał może chinczycy, zrobili wersje z klimatyzacją.

Tak zasilana jest na 220V 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie? Z tego co wiem to GPS tylko odbiera sygnał z satelity.

Jakie to dokładnie nie wiem, inni którzy mi pomagali zacząć z fpv uczyli mnie że emituje, wolałem tego nie sprawdzać. :wink:

 

Jaka jest więc optymalna odległość?

 

Optymalna zależy od odbiornika, nadajnika video, materiału z którego wykonany jest model. Ogólnie najlepiej jak najdalej, trzeba również wypróbować różne miejsca np. w moim Easy starze nadajnik video musiał byc ok 40cm od odbiornika na prawej burcie kadłuba przy samym nosie.

 

Mi zdaje się że to miejsce było by dobre dla odbiornika. Zaznaczone czarną kropką.

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.