Skocz do zawartości

Offshore 32" z napędem elektrycznym.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przedstawiam 32 calowego offshora zakupionego tu:

 

http://cgi.ebay.com/32-deep-v-mono-boat-hull-fast-electric-rc-boat-/300432894365?pt=Radio_Control_Vehicles&hash=item45f332299d

 

Wyposażyłem go w silnik feigao 540, 10 zwojowy, regulator 60 A z HK, akumulator 8 cel A123 po 2 równolegle i 4 szeregowo, śruba X45 Graupnera(czerwona).

Pływa to po naładowaniu 4 minuty i kilka sekund, czyli pobiera prąd ok. 60 A.

 

Na śrubie K40 nie wychodzi w ślizg.

 

A tak pływa:

 

 

 

 

I jeszcze pare fotek:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

wydaje mi się że jak na 32 cale , to silnik masz za "szybki " , wg. mnie to 12 zw.

Ponieważ ja miałem . kiedyś w znanym kadłubie Hopfa dla M2, silnik tego pana Cobra 10 albo 11 zw. , który wywalał mi prąd z Li-Pol 4s/4500mAh w 240 sek. na K42 Graupnera i z jego oryginalnym, wałem przy ustawieniu śruby na h=3mm , ci co się znają to wiedzą o co chodzi.

Po wymianie silnika ( od kolegi z Bydgoszczy ) teraz pływam na metalu K41,5 mm, ale jest ona wyważona na wyważarce i z walem kpl. od B.G z Torunia i jest w miarę dobrze.

Nie piszę tu jakiejś teorii a wyłącznie , to co sam sprawdziłem . Na śrubie typu X :D , nigdy nie pływałem w Mono , tak więc nie nie mogę na ten temat napisać, ponieważ tylko raz otrzymałem taki metal X42, od FSR z modelarni w Tychach , ale mi nie rozpędzał kadłuba do ślizgu. Dla takiego jak moje pływania , to stosuje takie sobie metale , które ostrzę i wyważam , ponieważ nie strzępia się tak szybko jak poliamidowo węglowe , które są bardzo dobre...

 

 

PS. ostatno za inwestowalem w hybrydę kewlarowo weglową DLG F3K , 1500mm i trochę zaczęło mnie to interesować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej konfiguracji co jest na fotkach, z wałem giętkim 3,1 mm , osią śruby z gwintem M4 na 2 łożyskach kulkowych 4X9ZZ silnik 540 L, 10 zwojowy 2458 obr/volt wydaje się być dobry.

Problem w tym, że nie ma śrub K z gwintem większych od 45 mm w naszych sklepach.Gdyby silnik miał mieć niższe obroty, to śruba musiałaby być jeszcze większa.

A w tej konfiguracji jak już pisałem silnik pobiera ok 60 A, i tyle ma być dla tego silnika.

Do prób miałem śruby Graupnera k37,5 , K40 oraz metalówki 40 mm ze skokiem 1,4 i 1,6, jednak model na nich nie chciał wyjść z wody...

Chętnie bym nabył śruby 45 metalowe z gwintem M4 , ale nie mam gdzie...

Jeśli ktoś posiada takowe to proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wapniak, mam na sprzedaż stalowe sruby 45mm, te z gwintami co prawda juz sprzedałem w tym rozmiarze ale mam DD, otwór jest 4mm, nietypowy, można z powodzeniem tulejowac na M4 co na próbe zrobił mi BogdanG. Sruby mają skok mniejszy od 1.4 ale ja pływam na nich na silniku lehner 1940 o kw 2200. akumulator 5800 4 celowy wystarcza mi na 6 minut bieg na zawodach.

Cena sruby 10 euro

dostepne rozmiary

 

42mm DD

45mm DD

 

Sruby to Tenshock steel propeller.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mike217.

Czy mogłbyś napisać parę słów o porównaniu tych tenshoków do k graupnera?

Coś na temat poboru prądu, czasu pływania , czy może prędkości.

 

Dzięki za ofertę, poszukam jeszcze czegoś z gwintem. A jak się nie uda, to pozostanie przeróbka wału na DD. Srub nie chcę tulejować , bo to mało przyszłościowe rozwiązanie.Nie jestem jednak pewien czy ten silnik tu zostanie. Ta łódeczka ma dużo większy potencjał.

Póki co to zamiast wody jest lodowisko, więc jest czas do namysłu.

Pozdrowienia z Torunia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć.

Wg mnie to rozwiązanie jest do bani.

Dokładnie kąt natarcia płetwy sterowej.

Powoduje zbyt duży opór hydrodynamiczny.

Dobry dla kajaka, ale dla tej konstrukcji ..........

Płetwa powinna się zwężać i być pochylona.

Pewnie że wielki silnik podniesie i płytę chodnikową, ale tu moc masz ograniczoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to rozwiązanie jest do bani.

No właśnie według Ciebie ...

 

Wyjaśnij więc dlaczego wszystkie czołowe konstrukcje na świecie modeli mono i hydro mają takie płetwy a według Ciebie jest to do bani. chętnie podejmę dyskusję.

 

Pozdrawiam Michał Hoffa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Łódka doczekała się nowego wyposażenia.

Silnik KB 45/63/2300 kV, regulator 180 A, dwa pakiety 4S 5800 mAh 30 C, równolegle, serwo hiteca.

Przebudowane łoże silnika i wał, tym razem z nierdzewki 4 mm, na prosto. Łożyskowany łożyskiem kulkowym. Po drodze w pochwie dwie wkładki z teflonu.

Śruba 54 mm , ciekawe czy nie będzie za duża.

Jak dopisze pogoda, to jutro popłynie.

 

 

post-5038-0-65475100-1410627892_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, stosuję dość nietypowe rozwiązanie zawieszenia ciężkiego silnika ale bawię się tym i tak sobie wymyśliłem. Dużo frezowania, toczenia, płyty węglowe pokazane w modelu są mojej produkcji. Zbrojenie kadłuba też wykonałem węglem 160g . Silnik wisi na duralowym łożu, od kadłuba separują go lordy średnicy 20mm. Silnik waży kilogram.  Wszystkie detale aluminiowe są wykonane w gatunku 2017, nie oddaje ich do anodowania bo podoba mi się połączenie z węglem surowego alu.

 

 

c1a8519096e25b9fm.jpg

 

a1279ecfc050e56dm.jpg

 

767174ddac936e05m.jpg

 

02b20616a055ecc4m.jpg

 

38d9133151ceacbdm.jpg

 

34157f5daf1e7009m.jpg

 

af4a82fce88aa6e1m.jpg

 

51577982ebc20ea4m.jpg

 

b6bb13ec2e562831m.jpg

 

075ae7fa602f4009m.jpg

 

Pozdrawiam M.H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może klapy na rufie by ją przykleiły? Silnik ma na ucho ciężko, za duża śruba moim zdaniem.

 

Klapy na pewno, może nawet z serwami i mixem do gazu,  i turnfiny chyba też.

Silnik na razie nawet nie dostał pełnego gazu, więc o śrubie nic jeszcze nie wiem. Łódka pofrunęła tak gdzieś na 3/4 gazu.

No, ale to była zupełnie inna prędkość jak z Feigao.

Po wywrotce akumulatory się poprzemieszczały, muszę je porządnie pomocować. Przy takich prędkościach nie ma żartów jak widać.

Ten kadłub to Pursuit czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.