Skocz do zawartości

Dziwnwe kalkulacje


Jano

Rekomendowane odpowiedzi

Dotyczy to tylko silników spalinowych, innych artykułów nie szukałem.

silnik asp61fs-cena w HB 115$ u nas 614zł co daje 204$

silnik asp91fs-cena w HB 130$ u nas 750zł co daje 250$

silnik asp120fs-cena w HB 170$ u nas 1050 co daje 350$

proszę zwrócić uwagę na przyrost ceny w $ u nas i w HB.Już myślałem że mnożą te ceny

==========================================================

przez ciężar silnika ale chyba nie, bo znalazłem

==================================

silnik DLE30-cena w HB 202$ u nas 1060zł co daje 356$

dolara liczyłem dla równego rachunku po 3 zł

edit.

liczę na to że zrozumiecie że nie obchodzi mnie ile ktoś chce zarobić , tylko dlaczego na jednym chce zrobić 40% a na innym 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

doloz koszty przesylki, oplaty celne i marze sprzedajacego.

Nierozumiem takiego rozumowania. Logicznym jest ze ktos kto prowadzi sklep nie robi tego harytatywnie, a i zakladam ze zgodnie z prawem wiec ceny sa jakie sa. Nikt nie kaze kupujacemu kozystac z jego uslug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dziwne kalkulacje?

 

HB też sprzedaje towar ze swoją marżą ale ceny producenta dla danego dystrybutora też są zapewne różne ze względu przede wszystkim na ilość zamawianych produktów.

 

Należy też zwrócić uwagę że ceny w HB są cenami w rzeczywistości netto. Jeżeli nawet wsiąść ceny z HB jako wyjściowe dla polskiego sprzedawcy czyli hurtowe należy je podnieść o koszta dostawy, cła, marży i od całości jeszcze w tym roku 22% a w przyszłym 23% podatkiem VAT. Wniosek jest taki że raczej niemożliwe jest aby przy zachowaniu jakiejkolwiek rentowności Polskiego sprzedawcy nawiązać jakąkolwiek w tym przypadku konkurencję czy nawet w sensowny sposób zbliżyć się do tych cen.

 

Ale to tylko moje własne przemyślenia w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywanie cen w hk i Polsce ma sie jak piernik do wiatraka i argumenty marcina133 są jak najbardziej trafione tylko spora część ludzi ma problemy ze zrozumieniem zasad wolnego rynku

 

 

tak czy siak na jakąkolwiek gwarancję bym nie liczył :) wtedy zaczyna się pimpong i zrzucanie winy wysyłanie czekanie itd. (nie wykluczam że ktoś poczuwa się do odpowiedzialności za to co sprzedaję ale w 90% na siłę wkręcają że winny jest klient ot taka rzeczywistość bo życie to nie bajka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jano a gdzie koledzy w rozumowaniu popelnili blad???

Zaoszczędzisz 250$ dolców ,a "gwarancja" w Chinach.

Jano nie chodziło o to że ogólnie te silniki są u nas o wiele droższe niż w HK tylko o to że cena np ASP FS120AR jest nierelatywnie wyższa od pozostałych i nie jest to spowodowane kosztami transportu (a dokładniej nie tylko).

IMHO ASP 61 jest najbardziej "chodliwym" (wśród wyszczególnionych), modelem i zamówienie dystrybutora na większą ilość umożliwia uzyskanie niższej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję tym którzy nie rozumieją Nie odpowiadać

Jano, ale Ty nie zadałeś żadnego pytania, więc się nie dziw.

 

Poza tym porównujesz ceny w dwóch różnych sklepach i one się różnią.

I dziwi Cię, że nie różnią się się proporcjonalnie o tyle samo %.

Nawet jeżeli jeden sklep zaopatrywał się w drugim sklepie, czyli w Polskim sklepie na różne towary była by różna marża, to przecież nic w tym dziwnego. Wyszliśmy już dawno z komunizmu, i cenę ustala się na zasadzie równowagi podaży i popytu.

Jeśli ludziska biorą za tyle, to czemu ma chłop obniżać cenę.

Cenę obniża się, jak coś nie idzie, albo żeby dany konkretny, popularny towar był tańszy niż u konkurencji. To się wtedy nazywa promocja.

To co zrobiłeś (porównałeś ceny), to jest rola konsumenta, zresztą bardzo ważna.

Ja tak robię przed każdym większym zakupem.

Jak by wszędzie ceny były takie same, to było by wszystko jedno gdzie kupujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeszcze raz.

silnik asp61fs kosztuje 115 dolarów w HK u nas kosztuje 204 dolary.Sprzedający u nas zarabia 87 dolarów i to go zadowala tak to przynajmniej wygląda.Natomiast asp120fs kosztuje 170 dolarów w HK to jest o 55 dolarów więcej .Do teraz wydawało mi się logiczne że silnik asp120fs mógłby kosztować 204+55=259 dolarów ale on kosztuje u nas 343 dolary.Nie wiem czy dobrze kumam ale według Was koszt transportu czy czegokolwiek tam robiący 97 dolarów różnicy między obydwoma silnikami jest czymś normalnym.

edit:dzięki Bogu Adam że choć Ty wiesz o co biega bo już myślałem że jestem myślący inaczej.

edit.Masz rację Radek że nie zadałem pytania.Chciałem poznać pogląd innych na kalkulowanie cen w naszych sklepach na tym konkretnym przykładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jano ma rację, tylko w polsce ,zarabia się na towarzę 100%. Jeżeli kupuje się hurtowo ,to ceny są jeszcze niższe od tych co wymienił Jano. Więc marża+cło+transport(nieraz bywa darmo)+koszta =X Czy to jest 100%? .Przesyłka kontenerem nie jest aż tak droga (pływalem na tej lini )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodź nasze wcześniejsze odpowiedzi uznałeś nie na temat to jednak odpowiadają nierównomierny przyrost cen o który później pytasz:

 

Do teraz wydawało mi się logiczne że silnik asp120fs mógłby kosztować 204+55=259 dolarów ale on kosztuje u nas 343 dolary.Nie wiem czy dobrze kumam ale według Was koszt transportu czy czegokolwiek tam robiący 97 dolarów różnicy między obydwoma silnikami jest czymś normalnym.

Problem w tym że nikt nie wie jaka jest cena wyjściowa jakiego towaru i dla kogo a cła i podatki nalicza się procentowo tak samo jak marżę - chodź w tym ostatnim przypadku wpływ na jej wysokość mają także inne czynniki ale nie jest tak iż ktoś zadowala się jedną stałą marżą dla całej grupy produktów o różnych cenach - jak próbujesz sądzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wyjściowa jaką przyjeliśmy dla silnika ASP120fs to 204$. A czy hurtownia kupiła go taniej ,to już inna sprawa. Cła nie płaci się procentowo, tylko są tabele stawek celnych.

I jeszcze jedno-od 12 grudnia 2008 cła nie płaci się jeżeli wartość paczki nie przekracza 150e. Więc vatu też nie ,bo od czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.