Skocz do zawartości

Nietypowe orczyki


garnett

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Stałem się ostatnio posiadaczem kilku starych serw.

 

Miały inne końcówki kabli - wystające druciki ustawione prostopadle do kabla ale z tym juz sobie poradziłem i działają świetnie.

 

Problemem jest mocowanie orczyka, bo nie jest okrągłe z ząbkami tylko kwadratowe i nie mogę do tego dobrać orczyka.

 

Czy można gdzieś takie cuda kupić lub jakoś dorobić ?

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pewnie oryginałów już nie dostaniesz, ale możesz spróbować przerobić orczyk z otworem o średnicy równej lub mniejszej niż bok tego kwadratu i rozpiłować go do jego wymiaru. A jako, że oryginalny ma stopniowany otwór do przykręcenia śruby mocującej (tu przykładowy orczyk)

Dołączona grafika

przed rozpiłowaniem należy go rozwiercić do średnicy otworu na czop. Po dopiłowaniu na kwadrat, aby orczyk nie spadł z czopa można albo zastosować śrubkę z szerokim łebkiem albo podkładkę pod śrubkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego poszukaj orczyka do serwa o mniejszej średnicy czopa, są przecież typoszeregi serw. Ten na zdjęciu podałem tylko poglądowo. Masz średnice czopów: od micro do gigant - 3,0mm, 3,6mm, 5,9mm, 7,7mm, ...

Średnicę mniejszego orczyka zawsze można przedłużyć do potrzebnej wielkości np tak

Dołączona grafika

przykręcając do orczyka tarczowego , zbędną resztę zawsze można obciąć.

Ewentualnie dorobić samemu taką tarczkę jako podstawkę do gotowych ramion, przecież nie musi być fabryczna.

A wymiary tego kwadratu to konkretnie jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponownie

Zdjęcie serwa tutaj

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tylko na tym jednym jest naklejka producenta inne nie mają nic napisane.

 

Mam co prawda jeden orczyk ale takich serw mam 4 wiec przydałoby się więcej.

 

 

P.S. RomanJ4 znam Twoje okolice bo niedaleko mam działkę ( Łąkie nad jeziorem ) jakbyś znał kogoś zainteresowanego to do sprzedania jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedaleko mam działkę

to się może kiedyś spotkamy, zapraszam. A wracając do serwa, może dałoby się po prostu dobrać i podmienić zębatkę wyjściową z normalnym wielowypustem od któregoś dzisiejszego serwa? Oczywiście jeśli koniecznie chcesz je do czegoś wykorzystywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.