Skocz do zawartości

PETYCJA W SPRAWIE ORZECZENIA BEZWZGLĘDNEJ KARY


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tylko, że pan P. Singer nie jest raczej autorytetem...

 

Przytoczę cytat Petera Singera, który powinien stanowić podsumowanie naszej petycji

i odwołanie do ludzkiej wrażliwości na zło: Wszystkie argumenty na podparcie ludzkiej wyższości nie są w stanie zaprzeczyć jednej niezaprzeczalnej prawdzie: w cierpieniu zwierzęta są nam równe.

Powoływanie się na taki "autorytet" zniechęca mnie do podpisania czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uściślę, bo nie wiem, czy zostałem dobrze zrozumiany.

 

Pan Peter Singer ma - delikatnie mówiąc - bardzo kontrowersyjne poglądy.

Wyrwanie jednej jego wypoweidzi do przedstawionej petycji wymaga chyba małego komentarza o nim samym - ba warto wiedzieć, czy taka osoba jest rzeczywiście godna nosić miano "autorytetu"!

 

Jestem zbyt młody żeby Was pouczać, ale - można zajrzeć chociażby na wikipedię, nawet tam przedstawiono jego "myśli". Można poczytać: http://pl.wikipedia.org/wiki/Peter_Singer

 

 

W każdym bądź razie - krótko napiszę, o co chodzi.

 

Uważanie, że np: dorosła małpa jest bardziej świadoma (bólu, etc.) od młodego człowieka (niemowlęcia) i z tego tytułu można takie dzieci zabijać - jest CHORE, co więcej - ZŁE.

Dopuszczanie aborcji narodzonych już dzieci - bo są jeszcze "nieświadome" rzeczywistosci - jest ZŁE!

Nazywanie nienarodzonych dzieci mianem "płodu" i odbieranie im człowieczeństwa - taki ktoś jest autorytetem???

A eutanazja "dobrowolna"? Co to ma być? To ma być etyk? Od czego?!

 

Co ciekawe - na wiki jest podane, że część jego przodków z razji bycia Żydami, zginęli z ręki nazistów.

Mam jednak wrażenie, że ten pan mógłby równie dobrze odpowiadać jak oprawcy jego rodziny - różnica jest w kwestii tego, że naziści mordowali dorosłych ludzi z razji rasy, narodowosci, a pan P. Singer jest za zabijaniem małych dzieci i jednocześnie - w pewnym sensie - gloryfikuje tu zwierzęta. Naziści gloryfikowali "swoich".

 

 

 

Uścislę - czyny znęcania się nad zwierzętami - jak najbardziej są godne potępienia!

 

Ale - jednoczesne "wielkie troszczenie" się o zwierzęta, a równocześnie dopuszczanie mordowania nienarodzonych dzieci (albo i narodzonych ludzi, jak już widać...) jest chore, niezrozumiałe i także godne potępienia. I to jest chyba bardziej przerażające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.