Skocz do zawartości

PETYCJA W SPRAWIE ORZECZENIA BEZWZGLĘDNEJ KARY


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

koszkin, - zobacz na wiek rozmówcy - szkoda nawet dyskutować

Ale po co ich od razu zabijać, czy w dyby wsadzać. Otworzyć obóz pracy w jakimś kamieniołomie, raz dziennie dać im pajdę chleba i niech zdychają na pylicę lub z głodu.

 

ciekawe czy wie że jest coś takiego jak odszkodowanie za "niehumanitarne warunki odbywania kary " - a takich odszkodowań nasze państwo płaci kolosalne kwoty bo jeden zbir z drugim miał wigoć w celi albo było mu duszno czy ciasno .

Dzięki takim dzieciom mamy teraz sytuację gdy oprawca ma wiecej praw niż ofiara .

Do wiadomosci publicznej nie wolno podawać wizerunku sprawcy ani jego danych osobowych ale ofiary już nic nie chroni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

koszkin, - zobacz na wiek rozmówcy - szkoda nawet dyskutować

Sądzi Pan, że to wiek decyduje o racji którejś ze stron??

 

ciekawe czy wie że jest coś takiego jak odszkodowanie za "niehumanitarne warunki odbywania kary " - a takich odszkodowań nasze państwo płaci kolosalne kwoty bo jeden zbir z drugim miał wigoć w celi albo było mu duszno czy ciasno .

Wiem. Siedział Pan kiedyś? Skąd Pan wie jaki to jest przebywać na (zgaduję) 5m2 z 4 innymi więźniami. I nie każdy więzień jest od razu zbirem...

 

Dzięki takim dzieciom mamy teraz sytuację gdy oprawca ma wiecej praw niż ofiara .

Ciekawe jaką sytuację mielibyśmy, dzięki takim "dorosłym" jak Pan.

 

Do wiadomosci publicznej nie wolno podawać wizerunku sprawcy ani jego danych osobowych ale ofiary już nic nie chroni .

 

Więzienie straciłoby wtedy sens. W teorii ma ono resocjalizować przestępcę. Ale w kraju o takim poziomie, jak Polska, społeczeństwo - po wyjściu przestępcy - i tak udzieliłoby mu jeszcze kilku lekcji poprzez lincz. I koleś nie miałby życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiek decyduje o racji którejś ze stron

tak i to bardzo, z czasem światopogląd staje się mniej różowy,

nie każdy więzień jest od razu zbirem...

tak w pierdlu są tylko zatrzymani przez pomyłkę, to nie ich ręka...

Ciekawe jaką sytuację mielibyśmy, dzięki takim "dorosłym" jak Pan.

nie masz praw wyborczych, więc milcz, w tym temacie możesz się wypowiadać dopiero za dwa lata. Utopia z tego co wiem jest przedsiębiorcą i płaci podatki i świadczenia socjalne abyś Ty np. mógł chodzić do szkoły - małoletni.

Więzienie straciłoby wtedy sens. W teorii ma ono resocjalizować przestępcę. Ale w kraju o takim poziomie, jak Polska, społeczeństwo - po wyjściu przestępcy - i tak udzieliłoby mu jeszcze kilku lekcji poprzez lincz. I koleś nie miałby życia.

Zawsze możesz wyjechac do Koreii Północnej, Kubę lub do Somalii. Droga wolna.

Chyba nie rozumiesz o co w tej całej dyskusji chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stecio napisał/a:

nie każdy więzień jest od razu zbirem...

 

tak w pierdlu są tylko zatrzymani przez pomyłkę, to nie ich ręka...

Gratuluję daru logicznego wnioskowania i umiejętności odwracania kota ogonem.

 

nie masz praw wyborczych, więc milcz, w tym temacie możesz się wypowiadać dopiero za dwa lata. Utopia z tego co wiem jest przedsiębiorcą i płaci podatki i świadczenia socjalne abyś Ty np. mógł chodzić do szkoły - małoletni.

A to już po prostu żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak i to bardzo, z czasem światopogląd staje się mniej różowy,

Nigdy nie powiedziałem, że świat jest różowy. Skąd taki wniosek?

 

tak w pierdlu są tylko zatrzymani przez pomyłkę, to nie ich ręka...

W pierdlu nie siedzą sami gwałciciele, pedofile czy mordercy. Za "obrazę uczuć religijnych" można trawić na dwa lata. Swoją drogą, mam nadzieję, że ten przepis jak najszybciej ulegnie zmianie lub zniknie całkowicie. A, i za obrazę jego majestatu prezydenta też chyba można trafić za kratki.

 

nie masz praw wyborczych, więc milcz, w tym temacie możesz się wypowiadać dopiero za dwa lata.

Małoletni nie może mieć swoich poglądów? To nie jest komuna, żeby ktoś kazał mi milczeć.

 

Utopia z tego co wiem jest przedsiębiorcą i płaci podatki i świadczenia socjalne abyś Ty np. mógł chodzić do szkoły - małoletni.

Z kolei, z tego co ja wiem, za parę lat ja będę pracował na jego emeryturę i świadczenia.

 

Chyba nie rozumiesz o co w tej całej dyskusji chodzi.

To samo można powiedzieć o Panu.

 

EDIT

 

Znów piana bita. :roll:

Widzę, że młodzi podchwycili już (można by powiedzieć, że kultowe) hasło. Nazywanie każdej dyskusji "biciem piany" jest idiotyzmem. Jedrula, masz, wyedukuj się trochę (starsi też niech skorzystają): http://pl.wikipedia.org/wiki/Polemika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stecio,

dla jasności: jak oceniasz mordowanie zwierząt dla kaprysu?

Czyli uwiązanie psa do samochodu i ciągnięcie aż do urwania głowy, duszenie i rzucanie o ścianę kota, czy chociażby z tego filmu - zamiast kazać psu warować w bezpiecznym miejscu, sprawdzał swój refleks(?) nie przewidziawszy, że pies może nie zdążyć...

Ogólnie: Twój stosunek/ocena katowania i dręczenia zwierząt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje za i przeciw. Osobiście uważam, że brakuje nam szacunku do służb mundurowych czyt. Policji . Z kolei mało, który policjant ryzykuje "uciszaniem" takich elementów jeszcze w "zalążku". Bo niby po co ryzykowac dla jakichs 1.600 zł (miesięcznie), jeszcze go później posądzą o zabójstwo z premedytacją, bo taki biedny 16 latek uciekając od władzy, na ulicy trafi na betonowy słup i się biedaczek zabije ( a przecież był niewinny)

 

Brakuje prawdziwych patroli, i ludzi którzy by pałowali element, który zaczyna się nudzic po 22. Do tego dla zabójców zwierząt należy dodac jako zadośc uczynienie (żeby ładniej brzmiało) pracę w kamieniołomach (taki wolontariat na rzecz Państwa) przez 10 lat i świat od razu stanie się lepszy.

 

P.s

 

Przepraszam za brak "ci" ale mam problem z konfiguracją klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stecio,

dla jasności: jak oceniasz mordowanie zwierząt dla kaprysu?

To chyba oczywiste, że takie okrucieństwo i przede wszystkim debilizm powinien być surowo karany. Ja tego nie neguje. Moje posty były odpowiedzią na te światłe wypowiedzi w stylu madriana. Jak można pisać, by człowieka nabić na hak, by zdychał długo i boleśnie? I dziwie się strasznie, że nikt inny nie zareagował. Nikogo to nie rusza? Czy po prostu nikomu nie chce się pisać?

 

Brakuje prawdziwych patroli, i ludzi którzy by pałowali element, który zaczyna się nudzic po 22.

Tu akurat się zgadzam bezdyskusyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mamy być tacy jak on. On sam to sobie zrobił, a nie my . To on zabił tego psa, a nie my, więc kara którą otrzyma powinna być taka samo bolesna,jak bolesne było uśmiercenie tego zwierzęcia. Czy praca w kamieniołomach coś da? Bez przesady, przecież to po prostu fizyczna praca w której się nie zresocjalizuje. To nie da mu do myślenia, co zrobił, jak okrutne było to co zrobił. Nie zrozumie bólu jaki odczuwał ten pies...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można pisać, by człowieka nabić na hak, by zdychał długo i boleśnie?

 

Tak samo jak obciąć rękę za kradzież (w takim Państwie współczynnik kradzieży jest bardzo mały :) ) U nas za zabicie psa możesz co najwyżej dostać karę pozbawienia wolności (oczywiście w zawieszeniu)

 

Oko za oko , ząb za ząb <--- średniowieczna zasada ale skuteczna. Jestem pewien, że po takich karach nie było by takich idiotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On sam to sobie zrobił, a nie my.

Rozumiem, że on sam nabije się na pal? Czy może jakaś tajemnicza siła go tam wetknie?

 

Ja nie chcę mieć na sumieniu niczyjego życia, nieważne co zrobił.

 

Oko za oko , ząb za ząb <--- średniowieczna zasada ale skuteczna. Jestem pewien, że po takich karach nie było by takich idiotów

Skuteczna, to fakt. Ale jesteśmy chyba na wyższym poziomie cywilizacji, niż niewolnictwo, publiczne szubienice, walki gladiatorów itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ale jesteśmy chyba na wyższym poziomie cywilizacji...

Niestety, nie o wszystkich tak można powiedzieć....

 

Praca na rzecz zwierząt tak długo, aż zrozumie, że zwierzę to też czująca, czyli cierpiąca (fizycznie i psychicznie) istota, więc niektórzy chyba do końca życia...

 

...Ja nie chcę mieć na sumieniu niczyjego życia, nieważne co zrobił.

Jesteś tego pewien?

A gdyby ktoś skrzywdził kogoś z Twoich bliskich?

 

 

Zgadzam się z przedmówcą co do tego, że to zwyrodnialcy i o karze dla takich jest tu mowa; normalni ludzie tak nie postępują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę w żadną resocjalizację.

Dołączona grafika

 

EDIT

normalni ludzie tak nie postępują.

Oczywiście oni nie są normalnymi ludźmi, ale kim z definicji jest normalny człowiek? Czyżby tym człowiekiem-zagadką był ktoś, kto uważa, by kogoś innego nabić na pal czy hak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabicie kogoś na hak czy pal, jest złe.

Zabicie kogoś, czy bezmyślne okrucieństwo - też.

 

Różnica polega na tym, że osoba która już raz wyrządziła innym zło, np. odbierając komuś zycie - może to zrobić ponownie i to wiele razy.

Zatem rachunek jest prosty - raz palik, czy haczyk i po całej eskalacji zła, która mogłaby być wyrządzona innym w przyszłości.

 

Skoro więźniowie wychodzą na przepustki, po to, by kogoś zabić i wracają znów do więzienia, to jak widać nie jest to dostateczny środek odstraszający i resocjalizujący.

Skoro zatem niektórzy nie wykazują chęci na poprawę - wyrządźmy krzywdę im, zanim oni wyrządzą krzywdę ponownie.

 

To może średnio moralne, ale logiczne i sensowne. I na pewno bardziej korzystne społecznie, niż morderca na wolności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może średnio moralne, ale logiczne i sensowne. I na pewno bardziej korzystne społecznie, niż morderca na wolności.

Coś w tym jest. Jednak najbardziej bolała by takich tłuków kara pieniężna.

Za zabicie psa np 30- 40 tyś zł, do odrobienia w pierdlu. Dostosować więzienia do prac produkcyjnych i niech zapierdzielają na ostro za grosze przez np 10 lat, a nie tak jak teraz lajcik.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By zrozumieć to co niby nielogiczne i bezsensowne i tak bardzo niemoralne trzeba trochę przeżyć i z niejednej beczki się soli z ludźmi najeść ....

 

Potem przestaje się opowiadać bajki o niewinnych ludziach w więzieniach czy o resocjalizacji o jakiej resocjalizacji mowa skoro sąd rozpatrując sprawę dwóch 17 latków którzy skopali staruszka i wywołali trwałe kalectwo uwalnia ich od odpowiedzialności kierując się młodym wiekiem sprawców i uwaga - niską szkodliwością społeczną ! - pewnie w myśl zasady że i tak staruch zaraz "padnie na starośc naturalną" ..

 

 

I tu się nie tyczy osobowo kolegi Stecio ale ogólnie życia. Kiedyś mówiono że jak odbębnisz służbę wojskową przestaniesz uważać świat za nienormalny.. no ale teraz unitarki nie ma .

Niedawno w sieci krążył film jak bodaj 3 latek dusił kota i rzucał nim o ścianę .

Zarówno ten co kręcił ten film jak i sprawca powinni taką dostać karę by nikt inny już nie odważył się tak robić.

 

Dodam jeszcze coś - od siebie i bardzo kontrowersyjne .. widzę ile dzieci siedzi na forum w nocy . Pytam co robią ich rodzice że nie widzą 15 latka po północy w sieci .? Wychowanie i wzorce zachowań wynosimy z domu .Ale najłatwiej jest spławić dzieciaka do netu ..niech pogra se w jakąś strzelaninę to starzy będą mieli spokój.

dawniej gdy nauczyciel przylał linijką to nikt nie poskarżył sie w domu bo oberwał by od rodziców jeszcze za złe zachowanie teraz mamy demokrację czyli rządy kretynów - wygrywa ten kto głośniej krzyczy . a najczęściej najgłośniej krzyczą ci co nagle poczuli się osaczeni bo coś im nie wyszło . I wtedy zaczyna się pitolenie o prawach człowieka ..

 

I wtedy ( wymieniono slowo tu występujące na - brzydki koniec) z innymi bo moje prawa są najmojsze bo ja jestem człowiekiem a innych mogę traktować jak śmieci . Nawet jak urwę kotu łeb to uwagi innych podciągniemy pod naruszanie wolności wyznaniowej albo inne "Rozmowy w stylu radia z Torunia" ?

a ja bym takiemu zwyrodnialcowi łeb urwał i do dziury naszczał ( czynność fizjologiczna nikogo nie powinna obrazić )- bo skoro on ma swoje prawa to ja też i dajmy na to moja religia każe tak czynić . I co wtedy ?

Jest wolność wyznania przecież ....... każde głupie prawo można tak obrócić i z tego właśnie korzystają adwokaci by uwalniać z odpowiedzialności wszelki element

EDIT

czy teraz jestem bardziej poprawny politycznie - bo jak nie możemy tu wstawić scenę lotu motylków z National Geographic 8) będzie ładnie kolorowo i wszystkich ucieszy

Dożyliśmy czasów że na policjanta można publicznie powiedzieć per : TY psie" ale za nazwanie kogoś alkoholikiem już można mieć spore kłopoty ... ( ja tam wolę - trzeźwofob takie to europejskie i nowoczesne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.