Skocz do zawartości

PETYCJA W SPRAWIE ORZECZENIA BEZWZGLĘDNEJ KARY


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Polskie prawo w kwestiach znęcania się nad zwierzętami jest stanowczo zbyt liberalne. Za takie skur$%^&ństwo i bestialstwo 2 lata to bardzo niski wymiar kary a zważywszy na to, że 99% podobnych przypadków kończy się na wyroku w zawieszeniu lub karze grzywny to ręce opadają. Aż by się chciało samosąd zorganizować. Jeśli będą zawiasy to gnoje powinni mieć teraz tak przeje#$%e życie żeby się bali z chaty wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...od zawsze był przy mnie pies. Papużek i rybek w akwarium nie wspomnę...

Od 12 lat, tj. od czasu kiedy zszedł mój ojciec i przestano hodować rasowe gołębie (niektórzy mówią "ptaki"), są także koty, aktualnie trójka...

Uważam je (tzn głównie koty i psy) za "młodszych braci w rozumie"...

 

Miarą człowieczeństwa ( w/g mnie) jest sposób traktowania przez nas mniej inteligentnych...

Jak można zabić lub torturować istotę, która nam ufa...

CHYBA, ŻE KTOŚ JEST NA TYLE DURNY, ŻE WIERZY: "TYŚ JEST PANEM STWORZENIA"

 

Nie ma takiej kary....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tych krów ani świń nie ciągnie za samochodem żeby im łeb na żywca oderwać.

_________________

Nikt tych krów ani świń nie ciągnie za samochodem żeby im łeb na żywca oderwać.

Na takie sprawy po prostu nie ma czasu, jak coś takiego się przytrafi to masz w sklepie mięsko z "siniakiem".

Podkreślam - masowe jedzonko musi być tanie - nie oszukujmy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie ,takie zwierzęta hodowlane ,to zabija się a raczej powinno szybko ,bez męczarni,a nie targać za samochodem ,do czasu aż nie odpanie głowa itd.

Taki pies na pewno był przywiązany do własciciela ,ufał mu,a tu własciciel mu się odwdzięczył...

 

A druga sprawa ,to takie coś dzieje się częsciej na pewno,znęcianie się nad zwierzętami,wyrzucanie piesków do lasów itd .

Tutaj akurat udało się sprawców złąpac , a ile jest takich przypadków ,ze poprostu 'ludzie ' ' zrobią swoje' ze zwierzętami i koniec- nikt o niczym nie wie...

Tutaj na szczęscie udało się sprawców złapać ,ale kary surowej nie będą mieli za to ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stanach działa specjalna organizacja przeciw okrucieństwu wobec zwierząt. Polska jest jeszcze w tyle i imbecyle to olewają bo wiedzą, że są bezkarni. Powinno się coś z tym zrobic.

 

"Chyba zostanę snajperem, będę sam wybijał takich de***ów."

 

Podpisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pies na pewno był przywiązany do własciciela ,ufał mu,a tu własciciel mu się odwdzięczył...

Ten pies był wzięty ze schroniska i żył u nowego "pana" kilka dni.

 

a ile jest takich przypadków ,ze poprostu 'ludzie ' ' zrobią swoje' ze zwierzętami i koniec- nikt o niczym nie wie...

Dlatego nasza w tym głowa żeby to zmienić i aby takie wydarzenia miały miejsce jak najrzadziej (bo wyeliminować ich się nie da).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups ,sorka,nie doczytałem z tym ,że ze schorniska ,poprostu słyszałem to w TV ,więc nie czytałem całego tekstu ,mój bład.

 

A popatrz w Chinach,czy w tych krajach,co zjedzienie psa ,czy kota jest na porzadku dzinnym,zobacz na Youtube filymy probujące 'reagowac' w jakiś sposób.Na filmach jest cała prawda co oni tam robią...biją takie zwierze i sciągają skóre jeszcze z zywego psa ,bo ponoć lepiej smakuje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, sądzisz, że w każdej rzeźni ginie się od zaraz, humanitarnie??

 

Dla ścisłości: uważam tych, którzy to zrobili za kretynów. Nie chcę się o nich bardziej rozpisywać, bo bym krawata zdobył.

Poza tym, zabijanie w rzeźni ma jakiś cel. Np. taki, że pozwoli żyć paru imbecylom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to fajnie , sam lubię psy i znęcanie się (!) nad zwierzakami zależnymi od naszej woli i humoru karałbym bardzo surowo, ale...

Porozmawiajcie z leśnikami czy myśliwymi jakie szkody w zwierzynie leśnej, zwłaszcza drobnej robią bezpańskie na wpół zdziczałe psy. Kiedyś takie wałęsające się po lasach psy bez numerków na obroży myśliwi mogli odstrzelić, dziś im nie wolno, zastanówcie się co wybieramy?

Oczywiście wina takiego faktu nie leży po stronie tych zwierząt, one też chcąc żyć muszą coś jeść, lecz po stronie ich lub ich przodków byłych właścicieli którzy często porzucają kłopotliwą zabawkę w lesie "bo dziecko już nie chce" albo "bo wyjeżdżamy na wakacje"

Nie mówiąc o przywiązywaniu ich w lesie do drzewa,co kończy się wiadomo czym.

To niestety my, ludzie, jesteśmy winni takiemu stanowi rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, zabijanie w rzeźni ma jakiś cel. Np. taki, że pozwoli żyć paru imbecylom.

Jesteś wegetarianinem? Czy imbecylem?

 

Takich debili, bezmyślnie męczących zwierzęta, powinien skazywać sąd doraźny, a ich podobizny powinno się umieszczać w gazetach. Niestety w Polsce ta świadomość jest niewielka. Poza tym w przypadku takich dyskusji zawsze włączają się pseudo obrońcy zwierząt i bredzą coś o tym aby w ogóle nie zabijać, coś o rzeźniach, myśliwych itd. Rozmywa to obraz sprawy.

Uważam ze zwierzęta można pozbawiać życia, ale nie można męczyć i mordować.

Co do rzeźni. Od tego mamy UE, aby skończyć z zarzynaniem zwierząt toporem.

Co do myśliwych. Niech oczyszcza las z bezpańskich, albo "pańskich" niepilnowanych psów.

Zastrzelenie psa w lesie, przez myśliwego to nie zbrodnia, to nie jest dręczenie zwierzęcia.

 

A'propos dręczenia, spotkałem w swoim życiu psa, który nigdy nie był uderzony przez swojego właściciela, a był najbardziej nieszczęśliwym psem na świecie. Zszedł na serce w wieku 4 lat.

Został zaszkolony na śmierć. Właścicielem był emerytowany wojskowy. Nigdy nie uderzył psa, nie wydawał poleceń głosem. Sterował psem przy pomocy palca wskazującego i pies musiał wiedzieć co robić, Chodzenie przy nodze na przykład polegało na tym iż pies szedł ze spuszczona głową i dotykał nosem kanta jego spodni. Ten pies nigdy nie podnosił wzroku w niebo. Nie widziałem.

 

Petycję podpisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem dla ludzi jest wyraźnie chyba.... głos :?: :shock:

 

Znęcanie się nad zwierzętami które potrafią kwiczeć, piszczeć, wyć czy co tam jeszcze budzi u większości ludzi negatywne odczucia - zresztą całkiem słusznie. Natomiast takich samych zachowań u większości nie wzbudzają sytuacje gdzie w roli ofiary występują zwierzęta nieme... i tak chociażby wędkarstwo sportowe, hobbystyczne polegające wyłącznie dla co poniektórych miłym spędzeniem czasu - jest uznawane za "piękne" hobby :lol: Jakim cudem w tym przypadku ewidentne znęcanie się nad zwierzęciem nie budzi takim samych emocji co holowanie psa czy kota na haczyku? Czy różnicą nie jest tylko głos wydawany przez zwierzę? A jak nie to co? Obecnie w ogóle jest moda na poławianie wyłącznie sportowe a nie celem złapania kolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Zacznijmy od tego iz system prawa karnego w Polsce jest chory, bo jak można nazwać wymiar sprawiedliwości który puszcza po miesiącu z aresztu człowieka który w odwecie morduje swoja 30-letnią żonę za to że przyczyniła się do jego aresztowania. Za ten czyn dostaje 15-lat (przeczytane wczoraj w gazecie). Powinno mu grozić od dożywocia do trzech dożywoci. Koniec kropka. Za pobicie człowieka drugi dostaje dostaje kilka lat czasem w zawieszeniu , tymczasem za pobicie policjanta dostaje 12lat (równi i równiejsi????) , za gwałt z okrucieństwem też 12 lat a powinien dostać ze 30lat i chemiczną kastrację obligatoryjnie .

Rozbawiają mnie teksty tego typu podawane czasem przez policję "ponieważ przestępstwu uległ policjant sama policja przeprowadzi śledztwo szczególnie dokładnie". A co z pospólstwem? Niech spada, umorzenie i sio.

Więc jak ma się do tego wyrok za zabicie tej psiny? Zapewne wymiar sprawiedliwości uzna za okoliczność łagodzącą to że nie dopuścili sie podobnych rzeczy wcześniej i da im zawieszenie.

Będąc sędzią dałbym im zawieszenie ale praw publicznych na 10lat , grzywnę po 50 000 zł wychowawczo i 2 lata BEZWZGLĘDNEGO pozbawienia wolności. Tak żeby pamietali o swoich czynach budząc się co rano i chodząc spać co wieczór przez następne 10-20lat. Przykro mówić ale petycja nic nie zmieni nawet jak podpiszą się pod nią wszyscy Polacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stecio napisał/a:

Poza tym, zabijanie w rzeźni ma jakiś cel. Np. taki, że pozwoli żyć paru imbecylom.

 

Jesteś wegetarianinem? Czy imbecylem?

 

Takich debili, bezmyślnie męczących zwierzęta, powinien skazywać sąd doraźny, a ich podobizny powinno się umieszczać w gazetach. Niestety w Polsce ta świadomość jest niewielka. Poza tym w przypadku takich dyskusji zawsze włączają się pseudo obrońcy zwierząt i bredzą coś o tym aby w ogóle nie zabijać, coś o rzeźniach, myśliwych itd. Rozmywa to obraz sprawy.

Mówiąc o imbecylach, miałem na myśli ludzi, którzy męczą zwierzęta dla zabawy.

 

A pseudo obrońcy, to ludzie, którzy spośród wielu spraw dręczenia zwierząt, znajdują jedną, podpisują się pod petycją i są jakoś spełnieni, bo w ich przekonaniu usunęli cały kretynizm wśród ludzi.

A tak nie jest. Podpisałem petycję, ale co ona tak na prawdę da. Dzięki niej, sąd wyda sprawiedliwy wymiar kary dla tej trójki debili?? Nie sądzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.