Skocz do zawartości

Mój Jas 39-Gripen RTF


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam model Jas 39-Gripen RTF od Pelikana i latam nim około 1 miesiąc i parę dni temu uległ on wypadkowi albowiem straciłem nad nim panowanie i spadł na skrzydło niestety zostało ono naderwane mniej wiecej tak jak jest na fotce ponizej

Dołączona grafika

 

i mam pytanie czy będzie mi to przeszkadzało w latania w aerodynamice czy też nie? czy lepiej sprubować dokleić kawałek z pianki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Internecie pisze że to EPP, więc przyklej ten kawałek. Na klej CA + aktywator.

Jeżeli pytasz jak to zmieni jego "osiągi" to oczywiście je pogorszy bo na prawym skrzydle będziesz miał większy opór i mniejszą powierzchnię nośną.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cZym się różni pianka EPP od styropianu bo widzę ze podobna konstrukcja i czy nie dało by się dorobić tego kawałka wlasnie ze styropianu a jak nie to gdZie można kupić pianke ?

 

I jeszcze jedno albowiem dziób jest wykonany z jakiegoś jakby papieru wiec łatwo się pomyslic ze już w 1 dniu go nie było i wykonalem nie dawno z puszki od energy drinka identyczny czy będzie jakiś problem z lataniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można latać takim samolotem w takich warunkach jak dziś np +8 stopni?

Ale masz wątpliwości, że jest zbyt zimno czy zbyt ciepło? Można latać w temperaturach od -15 do +40 stopni. Oczywiście tych skrajnych sprzęt nie lubi. A najbardziej nie lubi wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prezentuje wam mój samolot model Jas-39 Gripen RTF kupiłem go tego roku około 2 miesiące temu a poniżej prezentuje co już udało mi się zniszczyć ;p

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

jak myślicie poleci jeszcze?

dziś nim latałem i szału nie było ale coś próbował sie poderwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że nie czytasz tego co piszą inni.Napiszę jeszcze raz.To nie jest EPP (wypisują i kopiują bzdety ze stron internetowych aby łatwiej sprzedać model)ale EPS czyli styropian.Mam dwa takie Gripeny tylko czarne ,oryginalne Star Max.

Natarcie najłatwiej dorobić z depronu lub styroduru.Dziób zrób z kawałka styroduru lub styropianu,wywal tą ciężką puszkę i tony taśmy klejącej którą ją owinąłeś.

W oryginale to bardzo cienka i lekka wydmuszka z tworzywa.

Nic dziwnego że nie chce się oderwać z takim ciężarem na nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.