Skocz do zawartości

Optic 6 czy MX 12 a moze cos innego?


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
ale radia maja jakies certyfikaty w koncu wiec chyba sa legalne :lol:

 

W polsce nie!

 

Co prawda moc nadajnika podaje się jako 100mW mierzoną z 10 m ale to i tak nie zmienia faktu że praktycznie każdy nadajnik modelarski nadaje z większą mocą...

 

Legalne są chyba tylko nadajniki od zabawek z supermarketu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUPILEM APARATURE!!!!!!!!

FUTABA 9 CAP!!!! :D:D:D:D:D:D

Po pierwsze gratuluję :D

Po drugie widać, że każda wymiana opinii może pomóc.

Myślałeś o radiu trochę prostszym, a być może w wyniku tych naszych dyskusji zdecydowałeś się na jeden z lepszych nadajników.

Życzę bezawaryjnej eksploatacji, powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUPILEM APARATURE!!!!!!!!

FUTABA 9 CAP!!!! :D:D:D:D:D:D

Po pierwsze gratuluję :D

Po drugie widać, że każda wymiana opinii może pomóc.

Myślałeś o radiu trochę prostszym, a być może w wyniku tych naszych dyskusji zdecydowałeś się na jeden z lepszych nadajników.

Życzę bezawaryjnej eksploatacji, powodzenia :D

 

Hubert to według tego co piszesz nie pozostaje ci nic innego jak kupić MC-19 :D :D :D :roll: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziekuje :) Zdecydowanie dzieki dyskusji zdecydowalem sie na 9-tke.

Optic ma szajsowaty ekran, Mx - niepodoba mi sie firma i koniec, pozatym instrukcja koszmar.

Pomimo braku kasy, potrzasnalem niebo i... Londyn i kase zdobylem.

Teraz tylko czekam na przelew i sam przelewam kase Modelmaniakowi :)

 

Potem sprzedaje moja aparaturke (Furaba 6 EXA) i splacam dlug Hubertowi i jeszcze mi 100 zl na odlozenie na nowy silnik zostanie :D

 

Zyc i nie umierac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert to według tego co piszesz nie pozostaje ci nic innego jak kupić MC-19 :D :D :D :roll: :idea:

A po co mi 3 nadajniki naraz :lol:

Od bardzo niedawna mam MPX CockpitSX, a chcę kupić MPX Evo7.

To jak tu wpasować coś jeszcze :?

 

Do tej pory latałem sobie na Flashu i to mi zupełnie wystarczało.

Jednak od lata mam już prawie wszystkie "graty" do F82 i tego modelu Flash już nie obsłuży.

Ponadto chowane podwozie w P51 (moje pierwsze w życiu) lepiej wyglądałoby w wersji spowolnionej - a tego nawet CockpitSX nie potrafi, nie mówiąc o Flashu.

 

Do tego dochodzi problem wspólnego latania z synem.

Początkowo chciałem to naiwnie rozwiązać montując w każdym modelu odbiornik z innym kwarcem.

Chciałem mieć możliwość latania dowolnych dwóch modeli wziętych prosto z półki, bez konieczności ingerencji w hardware modeli.

A modeli mam sporo 8)

To był zupełnie poroniony pomysł, ale sprzęt został i szkoda byłoby to zmieniać.

Żeby to jakoś wykorzystać potrzebuję dwóch kompatybilnych nadajników z możliwością łatwej zmiany kanałów (synteza z menu nadajnika) i nadajników z dużą pamięcią modeli lub prostym menu do zmiany ustawień.

Ot i to cała moja ideologia latania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto chowane podwozie w P51 (moje pierwsze w życiu) lepiej wyglądałoby w wersji spowolnionej - a tego nawet CockpitSX nie potrafi, nie mówiąc o Flashu.

 

 

:wink: Ale potrafi to futaba FF9CAP!!!! :D

 

Royal Evo 7 też ustawiany czas od 0,1 s do 4 s pisze na33 str, instr po ang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem :D

Jednak na jakiś czas swoją przygodę z modelarstwem oprę na Multiplexie.

To będzie takie spełnienie marzeń :D

 

Co mi się nie podoba w Futabie i np JR 9X, którą miałem kupić jeszcze w tym roku ?

To, że nadajniki przypominają zabawki Transformers :?

Na wszelki wypadek napiszę, że nie mam pojęcia o jakości nadajników tych firm.

Po prostu tak mi się kojarzą, a jeżeli mogę wybrać, to wolę te dziwne Evo niż inne nadajniki.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rany, spowalniacz do serwa kosztuje circa parę złotych i zabiera w modelu +/- 5 gramów, to jest jeden mały PIC albo AVR plus może jakieś 2-3 dodatkowe elementy.

Hubert, już raz Ci o tym wspominałem... :D

Naprawdę, brak takiego bajeru w nadajniku to nie jest powód do rwania włosów z głowy i resztek kasy z portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rany, spowalniacz do serwa kosztuje circa parę złotych i zabiera w modelu +/- 5 gramów, to jest jeden mały PIC albo AVR plus może jakieś 2-3 dodatkowe elementy.

Hubert, już raz Ci o tym wspominałem... :D

Naprawdę, brak takiego bajeru w nadajniku to nie jest powód do rwania włosów z głowy i resztek kasy z portfela.

 

Ja wierzę w to że każdy modelarz potrafi zrobić wiele rzeczy sam ale jednak nie wszystko.

Takiego spowalniacza na PIC-u nawet bym zrobił niewiele tam lutowania i to nie SMD o czym wiem tylko tyle jak wygląda

Trzeba jednak to zaprogramować a do tego potrzebny jest programator ? a do tego program ? a do tego umiejętność jego obsługi

 

Wniosek jak ktoś nie pomoże to nie da rady trza kupić albo kombinować inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rany, spowalniacz do serwa kosztuje circa parę złotych i zabiera w modelu +/- 5 gramów, to jest jeden mały PIC albo AVR plus może jakieś 2-3 dodatkowe elementy.

Hubert, już raz Ci o tym wspominałem... :D

Naprawdę, brak takiego bajeru w nadajniku to nie jest powód do rwania włosów z głowy i resztek kasy z portfela.

Michał, Twoje rady widziałem już dawno, dziękuję.

Jednak mam minimalne pojęcie o elektronice i jak widzisz podwozie nadal chowa mi się jak nóż sprężynowy :lol:

Dla mnie nawet proste układy elektroniczne są zagadką (mimo, że kiedyś miałem dwa nadajniki samemu polutowane).

Jednak jeżeli nie rozumiem zasady działania układu, to jego budowanie jest tylko pracą odtwórczą, a to mi jakoś nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, o to mi właśnie chodzi :D

Conajmniej są takie problemy.

Proszę zwrócić uwagę na kolumnę Hitec.

Bez odbiornika 6 kanałowego byłoby niemożliwe zrealizowanie tego schematu.

I dlatego powstał odbiornik Hitec HF-05MS (pięciokanałowy, ale jak sześciokanałowy: 1,2,3,4,6) :D

Na popularnych 5 kanałowych odbiornikach to jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.