Skocz do zawartości

Optic 6 czy MX 12 a moze cos innego?


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Duze ble dla Evo. Mialem ostatnio okazje latac na evo (co prawda tylko na symulatorze, ale zawsze). Ciezko jest korzystac z tych suwakow pomiedzy drazkami. Te trymery tez nie napawaja optymizmem. Podczas stresujacego oblotu mozna przez przypadek zamiast w dol trymowac w prawo (mimo, ze tam jest taka jakby prowadnica na palec), ale raczej czlowiek nie powinien myslec czy nie trzyma trymera w prawo czy w dol. Takie sa moje odczucia.

A co do pamieci modeli to Futaba ma ta zalete, ze ma CAM PACi i mozesz sobie dowolnie rozszerzac pamieci. FF9 ma 8 pamieci, a wersja super ktora mam ma 12 pamieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Marcin, tak chyba zrobię.

Będę już zupełnie "zamienny" z synem, a Evo7 ma układ symulacji innych nadajników (chodzi o układ kanałów), to po małej klikologii mógłbym polatać nawet czyimś modelem (powiedzmy Tomka z układem kanałów Hiteca, albo Bartka z Graupnera )

 

Paweł

SX kupiłem w Polsce, w normalnym sklepie, za cenę niższą niż gdziekolwiek była wtedy dostępna (równo 1k zł za nadajnik, odbiornik z syntezą, 1 servo i instrukcja po polsku)

Mineło 2 tygodnie i to jest cena normalna w niektórych sklepach internetowych (konkretnie widziałem w jednym).

 

Evo7 vs Evo9 ?

Dokładnie jak 289 do 379 euro (za sam nadajnik z syntezą i to w Niemczech).

Cena też gra rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde to kupujemy sprzet po to zeby latac a nie bawic sie jego funkcjami a do latania potrzebujemy:

 

PEWNEGO RADIA I ODBIORNIKA

4-6kanałów

Kilku mixerów : delta, V, dual rates, klapy klapolotki, lotki

End point, center point, expo

 

Raczej to wszystko

 

Oczywiście że tak ale jeżeli to ma być radio na lat kilka to np. 6 kanałów może okazać się za mało.

I wg, mnia ważna jest w jaki sposób te wszystkie miksery i bajery programuje, ograniczenia typu lotka lewa 1 kanał w odb lotka prawa 5 .

A jakie radio masz Ty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert kup drugiego SX i tyle

 

Evo 7 rózni sie od 9 oprogramowaniem ale to tylko z czytania wiem ...

 

Każdy nowy mpx ma ten "system" przypozadkowywania kanałów :D

 

http://www.modellhobby-shop.de/modellhobby/index.php?show=details&product_id=3338&ktg=69

 

Chyba mnie nie do końca zrozumiałeś :?

Nie chodzi mi o MODE, ani o syntezę, ale o wzorzec kanałów (numerów wtyczek w odbiorniku odpowiadających funkcjom modelu).

SX ma to przypisane na stałe.

I to główny powód rezygnacji z drugiego SX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cockpita MM ale sie posypał program i teraz odkładam na SX chyba ... niewiem jeszcze co wybrać

 

Tyle ze moje radio przezyło wszystko ... łacznie z kapiela w wodzie z pełnym zanurzeniem radia i podpaleniem akku a dokładniej kabla ...

 

Nie zdazyło mi sie uzyć wiecej niz 6 serw naraz ...

 

Hubert niemozliwe

 

Masz w setup coś takiego jak mode 1 2 3 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cockpita MM ale sie posypał program i teraz odkładam na SX chyba ... niewiem jeszcze co wybrać

 

Tyle ze moje radio przezyło wszystko ... łacznie z kapiela w wodzie z pełnym zanurzeniem radia i podpaleniem akku a dokładniej kabla ...

 

Nie zdazyło mi sie uzyć wiecej niz 6 serw naraz ...

 

Hubert niemozliwe

 

Masz w setup coś takiego jak mode 1 2 3 4

 

ert mode to mode TO RODZAJ DRĄŻKÓW, A HUBERTOWI CHODIZ O KOLEJNOŚC KANAŁÓW !!!

 

Hubert niestey BOOGI ma racje :( latałem na nadajniku ZBIGA i niestety w locie miałem stracha i Aimeiz ze Zbigiem mi model trymowali bo sam nie mogłem wcelować poprawnie. Z tego co pamiętam ma taki krzyżak trymerów n adole pod drażkeim a nei jak klasycznie że po prawo czy lewo drażka dl aosi pionowej i na dole dla osi poziomej:(

 

Jak mówiłem ergonomia najważniejsza, a Royal Evo tak sredni o mi pasowało, ale pewnie kwestia przyzwyczajenia i poświęcenia kilku modelu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zdazyło mi sie uzyć wiecej niz 6 serw naraz ...

 

6 serw w modelu to nie jest wcale dużo mówimy tu oczywiście o serwach podpiętych do osobnych gniazd w odb. a nie na V-kablu.

 

lepiej jest nawet cokolwiek ustawiać , trymować jak każde serwo jest podpięte osobno.

 

A Royal nie ma przypisanych serw do konkretnych kan, odbiornika ma to w gotowych programach modeli ale to ma każda aparatura z komputerem

Programując nowy model można serwa przypisać dowolnie i może się ktoś odezwie kto ma to radio i potwierdzi to na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Royal nie ma przypisanych serw do konkretnych kan, odbiornika ma to w gotowych programach modeli ale to ma każda aparatura z komputerem

Programując nowy model można serwa przypisać dowolnie i może się ktoś odezwie kto ma to radio i potwierdzi to na 100%

Tutaj jest na ten temat: http://alexrc.com/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=4549&start=18

Mniej więcej to samo wyczytałem w 16.2 rozdziale instrukcji do Evo7 (str 46, niestety po angielsku): http://www.multiplex-rc.de/cms/vorschau/upload/d_anleitungen/t_re7_gb.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka bo link dziala do strony glownej

 

FX-18 6/7/3 35 MHZ NIMH 8

 

Specification:

Dimensions: 205 x 170 x 52 mm

Weight: 650 g

Frequency band: 35.00

Channel spacing: 10 kHz

Spotfrequencies: 22.00

Current drain: 40/250 mA

Power Supply: 9.6 V Akku

Transmission system: FM/PCM

Functions: 12/6 Servos

more Specifications:

 

Extendable on 16 functions / 8 Servos

 

http://data.robbe-online.net/robbe_pic/P1001_1-F4300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Royal nie ma przypisanych serw do konkretnych kan, odbiornika ma to w gotowych programach modeli ale to ma każda aparatura z komputerem

Programując nowy model można serwa przypisać dowolnie i może się ktoś odezwie kto ma to radio i potwierdzi to na 100%

Tutaj jest na ten temat: http://alexrc.com/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=4549&start=18

Mniej więcej to samo wyczytałem w 16.2 rozdziale instrukcji do Evo7 (str 46, niestety po angielsku): http://www.multiplex-rc.de/cms/vorschau/upload/d_anleitungen/t_re7_gb.pdf

 

Ciężka sprawa tak jak pisałem mam używam MPX 3010 to stare radio ale ciągle ma wiele rzeczy których nie mają nowe moje następne w kolejce to MPX 3030 a potem MPX 4000 tak zdecydowałem i w ten sposób nie mam takich dylematów.Może jeden w jaki sposób to kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.