Skocz do zawartości

Optic 6 czy MX 12 a moze cos innego?


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Hubert już żałuje ostatniego zakupu :D

Tak całkiem nie żałuję, ale faktycznie ten MC19 jest co najmniej o klasę lepszy.

Cenowo też nie aż taka wielka różnica, ale jednak jest z 50% droższy: CockpitSX sam nadajnik w Polsce 750zł, MC19 sam nadajnik w Niemczech około 1100zł (albo lepiej napisać 279Euro plus przesyłka).

Na razie szukam czegoś tańszego, albo kompatybilnego z Multiplexem (wtedy odpadnie potrzeba zamiany kanałów).

Czyli aż się prosi drugi Multiplex :lol:

Ale przydałby mi się taki z możliwością spowalniania ruchu serwa (np podwozia) :?

No i pewnie znowu się okaże że MC19 ma taki bajerek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przydałby mi się taki z możliwością spowalniania ruchu serwa (np podwozia)

No i pewnie znowu się okaże że MC19 ma taki bajerek

Hubert mam jeszcze pisać ?? :roll:

 

 

 

Co do MPX to juz kiedyś poruszliśmy to że MPX to kalsa sama w sobie i z niczym nie związana żadnym standardem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam ani słowa po niemiecku :(

Co to jest : HF-Sendermodul der entsprechenden Frequenz ?

MC19 z tym HF - sendermodul to jest na kwarce, czy z syntezą?

Bo już mnie głowa boli od tych kombinacji.

Miałem tylko Flasha, to latałem codziennie, teraz siedzę przy komputerze i wyszukuje nadajników :evil:

 

PS Tomek chyba poszedł latać i nie martwi go problem syntezy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Moduł w.cz na odpowiednią częstotliwość"

Stawiałbym na pasmo, dosłowne tłumaczenie może być mylące - tzn. moduł na pasmo 35(A), 35B lub 40MHz. Najprawdopodobniej na kwarce, synteza jest okreslana zwykle "Synthesizersystem" lub podobnie - łatwo to zauważyć nawet po niemiecku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie i tłumaczenie.

Te wiadomości trochę mnie uspokoiły :D:D

W dodatku wymiana kwarców w MC19 to chyba konieczność otworzenia obudowy?

A moduł nadawczy (na kwarce, czy synteza) to też taka płytka dostępna tylko po otworzeniu obudowy?

Dobrze widzę w instrukcji do MC19: http://www.graupner.de/fileadmin/downloadcenter/anleitungen/4821.GB.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MPX 3030 ma spowalnianie pracy serwa a przede wszystkim to radio to inna bajka tu nie ma żadnych ograniczeń że np na 4 kanale odbiornika to musi być gaz i temu podobne .

Sam używam co prawda MPX 3010 ale to samo podejście do sprawy

Jest to już mój drugi nadajnik tego typu

Oba kupione na niemieckim ebaju jako używane

Pierwszy to wczesna wersja tego radia miał mniej pamięci na modele

To radio to już standardowy 3010 z 30 pamięciami

Jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu i wiem że następne radio jeżeli bym je zmieniał to będzie MPX 3030 albo 4000

 

Ja namawiam do rozejrzenia się za MPX 3030 albo Royal Evo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilu jest ludzi tyle jest opini :)

 

Ale Hubert otwarcei nadajnika to bajka :) jest do tego przystosowany tak samo jak RoyalEvo, tylko twój nadajnik Cocpit się nie otwiera :)

 

Powiem ci dlaczego jeszcze tak przekonuje do pulpitów:) mas zwiększą precyzje w sterowaniu modelem, bo ręka jest podparta blosko drążka, czyli dżwignia ruchu ogranicza sie tylko od podparcei do drążka, natomiast w "jeżach" dźwignie ruchu masz od barku do grażka :)

 

 

A z drugiej strony wiesz MPX dl amnie odpada, bo ma swoje standardy. A że mam MC-19 to do niej przekonuje to chyba normalne. Ja większość swoich wypowiedzi to tak półżartem podchodze i nie myśl że narzucam ci coś. Poprostu mam to sprawdzone sam przesiadałem sią z Flasha5x i wiem jak mi się przesiadka spodobała :) Po drodze był nieszczesny Eclipse 7 :)

 

Huber zobacz moje najładneijsze zdjecie w tym sezonie zrobione :) Jak ten pulpicik łądnie wisi na szyji :)

 

1loty29_07_06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie niestety nie polatalem bo w 2 godziny mi sie zima w miescie zrobila . 30 cm sniegu :( i wieje.

 

A co do radyjka to zostaje przy optiku a do losia bedzie przerobiony Laser na 7 kanalow albo optik bez mozliwosci zrzutu np.bomb.

 

U was w Puławach jest wszytko możliwe... ponad godzine staliśmy w korku w puławach w tamten poniedziałek... Korek od wjazdu aż za most tragedia :D. Motyl wiem że każdy chwali swoje ale MC nie każdemu musi pasować-podobac się... Dlamnie wygląda ona strasznie ( przestarazły design... ) i niestety do mojego rodzaju latania nie nadaje się... Wyobrażasz sobie przełożyć mc odrazu z pulpitem za siebie i latanie tak albo przeskok nad modelem z nadajnikiem na szyi ? Nie wspomne o łapaniu model za statecznik i położeniu na ziemi nadajnika trzymając model... tak więc każdy kupuje taki jaki mu pasuje... fakt mc ma wiele funckji ale za swoją cenę jednak brakuje syntezy ( to już chyba standart ) jakbym miał wydać tyle kasy to kupiłbym jeża np. JR MX-22 (fajny sprzęt z syntezą qmpel dorwał na abayu za 1,3tys z odbiornikiem nowy i walizą ). Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie nie było u mnie prądu (wieje całkiem, całkiem i zrobiła się normalna zima :lol: )

Jednak conieco poczytałem ze ściągniętych wcześniej instrukcji.

MPX RoyalEvo7 lepiej mi odpowiada od "wszystkomającego" Graupnera MC19 (na dzisiejszy stan mojej wiedzy).

Skoro w jego instrukcji (tego Evo7) łatwo znalazłem funkcje ustawiania prędkości serw i ich kolejności (ustawianej dowolnie, lub wg schematu dla danej firmy: Multiplex, Futaba, JR, Hitec), to byłyby te funkcje, których mi brakuje w CockpitSX.

 

Taki MPX EVO7 z syntezą (wybór kanałów z menu) kosztuje tyle samo co Graupner MC19.

Muszę się poważnie zastanowić.

Natomiast wyższe modele Multiplexa są dla mnie za drogie (nie mówię o rynku wtórnym, bo w Polsce mało tego sprzętu, a zagranicy używanego trochę bałbym się kupować).

 

PS

Marcin, mi osobiście wcale nie przeszkadza, że chwalisz MC19.

Nawet to mi się podoba, bo ze względu na niepozorny wygląd nigdy na ten nadajnik nie zwróciłem uwagi.

A możliwości ma naprawdę ogromne.

I warto je zaprezentować.

 

PPS Ten tekst piszę na raty (wspomniany brak prądu spowodował, że nie miałem dosępu do internetu).

I po poście Krzyśka naszły mnie takie refleksje;

moim zdaniem Multiplexy Cockpit i Evo mają jeszcze tę zaletę, że mogą być i pulpitowe i "jeżowe".

Jak wiadomo wszystko co jest uniwersalne nie jest tak naprawdę w niczym dobre :) , no ale jest to jakiś tam plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryki_rc wyobraź sobie że rozpatrujemy akurat rodzaj latania Huberta nie twój :) 3D to już keidyś mówiłem zę to zabawki nie modele. To poprostu trzeba lubić latać 3D deskami.

 

Ja nie ukrywam żę nei latałem 3 razy w życiu deską , ale osobiściwole takei bardziej balsowe modele niz deproniaki, i najlepiej spalinki. Ostatnio bardozi polubiłęm szybowce :D

 

Fakt pulpitu nie zmienai faktu zę nei można złapać modelu w ręke, bo SPEEDA tak łąpałem, nie zmienia faktu że ni emożna przeskoczyć nad modelem :) a to zę ktoś lata z nadajnikiem za plecami to zwykły szpan :)

 

Z Hubertem troch porozmawiałem via Phone. Więc swoje poglądy wymieniliśmy. Pamiętaj że wygląd nadajnik ama najmniejsze znaczenie, tylko jego funkcje i ergonomia z używania. Miałem Eclipsa ni funkcje miał bardzo podobne do MC-19 ale niestety ergonomia jego jest straszna. Optica i MX012 też miałęm w ręku i niczym od siebie sie nei różnią.

 

A podsumowując jak już pisałem wcześniej co do aparatur to są dwie szkoły :) Białostock ai Warszawska. Każd ama swoje za i przeciw.

 

MC ma tą zalete ze kituje w antene troszke więcej mocy niż Hicki i MPXy, po drugi mi się na niej fajniej lata i podaje swoją ocene zresztą hubert to wie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę troszkę wcieliśmy się w wątek Elektrona i teraz zdominowała go dykusja o droższych nadajnikach (droższych conajmniej dwukrotnie od MX12 i Optica) :oops:

Długo myślałem, że nie bedę dyskutował nad wyborem nadajnika, ale jak widać i mnie to dopadło :D

Miło gawędzi się o różnych możliwych funkcjach, różnych rozwiązaniach programowania i wyświetlaczy :D

 

W międzyczasie radyjka tanieją i ich dostępność w Polsce też się zwiększa.

Nowe modele są tańsze, albo mają wiecej funkcji od swoich poprzedników.

I wypadałoby czekać i czekać z zakupem.

A jak wiadomo czekanie może umilać dyskusja :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motylku tylko nie zabwaki :D. Modele jak każde inny tylko troszke ctrudniejsze w pilotażu ! Mówisz że Optic i Mx to ta smaa jakość ? Niewiem jak ty to oceniasz ale wg. mnie niema co porównywać czarny plastik przy srebrnych wstawkach i wielką szybą mx to przy Opticu jak willa z basenem... nie wspomne że MX ma większy i czytelniejszy wyświetlacz... MX jest napewono pod względem wykonania lepszy od Hiteca i to każdy wie. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.