Skocz do zawartości

Jakiej żywicy używać do klejenia...


leito1610

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi pomoże rozwiązać zagadkę :?

 

Na początku lat 90 -tych taki mały facet w zielonej kurtce co opłynął kilka razy ziemię skleił mi w łódce dach i ściankę pokładówki używając jakiegoś kleju konstrukcyjnego o konsystencji (po zmieszaniu składników)gipsu.

Trójkątna spoina o wymiarach ok 20x20 mm zastąpiła listwę i tak trzyma do dziś ,że wszędzie na sklejce widać znak czasu a to cholerstwo jest nadal elastyczne i trzyma jak diabli.

Jak po latach zobaczyłem jaki to dobry klej zacząłem szukać co to było.

Szukałem w katalogach, internecie,pytałem na targach i nic co by to przypominało nie znalazłem .

Klej był na pewno epoksydowy ,jeden składnik przezroczysty a drugi czarny natomiast po zżelowaniu dał kolor ciemno brązowy .

Puszka była z francuskimi napisami, w kolorystyce podobnej do wyrobów Akzo Nobel jednak bez ich charakterystycznego znaku ,ale to może być zmyłka bo Ludek przywiózł specjalnie dla naszego kolegi ten klej z Kanady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W sumie to sam sobie odpowiedziałeś chyba.

Też się tak dawniej naciąłem szukając produktu który ktoś dostarczył mi w innym opakowaniu .

Kolory tutaj mogą być wskazówką - o ile ktoś posiada klej ze wspomnianej partii produkcyjnej !

Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego ze producenci by ustrzec się podróbek często co kilka lat "odświeżają" produkt . Kolor wypełniacza tiksotropowego przy takiej produkcji to pikuś .

Jak rozumiem nie ma możliwości dotarcia do wspomnianego człowieka?

 

Sprawa ciekawa bo klej już nie mógł być oparty o samą krzemionkę -spoina tych wymiarów uległa by przegrzaniu w czasie utwardzania no i nie była by elastyczna .

Sporo klejów do celów przemysłowych nie ma nazwy jako takiej a np numer nadany przez producenta i to utrudnia poszukiwanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.