Skocz do zawartości

Hamownia do silnikow elektrycznych


alchemique

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z niedzielnego odpoczynku postanowiłem sam stworzyć hamownię do badania zespołów napędowych :) Wziąłem to co było pod ręką i powstało takie oto cudo:

 

ea74138b.jpg

 

Widok ogólny. Obecnie waga jest najbardziej prowizorycznym elementem całego stanowiska. Docelowo chcę zmienić platformę na ciągnącą a nie pchającą i zastosować wagę wędkarską.

 

 

324ee904.jpg

 

Waga po wytarowaniu w pozycji pionowej działa w sposób jak niżej, platforma przesuwając się na prowadnicach od szuflad naciska na szalkę wagi.

 

9aa33839.jpg

 

Amperomierz do 30A, teraz udało mi się dojść do około 20A - mówię około bo wskazówka przy maksymalnym poborze prądu dość mocno "dygocze". Sam amperomierz rzecz jasna wbudowany jest między baterię a regulator.

 

93f2ab1e.jpg

 

Chciałem aby można było w miarę łatwo montować inne silniki zależnie od potrzeb stąd takie a nie inne mocowanie, pewnie mogło by być inne ale wyszło właśnie tak.

Jeżeli konstrukcja wzbudzi zainteresowanie obiecuję bardziej szczegółowy opis budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.