Skocz do zawartości

Precision Aerobatics - Ultimate AMR


marcin133

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przybyła paczuszka z Nastika z modelem Ultimate. Model składać będzie i nim latać brat bardziej lubujący się w takich "patykach" co strach nawet złapać :wink:

 

Trochę danych modelu:

 

# rozpiętość skrzydeł: 1014mm

# powierzchnia skrzydeł: 34.3dm2

# długość: 1095mm

# waga do lotu około 1090g

# obciążenie powierzchni: 29g/dm2

 

Zawartość paczki: Pierwsze wrażenie to to że żałują balsy i sklejki na maksa, w zasadzie można uznać że im jej mniej tym drożej... :mrgreen:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wyposażenie to 4 serwa HS65MG, silnik Thurst 40, regulator Quantum 45A, jest też SBEC JETI ale nie wiem czy konieczny (opis regulatora na stronie sklepu jakiś dziwny)?? I pakiety PolyQuest 3s 2200mah 25C

 

Dołączona grafika

 

Maska silnika i owiewki...

 

Dołączona grafika

 

Kadłub modelu...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

skrzydełka z wprowadzonymi nitkami dla ułatwienia prowadzenia przewodów (nawet nitkę extra dodali) ...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

No i pierwszy montaż - serwo lotki i dźwgnia:

 

Dołączona grafika

 

Domek wraz silnikiem...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Te "łapacze" są przewidziane do chyba każdego modelu PA, tylko w zależności od zestawu sam model, IPAS drive lub IPAS Pro są do dokupienia osobno lub w zestawie.

Kiedy kupowałem w Nastiku sam model katana mini, łapaczy nie było, gdy ściągnąłem bezpośrednio od PA Extrę 260 IPAS PRO łapacze były.

 

Pozdrawiam

Viper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Te "łapacze" są przewidziane do chyba każdego modelu PA, tylko w zależności od zestawu sam model, IPAS drive lub IPAS Pro są do dokupienia osobno lub w zestawie.

Kiedy kupowałem w Nastiku sam model katana mini, łapaczy nie było, gdy ściągnąłem bezpośrednio od PA Extrę 260 IPAS PRO łapacze były.

 

Pozdrawiam

Viper

Katana mini reprezentuję "starą" linię technologiczną PA i wtedy czegoś takiego nie przewidzieli. Obecnie dodatkowe elementy chłodzenia silnika dodają do każdego modelu ale każdy może to bez problemu wykonać np. z depronu 3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam sobie głowy uciąć, ale z tego co pamiętam kiedy swego czasu buszowałem po stronie PA, to również do katany mini łapacze są do dokupienia osobno, ale rzeczywiście nie ma ich standardowo w zestawie, a co do innych modeli to (mój błąd :) ) są standardowo w zestawie.

 

Pozdrawiam

Viper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Łapacze" oczywiście są w zestawie.

 

Co do opisu regulatora i instrukcji do pobrania na stronie sklepu to tyczą innej wersji regulatora z BECiem liniowym. Ten regulator który jest na zdjęciu powyżej wyposażony jest już w BEC impulsowy o stałej wydajności 4A no i SBEC zewnętrzny potrzebny nie jest czyli niepotrzebny zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem elektronikiem i nigdy dosadnie nie zagłębiałem się w temat jak to dokładnie działa. Ale jako użytkownika oczywiście obchodziły mnie zawsze parametry danego urządzenia.

 

I tutaj chciałbym zwrócić uwagę że parametry BECa często podawane w opisach różnorakich (sklepy, opisy) nie są jednoznaczne i aby poznać szczegóły głębiej należy zajrzeć do dokładniejszej instrukcji (jeśli takowa w ogóle istnieje). Generalnie sklepy podają wydajność prądową BEC na najniższym napięciowo obsługiwanym pakiecie przez regulator czyli dla 7,4V napięcia wejściowego co w rezultacie nie jest informacją miarodajną bo znakomita większość używa pakietu 11,1V (nie mam tu namyśli sklepu Nastik oczywiście gdzie te informacje podawane są w przypadku tego regulatora dość obszernie) . Przy BEC liniowym oznacza to niemal dwukrotnie niższą wydajność prądową i zdecydowanie więcej wydzielanego ciepła co należy uwzględnić chociażby podczas montażu regulatora. Przy napięciu wejściowym 14,8V (jeśli regulator takie napięcie obsługuje) z BEC regulatora nie powinno się korzystać już w ogóle! Wszystkie te informacje są udostępniane w instrukcjach szanujących się producentów tylko kto je czyta?

 

Obecnie produkowane regulatory coraz częściej wyposażane są tzw. "Switching BEC" gdzie owe ograniczenia (stosunek napięcia wejściowego do wydajności prądowej napięcia wyjściowego) nie mają już takiego znaczenia. Taki BEC może być zasilany nawet dużo wyższymi napięciami.

 

Przykładowo wycinek instrukcji dla regulatora Quantum 45 Linear BEC:

 

- krótkotrwałe do 10s obciążenie BEC`a

 

5V/4A (max)

+4A przy 7.4V

3A przy 11.1V

 

- obciążenie ciągłe

 

3A przy 7.4V

2A przy 11.1V

 

Regulator obsługuje 4s ale instrukcja już NIE PODAJE wartości wydajności BEC dla takiego napięcia.

 

Czyli tak naprawdę użytkując ten regulator z pakietem 11,1V mamy 5V/2A na wyjściu z BEC i przy serwach HS65MG można się spodziewać że mogło to by się trochę grzać.

 

 

Zgodnie z tym co jest napisane na pudełku regulatora (ten który przyszedł wraz z modelem) - regulator ten wyposażony jest już w Switching BEC a takiego nie ma w opisie nawet na stronie Precisionaerobatics.com :shock: Wygląda na to że zastąpiono regulator nowszym i nie ma jeszcze zaktualizowanych danych na stronach sklepów. Nie mniej nie jest to na niekorzyść klienta :)

 

Jeszcze wycinek z instrukcji Qauntum 65 Switching BEC

The higher and stable SBEC voltage also reduces the possibility of receiver brownouts that occasionally occur

on some 2.4GHz receivers in instances where conventional linear BECs are subjected to high servo loads

causing the BEC voltage to drop below the voltage threshold required by the 2.4GHz

 

czyli wskazują na jeszcze jedną zaletę tego typu BEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A`propos cytowanego opisu z instrukcji regulatora i wpływu na odbiorniki 2,4 Ghz.

Coś mi się przypomniało.

Osobiście używam Jr 2,4 Ghz i zauważyłem w katanie mini po zainstalowaniu zwykłego odbiornika 2,4Ghz (standardowe krótkie antenki), że niejednokrotnie na szczęście na etapie prób naziemnych i regulacji dochodziło do niczym nieuzasadnionych oscylacji zwłaszcza na lotkach, wymiana odbiornika na wersję polecaną do modeli z dużą ilością węgla (dłuższe 10 cm antenki) rozwiązała problem, oczywiście antenki wyprowadzone na zewnątrz.

Nauczony doświadczeniem do extry 260 PA, która ma więcej węgla zamówiłem od razu wersję węglową odbiornika.

 

Pozdrawiam

 

Viper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problemy zarówno na Spektrum AR 6110 lub 6110E i na AR 7000 z satelitą, odkąd wsadziłem AR 6250 CF (długie antenki) problem zniknął.

Zaznaczam, że powyższe nadajniki były później używane w innych modelach (z epp lub styro) i nie było jakichkolwiek problemów.

Ten o którym piszesz mam w heliku.

A tak na marginesie po co Ci w akrobacie 9 kanałowy odbiornik i na dodatek prawie 4,5 x cięższy od 6 kanałowego spektruma?

 

Pozdrawiam

 

Viper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie po co Ci w akrobacie 9 kanałowy odbiornik i na dodatek prawie 4,5 x cięższy od 6 kanałowego spektruma?

 

Używam takiego, bo akurat miałem jeden wolny, więc nie było sensu kupować specjalnie 6 kanałowego.

 

Co do zakłóceń, ja u siebie mam w sumie trzy odbiorniki JR RD921 i nigdy nie miałem problemów z zakłóceniami. A zaznaczam, że jeden siedzi w modelu szybowca, gdzie praktycznie cały kadłub jest wykonany z włókna węglowego (nie wyprowadzałem anten na zewnątrz), a drugi lata w akrobacie, która ma kadłub laminatowy wzmacniany pasami węgla (i o ile na 35mhz były spore zakłócenia, to na 2.4 zupełna cisza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i już końcowa partia fotek.

 

Jeszcze raz widok na silnik i konstrukcję domka:

 

Dołączona grafika

 

Wnętrze modelu:

 

Dołączona grafika

 

No i wspomniane wcześniej "łapacze" :) :

 

Dołączona grafika

 

I już zamontowane:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Widok na rozpórki trzymające górny płat:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dźwignie lotek:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ster wysokości:

 

Dołączona grafika

 

i kółko ogonowe:

 

Dołączona grafika

 

No i model prawie złożony:

 

Dołączona grafika

 

i już ukończony:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Teraz tylko czekać na pogodę 8) i oblot tego cuda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.