Skocz do zawartości

ToTo-2 budowa ZOBACZCIE TO!


kozuszek

Rekomendowane odpowiedzi

mój pierwszy model (toto-0) słabo mi wyszedł tzn dobrze tylko wymagał kilku poprawek silnik miał za dużo kv i za bardzo reagował na SW po kilku kraksach został naprawiony i odstawiony w garażu czeka na swój powrót ale na razie postanowiłem wziąć się za toto-2 bardzo mi się spodobał a mój kolega (maciek22) kupił sobie betę 1400 i świetnie lata ten samolocik także postanowiłem zrobić motoszybowca liczę na wasze wsparcie nie boje się krytyki bo chce żeby ten samolot wyszedł idealnie staram się jak mogę ale chyba się trochę pospieszyłem z budowa klatki i wyszła jak wyszła kilka zdjęć:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

wyażurowanie czy jak to się nazywa mi nie wychodziło bo nie miałem wiertła do drewna niestety tylko do metalu i strasznie to wychodziło ale oceńcie moją prace z góry dziękuję za wszystkie porady krytyka mile widziana pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ok zdjecia beda wieksze ,bardzo duze teraz zrobie :) a ciag dalszy tak jak pisalem od poniedzialku (dla pewnosci napisze ,ze trzeba kliknac w miniaturke co jak sie przekonalem nie kazdy wie ale nic tu nie sugeruje :) ,a zdjecia i tak malej rozdzielczosci bardzo przepraszam za niedopatrzenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem jeszcze zapytać czy ktoś ma plany toto-2 na jednym arkuszu albo czy ktoś takowe umie połączyć w jedno żebym mógł je w drukarni wydrukować bo potrzebne mi jeszcze jedne plany żeby je mieć jakby co bo nie chce mi się bawić w sklejanie bo to za dużo czasu pochlania (przynajmniej u mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany masz zapewne w formacie pdf. , tak??

 

Jak masz plany w pdf. to istnieje taki program który z formatu pdf. robi format jpeg. a w tedy możesz sobie wszystkie kartki w paintcie połączyć.Potem dać do drukarni i będziesz miał na jednym arkuszu :wink: Jak by Cię interesowało takie rozwiązanie to napisz tutaj to Ci podam nazwę programu albo wyślij mi plany to Ci je połączę, ale tylko w tedy gdy będę w formacie pdf. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany masz zapewne w formacie pdf. , tak??

 

Jak masz plany w pdf. to istnieje taki program który z formatu pdf. robi format jpeg. a w tedy możesz sobie wszystkie kartki w paintcie połączyć.Potem dać do drukarni i będziesz miał na jednym arkuszu :wink: Jak by Cię interesowało takie rozwiązanie to napisz tutaj to Ci podam nazwę programu albo wyślij mi plany to Ci je połączę, ale tylko w tedy gdy będę w formacie pdf. :wink:

A po co tak na około i do tego z czołganiem się kanałami?

Rada z gatunku "Jak dojechać z Olsztyna do Krakowa, przez Kołobrzeg i Zieloną Górę". ;)

 

Z tego co wiem, plany Toto są już przygotowane do drukowania w formacie A4. Tylko po prostu wydrukować.

 

Kozuszek - Jak nie wiesz jak, to zanieść do ksero po prostu cały plik na pendrivie z planami i poproś o wydruk na formacie A0 w skali 1:1.

Nie takie rzeczy drukują. Druk czarnobiały grafiki wektorowej wyniesie cię ok. 10zł za arkusz A0. Będziesz miał plan na jednej kartce, bez żadnego składania i martwienia się czy jest równo.

 

Fear - Zamiana planów w PDF-ie czy pliku wektorowym, na format rastrowy (jpg) to bardzo, bardzo głupi pomysł.

Nie po to się ludzie męczą i rysują plany w formatach wektorowych, żeby robić z tego paskudne kleksy. :wink:

 

W jpg to możesz sobie zdjęcia oglądać, a nie bawić się w składanie czy skalowanie planów. :crazy:

 

Już nie mówię o wykorzystaniu Painta do składania planów, bo to masochizm najwyższej próby. :devil: Zupelnie jak by w sieci nie było całego wiadra darmowych programów graficznych, 1000 razy lepszych od Painta. ;)

 

Poczytaj sobie o różnicach między grafiką rastrową i wektorową i pomyśl, czemu plany robimy w tej drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że plany są od razu podzielone na kartki A4 ale kolega nie chce sklejać tylko chce jeden gotowy plan by był w jednym kawałku. Powiedziałem że można użyć pointa a nie trzeba,ale dzięki że mnie Pan trochę skrytykował :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra plany jutro wydrukuje. Przejdźmy do budowy zważywszy na to ze zdecydowałem się budować w modelarni pod nadzorem starszego ,doświadczonego pana instruktora ale muszę zacząć od zera ,a modelarnia otwarta jest tylko w poniedziałek i piątek wiec jutrzejszy dzień będzie ciężkim dniem bo muszę dużo zrobić a mam mało czasy dodatkowym problemem będzie to ze w ten piątek modelarnia będzie zamknięta. na razie losy tota nie sa widziane rozowymi okularami ale nie poddam sie :P

P.S postaram sie jutro jakies zdjecia porobic zeby was długo nie niecierpliwić :mrgreen:

edit:

wielkie dzieki PLANY juz sa jak ktos bedzie potrzebowal plany toto-2 na jednej kartce to mu prześle pozdrawiam

 

Niestety do modelarni wpadłem na chwile z braku czasu i szok wyciąłem i wyszlifowałem tylko jeden bok :( mało ale mam nadzieje ze jakość jest bardzo dobra jeszcze tylko muszę na wymiar wyszlifować wejścia na listwy sosnowe 2 zdjecia:

 

wycięte piłką włosową przed szlifowaniem:

Dołączona grafika

po szlifowaniu przybite do sklejki aby wyciąć "klona" :

Dołączona grafika

 

kolejne zdjecia za tydzien bo modelarnia zamknieta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wczoraj nie zamieściłem fotek bo nie miałem dostępu do komputera ale i tak za wiele nie ma na co popatrzeć dorobiłem klona i tyle dołączam 2 zdjęcia:

Dołączona grafika

A tu na zdjęciu połączone ze sobą 2 boki w celu wyszlifowania i dopasowania do siebie

Dołączona grafika

 

CDN (w piątek)

 

dziś wyszlifowałem do końca oba boki i wziąłem się za wycinanie reszty kilka fotek niestety musiałem wcześniej wyjść do lekarza i tylko tyle zdążyłem zrobić kilka fotek:

 

szlifowanie boków w imadle:

Dołączona grafika

 

położenie boków na planie (nie równo) w celu poglądowym:

Dołączona grafika

 

wycięta wręga itp... :

Dołączona grafika

 

"poskładanie boków i "dna" w celu poglądowym i dopasowaniu

Dołączona grafika

 

 

CDN (w Poniedziałek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit chciałem zapytać czy trzeba ażurować te wzmocnienia czy lepiej zostawić tak jak jest chyba dużo waga się przez to nie zmieni a może się myślę proszę o odpowiedz

 

Zdecydowałem się na minimalne ażurowanie a jeden fragment postanowiłem wcale nie ażurować gdyż był tak mały ,że ażurowanie mogło tylko osłabić ową cześć (widoczna na zdjęciu) następnie przygotowane i oszlifowane części miałem już "przymocować" do planów sklejać gdy zauważyłem że stare plany (bo te chciałem wykorzystać do "brudnej roboty" )się nie nadają przez krzywe sklejenie kartek prawie w połowie kadłuba co w prowadziło do pomyłki ok.1 cm na ogonie. "katastrofa" jest widoczna na zdjęciu i tak przepadło mi 2 godziny pracy przez, które nic nie robiłem gdyż nie odebrałem jeszcze planów z drukarni co możliwe jest dopiero jutro bo informatyk wziął sobie urlop.

 

Przygotowane i wyażurowane wzmocnienia ze sklejki 2mm (na planach jest 1.5 ale u mnie ta 1.5 była jakaś giętka i zdecydowałem się na 2mm) oraz 3mm resztę elementów wytnę w momencie gdy będę na tym etapie budowy gdzie te części będą potrzebne (owiewka,żeberka...)

Dołączona grafika

 

a tu ta nieszczęsna sytuacja gdzie plany były krzywo sklejone co eliminowało je z budowy kadłuba, dlatego lepiej wydrukować plany w drukarni :)

Dołączona grafika

 

 

 

CDN (w piatek mam nadzieje :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w międzyczasie postanowiłem zbudować ULTRONA 3d ale do tego może założę inny temat bardzo fajny modelik i fajnie byłoby trochę "powariować" :D a toto-2 właśnie sklejam boki w poniedziałek jakieś zdjęcia dam

Pozdrawiam

EDIT:

mam pewien problem nie wiem jak skleić końcówki ogonu czy mam je skleić/połączyć listwa sosnowa 4x4 czy tym elementem ze sklejki pod SW ? bo tam trzeba chyba zeszlifować żeby był kat prosty z reszta nie wiem pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.