Skocz do zawartości

ToTo-2 budowa ZOBACZCIE TO!


kozuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam za post pod postem ale robię to by trochę odświeżyć temat. Jeszcze przepraszam za takie umieszczenia "na aby aby" planów na ścianie ale sa ogromne i nie miałem ich gdzie umieścić

 

no więc dziś trochę zdjęć porobiłem i powiem szczerze choć nie dużo zrobiłem to jestem zadowolony. Skleiłem jeden bok za pomocą vikolu ,a z żywicy zrezygnowałem gdyż strasznie szybko się żelowała przez co nie można było na spokojnie sobie posklejać jako ze miałem jakiś slaby bloczek na papier ścierny (drewniany do tego zalany klejem) to musiałem to robić w imadle (widać na zdjęciu poniżej) to na listwie sosnowej były odciśnięte lekko jego ślady aha cale klejenia odbyło się na kalce technicznej chyba tak to się nazywa to taka jakby folia b.dobrze rysuje się na niej ołówkiem a dodatkowym plusem jest to ze jest przezroczysta i jak ja odwrócę mogę kleić 2 bok :) oto zdjęcia:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

EDIT: dziś w kiosku dorwałem rzeczpospolita z dodatkiem: kurs coreldraw cz.1 szybki start (kurs w wersji coreldraw x4) koszt 7.99zl moim zdaniem warto się nauczyć "obsługiwać" ten program zawsze się przyda (jutro cz.2)

 

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Generalnie nie aż tak droga - Corel Draw X5 ( najnowsza wersja ) 349 PLN do użytku

domowego.

 

http://www.vobis.pl/oferta/oprogramowanie/graficzne/corel/103038_coreldraw_graphics_suite_x5_pl.aspx

 

Oczywiście za tę kwotę można mieć kilka pakietów, ba nawet całą Turnigy.

Ale jeśli ktoś chce na "poważnie" malować samoloty , to uważam że warto.

Sam "maluję" w Corelu od .... dwudziestu lat.

Wersja X5 ma wreszcie te funkcję, na które tyle lat czekałem :)

Polecam "naumieć" się jego obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich wersjach brakowało możliwości ( automatycznego ) zaokrąglania rogów dowolnych krzywych. Mogłeś to zrobić jedynie z prostokątem ( kwadratem ) , ale jeszcze przed jego zmianą na krzywą. Rogi zaokrąglić mogłeś do tej pory jedynie na zewnątrz. W wersji 15 ( X5 ) wprowadzono zaokrąglenia tych rogów do wewnątrz, ścięcia rogów.

W przypadku zaokrąglania rogów trójkąta ( i innej dowolnej figury ) trzeba było kombinować ręcznie, czyli łączyć łuki z odcinkami, łączyć ze sobą węzły. Pewnym panaceum na to był PlugIn rosyjski OberonCurveWorks, który sobie doskonale z tym radził w wersjach od 11 do 14.

Wyokrąglanie figur dowolnych pojawiło się dopiero w wersji najnowszej, czyli X5. Znajdziesz je w menu Okno/okno dokowane/Wyokrąglenie/wyżłobienie/ścięcie

Następna nowa funkcja w oknie Okno/okno dokowane/złącz krzywe

Inna to : Okno/okna dokowane/współrzędne obiektu ( aczkolwiek nie wiem czy nie było jej w X4 )

Ulepszono sposób przyciągania obiektów do linii pomocniczych, masz więcej podpowiedzi typu węzeł, środek figury, styczna etc.

Generalnie dodatki te są szczególnie pomocne dla ludzi tworzących pod Corelem rysunek powiedzmy techniczny, czyli dla mnie :)

Teraz pytanie - a po co te wyokrąglenia, których tak mi brakowało ? . A np do rysowania konstrukcji ażurowanych, ażurowanych wręg etc.

 

 

EDIT

Wersja testowa w pełni funkcjonalna Corela X5 ( 30 dni - trial, wymaga rejestracji ) do pobrania w tym miejscu : http://www.dobreprogramy.pl/CorelDRAW-Graphics-Suite,Program,Windows,17075.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, bo u mnie (Corel 12) taka funkcja jak zaokrąglanie narożników istnieje. Na pasku narzędzi jest ikonka, ale można ją też otworzyć klawiszem F10.

Teraz pytanie - a po co te wyokrąglenia, których tak mi brakowało ? . A np do rysowania konstrukcji ażurowanych, ażurowanych wręg etc.

Myślisz, że nie wiem do czego może ta funkcja służyć? 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się :) tylko że w Corelu 12 możesz jak pisałem wcześniej "wyokraglic" jedynie rogi kwadratu, prostokąta. Po zamianie na krzywe CTR+Q juz nic więcej z tymi rogami nie zrobisz, oczywiscie pomijając operację "ręczne" na węzłach.

 

No chyba że coś przegapiłem przez te x lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku - masz rację Corel jest świetnym programem - często niedocenianym bo przecież Adobe rulez ze swoim Illustratorem i marketingiem. Ale w tej cenie to nie ma nic lepszego do wektorów.

 

Nie wspomniałeś o zarządzaniu kolorem w X5 - mnogość ustawień mnie zabiła.

 

Moim zdaniem jest tylko jedna przewaga produktów Adobe - są piekielnie stabilne. Corel potrafi się czasem wywalić, ale za tą stabilność nie warto płacić 6-7 razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

było kilka problemów "technicznych" więc niestety nie skończyłem szkieletu, ale już jestem bliski dokonania tego kilka fotek co musiałem naprawić i co zdążyłem zrobić:

 

podczas schnięcia przesunął się bok o 3 mm musiałem go zerwać i jeszcze raz przykleić

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

edit: przepraszam za jakość zdjęć ale miałem tylko telefon komórkowy ze sobą

 

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie szkielet kadłuba skończony. Teraz pozostało jeszcze nakleić depron, papier na vikol i pomalować... kilka zdjęć z gotowego szkieletu

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

P.S jeśli zdążę pójść w poniedziałek do modelarni to będzie mała przerwa ok. tygodnia 2 a może więcej ponieważ muszę jechać do Wrocławia do szpitala także budowa trochę się wydłuży pozdrawiam

CDN

 

EDIT. mam ogromna prośbę do was czy znalazł by się ktoś kto pomógłby, albo wyjaśnił mniej więcej jak pomalować/narysować toto-2 w Corel'u chciałbym trochę poeksperymentować z malowaniem mojego tato byłbym niewyobrażalnie wdzięczny, a może autor projektu posiada takowe rysunki TOTA w jakimś formacie corelowym jeśli ktoś mógłby mi pomoc pisać na pw lub gg na cokolwiek Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przykleiłem z depronu górę i dół, niestety nie miałem telefonu przy sobie więc nie ma zdjęć, jak wrócę z Wrocławia to przykleję boki i zrobię owiewkę i tu chciałem się was zapytać czy owiewka z laminatu to dobry pomysł? Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam Colin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże? :(

Masz plany w PDF-ie?

 

Menu Plik - importuj.

Wstaw PDF-a jako bitmapę na inną warstwę (menadzer obiektów dodaj warstwę). I uaktywnij tylko jej widzialność (ikonka oka), reszta wyłączona.

Odrysuj go na drugiej warstwie z planów.

 

I teraz masz już model, który możesz sobie w Corelu kolorować jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże? :(

Masz plany w PDF-ie?

 

Menu Plik - importuj.

Wstaw PDF-a jako bitmapę na inną warstwę (menadzer obiektów dodaj warstwę). I uaktywnij tylko jej widzialność (ikonka oka), reszta wyłączona.

Odrysuj go na drugiej warstwie z planów.

 

I teraz masz już model, który możesz sobie w Corelu kolorować jak chcesz.

wielkie dzieki juz wczesniej dostalem od innego kolegi juz gotowego ale to co napisales przyda mi sie przy innych modelach jeszcze raz dziekuje MADRIAN

 

 

 

kozuszek, cześć czy mógł bym cie prosić o przesłanie planów toto tych na jednej kartce na mail dru125@interia.pl

jak tylko wyjde ze szpitala to na pewno ci wysle teraz korzystam z laptopa kolegi z sali, strasznie sie tu nudze obym jak najszybciej wrocil do domu pozdrawiam Colin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś przykleiłem oba boki, a w poniedziałek zamierzam zrobić owiewkę oraz usterzenie i trza się będzie brać się za skrzydło aby do wakacji zdążyć... I tu mam do was pytanie bo mam problem z usterzeniem ponieważ posiadam rowkowany depron i nie wiem jak zaradzić żeby było sztywno i ładnie, może zrobić usterzenie z innego materiału np balsa 3-4mm czy z listewek kryte folią pomocy, a może połączyć 2 kawałki depronu i zeszlifować rowki??

 

A oto kilka zdjęć z dzisiejszej pracy

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.