Skocz do zawartości

ToTo-2 budowa ZOBACZCIE TO!


kozuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wiele nie zrobiłem ponieważ nie byłem "w formie" nie chciałem niczego zepsuć i opierdzielałem się także skończyłem górne pokrycie skrzydła, wyciąłem krawędź natarcia i spływu z depronu 6mm oraz wkleiłem dźwigar za pomocą żywicy 5min. UHU

 

Dołączona grafika

 

CDN pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

niestety nie miałem czasu iść do modelarni, a zbliżają się wakacje więc trzeba będzie model do domu zabierać i w domu dokończyć no i co najważniejsze oraz najprzyjemniejsze oblatywać

 

edit. jak na złość bateria wysiadła w telefonie ale i tak to co dziś zrobiłem (wkleilem zeberka Z1, krawędź spływu) to katastrofa nie ma co gadać jak zrobię zdjęcia w piątek sami zobaczycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna robota:) Widać że staranny jesteś :wink: Podoba mi się to co dotychczas zrobiłeś :P

dzięki, ale mimo to, że się staram nie zawsze wychodzi tak jak bym chciał o dziwo zaczynam czuć "obrzydzenie" do "zielonego paskudztwa" i zaczyna mnie korcić drewienko :D ale jeszcze chyba wytrzymam do końca tego modelu

 

A teraz do rzeczy podczas przyklejania krawędzi natarcia zacząłem zastanawiać się jak ją oszlifować nie znalazłem jakichś dokładnych zdjęć przedstawiających mi to i jeśli ktoś posiada takie zdjęcia (może nawet szanowny Pan Motylasty) to prosiłbym o zamieszczenie ich w tym temacie lub wysłanie mi na e-mail colin0202(małpa)o2.pl

albo chociaż słowne wytłumaczenie bo nie potrafię sobie wyobrazić tej krawędzi natarcia, a i czy zamykając płat tzn na tym górnym pokryciu też trzeba szlifować krawędź natarcia?

Drugie pytanie to... no właśnie zapomniałem co to było za pytanie i siedząc nad modelem w celu przypomnienia sobie tego aż się spociłem, ale próba odzyskania pamięci nie powiodła się :P

 

głupio mi zadawać takie pytania ale jestem całkowicie bezradny i nie chcę popełnić błędu także zrozumcie i cierpliwie odpowiedzcie

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

edit. znalazłem tylko to zdjęcie

ale wg tego krawędz natarcia bedzie wyglądała tak < , a nie ma być zaokrąglona?Dołączona grafika

 

edit2. Nikt nie pomoże ludzie miejcie litość :cry: :( T_T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w tej chwili mała przerwa wiec wsiadłem na kompa, a to co dzisiaj zrobiłem

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

jeszcze może dzisiaj coś zrobię

P.S do ostatnich zdjęć górny dźwigar został założony poglądowo

edit. to co na ostatnim zdjeciu wazy w tej chwili 92g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dobra o wzniosie się pomyśli później teraz są inne priorytety.

Do końca przed zamknięciem płata pozostało mi już tylko przykleić wzmocnienie na krawędź spływu wg. planów jest pas papieru na epidian 5 ja się zastanawiam czy nie wzmocnić tego jedną warstwą tkaniny i za laminować to l285??? jak na razie to jestem pewny że do klejenia kupię l285 nie wiem tylko czy dać pas papieru (i tu pytanie jakiej grubości?) czy tkaninę (jaką?)

 

zdjęcia później dodam na razie nie chce mi się wrzucać na kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra o wzniosie się pomyśli później teraz są inne priorytety.

 

Przyznam, że ta kwestia tego "później" mnie nurtuje. Wykażę się ignorancją i zapytam - jak się wykonuje wznios kiedy skrzydło jest już gotowe? Wiem, że Motylasty nadał wznios w Toto 2 już po pierwszym oblocie, ale nie ma na jego stronie szczegółów na ten temat. Na mój rozum to skomplikowana sprawa bo przecież skrzydło jest zamknięte. Trzeba przeciąć dźwigar czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sobie wcześniej zaznaczyć środek płata i przecinamy płat na pół. Czymś ostrym wydłubujemy tą cześć żeber, która jest miedzy dźwigarami i wkładamy wygięty lub prosty łącznik skrzydeł w przypadku P. Motylastego był to pręt metalowy wygięty 3-4 stopnie. Można jeszcze ładnie zeszlifować końcówki płata w miejscu gdzie przecięliśmy go na pół pod odpowiednim kątem aby wszystko pasowało na cacy można tez tam wkleić dodatkowe żeberka żeby lepiej się wkładał/trzymał łącznik skrzydeł. Mam nadzieję,że pomogłem :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balsę tnę nożykami "modelarskimi" z biedronki co zaczyna mnie już irytować. Naprawdę warto wyposażyć się w porządne noże a kołpak wg. planów to 40mm

 

P.S Chociaż do depronu te noże są świetne, a balsę to można nimi ciąć ale tylko wzdłuż słojów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla zainteresowanych tematem

26.07.2011r - 08.08.2011r wyjeżdżam nad morze i prawdopodobnie nie będę miał dostępu do internetu, więc budowę dokończę po powrocie. Wszystkim życzę udanych i jak najlepiej spędzonych Wakacji/Urlopu.
Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia po ósmym sierpnia Colin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.