Skocz do zawartości

ToTo-2 budowa ZOBACZCIE TO!


kozuszek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

dziś wycięte zostały żeberka (Z1-główne) do skrzydła i dokończony kadłub oraz zrobiona forma negatywowa owiewki silnika pozostaje tylko półka pod serwa (zamierzam zrobić ze SK) i obklejenie papierem na wikol, szlifowanie, podkład,szlifowanie itd... Zdjęć niestety nie ma ponieważ bateria mi wysiadła w telefonie...

 

EDIT: Mając nadzieję, że czyta to autor samolotu Pan Motylasty chciałbym go zapytać co robi ze jego klej (soudal D4/B4) tak ładnie i równo się pieni jak zauważyłem na zdjęciach (toto-2 motylasty.pl ) ma też trochę inny kolor - jaśniejszy czy rozdrabnia go Pan z czymś? U mnie tworzą się takie duże bąble widoczne na zdjęciach

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

CDN pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie długo nie odpowiadałem ponieważ trochę chorowałem dziś malutki edit bo postępy w pracy znikome ale dam kilka fotek...

Przy okazji chciałbym się zapytać do czego służą poniższe przedmioty (otrzymałem je razem z serwami) jestem tego bardzo ciekawy bo nigdy wcześniej nie miałem z tym żadnego kontaktu z góry dziękuję za odpowiedź, a oto foto

 

Dołączona grafika

 

a tu serwa jakie wybrałem

 

Dołączona grafika

 

i jak się okazało "nieszczęsna" forma owiewki żywica zjadła depron i trochę krzywo wyszło chyba bedzie trzeba jeszcze raz zrobić...

 

Dołączona grafika

 

kadłub z owiewką (z lewego boku oszlifowany do owiewki przez przypadek ale i tak pasuje)

 

Dołączona grafika

 

no i żeberka przed szlifowaniem ("miejsce" na dźwigary zrobię gdy dostanę paczkę z nimi)

 

Dołączona grafika

 

CDN mam nadzieję niedługo bo sam się już niecierpliwię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inaczej powinien być przygotowany bloczek żeberek przed szlifowaniem,te skrajne żeberka powinny być z twardej sklejki a Ty masz chyba z balsy.

Popatrz na stronie Motylastego jak to się robi.

olo, wydaje Ci się, wzorce zrobione zostały ze sklejki 2mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, a w jaki sposób się je zakłada

 

edit. już chyba wiem jak się je zakłada tam gdzie jest miejsce na wkręta/śrubkę do przymocowania serwa wkłada się te gumki, a do środka tą złotą wkładkę i na końcu śrubkę mam nadzieję, że dobrze mówię ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się nad tym zastanawiam ale nie wiem z czego zrobię kopyto depron ostatnio żywica mi go zjadła, styrodur nie mam chyba ze zamówię obym się tylko wyrobił z czasem do wakacji bo latać trza ;)

 

edit. a tak przy okazji macie jakiś pomysł na mocowanie owiewki?

 

edit2.

Zeszlifuj na okrągło miejsce przy owiewce z laminatu bo wystaje.Papier ścierny i w minute można poprawic wygląd

pisałem wcześniej ze wszystko będzie oszlifowane do owiewki aby wszystko pasowało oczywiście zeszlifować wszystko tak jak na planach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za klej skorzystam chciałem również zapytać czy macie jakieś propozycje jaki silnik kupić na początku miał być dzwonek tp czarny ponieważ ułatwiłby mi mocowanie ale w żadnym sklepie nie widziałem go dostępnym jedynie jego poprzednik gold, którego mocowanie mnie nie zadowala więc jeśli nie znajdę jakiejś alternatywy to zostaje dzwonek tp gold

 

pozdrawiam

 

P.S czekam na pomysły odnośnie mocowania owiewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś trochę się "pierdzieliłem" z końcówkami płata raz za małe, raz krzywo wycięte itd. wiec tylko dokończyłem żeberka przekalkowałem końcówkę płata wyciąłem końcówki oraz centropłat kilka zdjęć

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

CDN pozdrawiam Colin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.