Skocz do zawartości

Platforma FPV z hobbyking.


Jakub_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pomału kompletuje swój zestaw FPV. Posiadam już:

Transmiter sygnału video 1,2GHz 700mW, jeden z tych proponowanych przez kolegę Diem, kamerę płytkową sony,

pakiet nadajnika video - 1300mAh,

a gogle 640 x 480 mam od kogo pożyczyć.

 

Początkowo chciałem do celów FPV zaadaptować mój 2 metrowy motoszybowiec Tulix, jednakże stwierdzam, iż szkoda mi go na tak rozległe modyfikacje. Szczególnie, że świetnie łapie się nim termikę i mam w nim już kamerkę - "brelok do kluczy".

 

Stoję więc przed wyborem, nowej platformy FPV.

Pod uwagę brałem Ursusa naszej rodzimej produkcji, jednakże jego cena jest dość wysoka.

Znalazłem więc to:

http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14465

 

HK proponuję silnik 1400Kv / 550w i pakiet 2200mAh. Panowie, jestem modelarzem szkutnikiem z tylko jednym motoszybowcem, który kupiłem sobie jako RTF, więc brak mi doświadczenia w lotnictwie. Wolałbym coś więcej niż 2200mAh, np: 2 x 2200mAh.

Moje pytanie jest takie czy razem ze sprzętem FPV (kamera, transmiter i ich osobny pakiet) nie będzie to za dużo dla tego samolotu i proponowanego przez HK silnika.

 

Pozdrawiam,

Jakub

modelepodwodne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wolałbym coś więcej niż 2200mAh, np: 2 x 2200mAh.

Ale przecież podają, że pakiet 2600 to minimum , a max to 4500 mAh. Czy model nada siepod Twoje wyposazenie video... skoro przeznaczyli model to tego celu to z pewnością się nada. Generalnie masa kamerki, nadajnika i pakietu kamerki są mniej więcej jednakowe więc nie musisz siemaertwić , że twój zestaw jest za cieżki - mój wazy 200g. Możesz jeszcze brać pod uwagę model latającego zkrzydła STRATOS za 99zł - wykańczam go własnie - w tym samym sklepie co URSUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jednak zdecydowałem się dołożyć na Ursusa i to XXL, po przeczytaniu (i obejrzeniu na Youtube) kilku recenzji tego hobbykinga miałem zbyt wielkie obawy odnośnie jakości i właściwości lotnych.

 

Beta to taki easystar z lotkami, jakoś mnie nie zachęca, nie mniej dzięki :)

 

pozdrawiam,

Jakub

modelepodwodne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jednak zdecydowałem się dołożyć na Ursusa i to XXL, po przeczytaniu (i obejrzeniu na Youtube) kilku recenzji tego hobbykinga miałem zbyt wielkie obawy odnośnie jakości i właściwości lotnych.

 

 

Zrobiłeś błąd - mam ten model i spisuje się świetnie, ba nawet okazało się, że szybuje bez silnika tak samo pięknie jak lata z nim ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.