Skocz do zawartości

Latające skrzydło ISOLOT - pomoc przy awionice


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem mój pierwszy "samolot". Do tej pory tylko śmigłowce i quadrocopter w trakcie budowy. W związku z rozwojem w kierunku FPV, postanowiłem "opanować" również "skrzydlatą" platformę :)

Model wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Jego parametry (podawane przez sprzedającego):

- Rozpiętość modelu: 800mm

- Grubość profilu: 7%

 

Mam do dyspozycji serwa Hexatronik HXT900

Silnik prawdopodobnie 4000kV (naklejka z silnika zaginęła, a nikt nie pamięta co do za diabełek) Silnik posiada 6 magnesów i 9 cewek.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I teraz pytanie: czy takie wyposażenie będzie wystarczające do tego modelu i jeśli tak, to jakie śmigło do tego silnika?

 

Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Serwa będą OK.

Ale silnik... wydaje mi się że to silnik od helika. Do takiego samolotu nie bardzo się nadaje bo ma za duże kV. Z jakimś małym śmigłem byłby z niego super przecinak (b. szybki), a to raczej przy pierwszym samolocie nie jest wskazane. Do takiego modelu w zupełności wystarczyłby E-Max Fc2822 ze śmigłem 9x5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa będą OK.

Ale silnik... wydaje mi się że to silnik od helika.

Silniczek, z tego co wiem, był zamontowany w heli klasy "200" - celny strzał :)

 

Do takiego samolotu nie bardzo się nadaje bo ma za duże kV. Z jakimś małym śmigłem byłby z niego super przecinak (b. szybki), a to raczej przy pierwszym samolocie nie jest wskazane.

Silniczek super pod śmigło 5x3,5 lub 4.Przy grubości profilu 7% wolne to ono nigdy nie będzie.

Może jednak zaryzykuję :) W sumie ten profil to tylko kilkanaście zł. :)

 

Do takiego modelu w zupełności wystarczyłby E-Max Fc2822 ze śmigłem 9x5.

Silnik do tego będzie idealny emax 2805, do tego smigło 4,5x4,5 pakiecik 3s 800mah. i wsio ideal

Jak z tym motorkiem 4000kV nie wyjdzie :) to zastosuję któryś z wariantów emax-owych motorków.

 

Dziękuję wszystkim za porady i oczywiście proszę o jeszcze :)

 

Jak tylko dojdzie do mnie profil, to oczywiście nie omieszkam podzielić się wrażeniami co do jakości wykonania i materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppompka napisał/a:

Do takiego modelu w zupełności wystarczyłby E-Max Fc2822 ze śmigłem 9x5.

 

Cimek napisał/a:

Silnik do tego będzie idealny emax 2805, do tego smigło 4,5x4,5 pakiecik 3s 800mah. i wsio ideal

 

Jak z tym motorkiem 4000kV nie wyjdzie to zastosuję któryś z wariantów emax-owych motorków.

 

Dziękuję wszystkim za porady i oczywiście proszę o jeszcze

 

Jak tylko dojdzie do mnie profil, to oczywiście nie omieszkam podzielić się wrażeniami co do jakości wykonania i materiału.

Można jeszce wybrac tego e-maxa ze środka, a mianowicie cf2812 i do tego śmigło 8x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydełko 80cm będzie bardzo mocno przeciążone po dodaniu sprzętu FPV.

Ja mam Deltę 1m i nie chciała latać z dodatkowym balastem bez 280W silnika. A bez napędu bardzo szybko opadała. Zaś bez dodatkowego wyposażenia, z powodzeniem i bardzo zwinnie latała na silniku TP 2409 - różnica klas.

 

Między innymi dlatego też zrezygnowałem z niej, jako platformy. Gdyby skrzydełko miało ponad 1,2m i gruby profil, to była by spora szansa na udane loty z wyposażeniem FPV.

W tej formie, obawiam się, że jest to zbyt delikatna i słaba konstrukcja do tego celu.

 

Tym bardziej, że albo mi się wydaje, albo to wina zdjęcia, ale profil to chyba płaska płytka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydełko 80cm będzie bardzo mocno przeciążone po dodaniu sprzętu FPV.

To nie ma być docelowa platforma do FPV, tylko trenażer przed zakupem docelowego profilu.

Docelowo będzie prawdopodobnie skrzydło o rozpiętości w granicach 160-220cm i zdecydowanie grubszym profilu.

Ten model 80cm ma posłużyć do nauki latania takim "bezogonowcem" :)

Tym bardziej, że albo mi się wydaje, albo to wina zdjęcia, ale profil to chyba płaska płytka...

Tego się dowiem, jak dotrze do mnie przesyłka z wyciętymi elementami. (zakup na Alledrogo, trochę w ciemno, ale tanio)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzydło o rozpiętości w granicach 160-220cm i zdecydowanie grubszym profilu.

Czy masz wana, bądź Tira? :o :shock: :shock: :shock:

Bez przesady :) Takie skrzydełko wsadzę bez problemu do swojego Tico-lota :)

Oczywiście tylko Ono i ja :)

Istnieje też projekt dzielonego "monstrumka" (na razie w głowie)

Ale na razie muszę nauczyć się latać takim "wynalazkiem", tak więc na skupie się nad ISOLOT-em. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam CF2812 + 7x6 i "przecinak" to na pewno nie jest.

ale jeśli chodzi o model rekreacyjny to rewelacja na tym zestawie

na 7x3 też próbowałem ale słabiutko szedł w górę.

 

 

jak chcesz coś szybkiego to chyba silniczek 2200KV tylko sam zastanawiam się na jaki tego emaxa zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Model latał czy projekt upadł? Mnie wydaje się bez sensu robić tak mały model do nauki by za chwile przejsc na 2x większy. Rob od razu własciwy - tego rodzaju modeli nie da rady spieprzyć, a prawidłowo wyważony - z czym nie ma najmniejszego problemu - lata sam. Niemal równolegle robiłem stratosa o rozp 150 pare cm i drugie niby profil Zagi 177cm. oba raz rzucone latają bez liku :rotfl: Jednak to duże to taka krowa, mniejsze idzie pionowo w góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt podupadł z powodu innych działań (quadrocopter, płatowce FPV...)

Ale idzie zima, tak więc na pewno odżyje :P Sam jestem ciekawy, co z tego wyjdzie :mrgreen:

Mam już rdzenie pod zagi 180 i ten będzie robiony wraz z "maluchem"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już rdzenie pod zagi 180 i ten będzie robiony wraz z "maluchem"...

Szkoda czasu na malucha, jak pisałem bez problemu poleci ten własciwy. Moje duże skrzydło lata własnie z FPV. Dla oszczedności masy FPV zasilane z pakietu silnika - loty na odległosć kilkuset metrów czyli w zasięgu wzroku - nie powoduje żadnych zakłóceń.

jaki silnik przewidujesz? Moje spostrzeżenia - 160cm i masa 1,5kg silnik daje moc 311W/kg masy - model rakieta, drugi 177cm i 2,2kg moc 225W/kg masy to już nie to samo ale wymienię silnik na jakieś 660W tylko mały wybór takich. Teraz czekam na rdzenie 200cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki silnik przewidujesz?

Silnik będę dobierał dopiero po stwierdzeniu masy zagiego. Nie chcę przesadzić ani w jedną, ani w drugą stronę :mrgreen:

W związku z tym, że to mój pierwszy "bezogonowiec", mam przy okazji pytanie: jak zrobić rozłączne połączenie płatów ? Dawać coś w rodzaju "kadłuba" (co najbardziej mnie kusi z powodu możliwości "upchnięcia" osprzętu), czy robić "na gładko ? Tylko jak wtedy zrobić pewne połączenie dwóch płatów...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z łączeniem to już problem jakiś jest. 200cm skrzydło prostokątne spokojnie zmieszczę w moim Tico ale latające skrzydło tych rozmiarów to już problem z upchaniem - 177cm wożę upchane za przednim siedzeniem pasażera. Skoro też masz Tico to 180cm zmiescisz, musisz tylko zrobić odejmowane do transportu winglety ale to akurat jest drobnostką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.