Skocz do zawartości

Nasz pierwszy model RWD 5 by Skazzo


TheMafio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. RWD jest moim pierwszym modelem jaki zbuduje i może ulotnie jeżeli sie uda. Model buduje z przyjacielem i obydwaj jesteśmy zieloni w tym temacie. Zakupiliśmy juz większość materiałów. Ale jest jeden mały problem ze nie mam zielonego pojęcia gdzie w Anglii znajdę taśmę pakowa lub coś jako jej zamiennik. Będę dozgonnie wdzięczny komuś kto mi pomoże.

 

Plany juz sklejone i wycięte. Wczoraj wykonaliśmy pierwsze ciecia depronu i juz boki kadłuba przygotowane.

 

Zdjęcia postaram sie niedługo wstawię ale jak załatwię porządny aparata bo niech chce zaśmiecać forum zdjęciami z telefonu. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na razie nie oklejaj taśmą.

Jak go ulotnisz to wtedy go oklejaj.

A jakie ma to znaczenie? Mogę na przykład w pierwszym locie skrzydła złamać.

To zbudujesz drugie.

Poprawnie zbudowany model, którym nie będziesz np. próbował akrobacji 3D na czas, nie powinien złamać skrzydeł. Jak się rozbije to taśma też mu w niczym nie pomoże.

Jeżeli model będzie latał poprawnie i przeżyje pierwszy lot niedoświadczonego pilota, wtedy możesz go okleić by lepiej znosił trudy eksploatacji i dla ozdoby.

 

Przed oblotem - tylko szkoda twojego czasu i materiałów. Oklejony model trudniej też naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma pakowa, to po prostu szeroka taśma. Nie ma w Angi zadnego sklepu papierniczego? Ja jak się uczyłem latać to okleiłem tylko skrzydło. Przez całą naukę miałem jedno skrzydło, a kadłuby kleiłem, i robiłem nowe bo było więcej kleju niz pianki. Skrzydło dalej leży na szafie, więc ja twierdze, że warto okleić cały model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oklejone skrzydło rwd-5 złamałem po 15 locie na wietrze i podczas wykręcania beczki, skrzydło posklejałem wkleiłem dodatkowo listewkę sosnową i latam na nim dalej.... :rotfl:

 

Warto od razu wzmocnić skrzydło w rwd dodając dźwigar z sosny, okleić samą krawędz natarcia i miejce miedzy ostatnim żeberkiem a przed ostatnim wypełnić czymś bo są to miejsca najbardziej narażone na uszkodzenia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm poszukam, mam zamiar montować listewkę sosnową w skrzydłach. W kadłubie mam listewki sosnowe 6x6 wiec jest mocniejszy ale za ciężki. Nie wiem czy zeby zyskać troche na masie to może wezmę lżejszy pakiet. Czy zostawić ten?

 

http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8932

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to pierwszy model, na którym chcesz nauczyć się latać, to koniecznie oklej go przed pierwszymi lotami taśmą klejącą. Wzmocni zdecydowanie całą konstrukcję i pozwoli na bardziej bezstresowe latanie. Pakiet zdecydowanie lżejszy - wystarczy 1300 - 1500mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz nam na słowo, że jak polecisz, zrobisz 2 kółka, to będesz juz ladował, bo na pierwszy raz to jest dosyć, ręce się trzęsą i banan na twarzy od ucha do ucha, przynajmniej ja tak miałem. A na pakiecie 1300mah latałem normalnie jakieś 15-20 minut. Raz tylko załapałem sie chyba na jakieś noszenie, bo na ułamku mocy dotarłem do wyokości że traciłem go z oczu to wtedy sobie polatałem może z 40 minut. Więc ja uważam że 1600mAh to już jezt dosyć dla takiego modelu.

 

Aha, bowden to jest drut w plastikowej otoczce łączący serwo z orczykiem steru. A to co podpisałeś bowdeny, to są orczyki do sterów.

Aha ja na twoim miejscu robiłbym model bez podwozia, tylko prop-saver do śmigła dokupił, ale to twoj wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nauczyłem na 2200 i model lata dalej bezproblemowo ale za to przytył do 800gramów po wielu naprawach, koledzy mają racje że mniejszy pakiet to zniszczenia mniejsze.

Mam też pakiet 1600 i specjalnej różnicy w uszkodzeniach nie zauważyłem, przy krecie i tak coś się musi urwać. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nauczyłem na 2200 i model lata dalej bezproblemowo ale za to przytył do 800gramów po wielu naprawach, koledzy mają racje że mniejszy pakiet to zniszczenia mniejsze.

Mam też pakiet 1600 i specjalnej różnicy w uszkodzeniach nie zauważyłem, przy krecie i tak coś się musi urwać. :rotfl:

Właśnie o to mi chodzi ze i tak i tak co będzie mialo sie połamać to sie polamie. A większy pakiet znaczy wiecej latania. No dobrze zaufam ludziom z większym doświadczeniem. Tylko chce kupic 4 pakiety wiec mam kupować 4x1600mAh.

 

Edit:

Pakiety: 4x http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9273

Prop Saver: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3739

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.