Skocz do zawartości

Pay Pal...wyjaśnicie?


toretto1995

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Cła nie ma na modele redukcyjne czyli do sklejania oraz modele które mają odzwierciedlenie w rzeczywistości -na wszystkie akcesoria oraz modele RC jest cło !!!

Pewna informacja z UC z Warszawy :)

Na 22 zamówienia tylko jedna przesyłka została oclona i to nie ta największa. Po prostu chińczycy na paczce napisali 350$ mimo tego, że paczka była warta tylko 260$. Była to jakaś dziwna pieczątka wyglądająca jak znaczek pocztowy o wartości 350$

Zamawiałeś jakieś akcesoria w HK? Masz jakieś praktyczne doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cła nie ma na modele redukcyjne czyli do sklejania oraz modele które mają odzwierciedlenie w rzeczywistości -na wszystkie akcesoria oraz modele RC jest cło !!!

Pewna informacja z UC z Warszawy :)

Na 22 zamówienia tylko jedna przesyłka została oclona i to nie ta największa. Po prostu chińczycy na paczce napisali 350$ mimo tego, że paczka była warta tylko 260$. Była to jakaś dziwna pieczątka wyglądająca jak znaczek pocztowy o wartości 350$

Zamawiałeś jakieś akcesoria w HK? Masz jakieś praktyczne doświadczenia w tym temacie?

Bo te dolary to ichniejsza waluta chyba... Niejednokrotnie na paczkach wartych ~100$ od nich miałem znaczki warte "350$".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cła nie ma na modele redukcyjne czyli do sklejania oraz modele które mają odzwierciedlenie w rzeczywistości -na wszystkie akcesoria oraz modele RC jest cło !!!

 

Pewna informacja z UC z Warszawy :)

A według tego co ja znalazłem to cła nie ma, nie szukałem u żadnych zaufanych źródeł tylko sprawdzałem sam.

 

 

 

Zakres: Chiny - CN

Kod towarόw: 9503003000

 

Sekcja XX Artykuły przemysłowe różne

 

Dział 95 ZABAWKI, GRY I ARTYKUŁY SPORTOWE; ICH CZĘŚCI I AKCESORIA

 

9503 Rowery trzykołowe, skutery, samochodziki poruszane pedałami i podobne zabawki na kołach; wózki dla lalek; lalki; pozostałe zabawki; modele redukcyjne (w skali) i podobne modele rekreacyjne, z napędem lub bez; układanki dowolnego rodzaju

 

9503 00 10 - Rowery trzykołowe, skutery, samochodziki poruszane pedałami i podobne zabawki na kołach; wózki dla lalek

 

- Lalki przedstawiające wyłącznie ludzkie postacie i części i akcesoria

 

9503 00 30 - Pociągi elektryczne, włącznie z torami, urządzeniami sygnalizacyjnymi i innym wyposażeniem do nich; zestawy do składania modeli redukcyjnych (zmniejszonych w skali); zestawy do składania modeli redukcyjnych (zmniejszonych w skali), nawet z napędem

 

Wszystkie kraje świata (erga omnes) (ERGA) Stawka dla krajów trzecich (01-01-2007 - ) : 0 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te dolary to ichniejsza waluta chyba... Niejednokrotnie na paczkach wartych ~100$ od nich miałem znaczki warte "350$".

To nie jest wartość paczki tylko cena przesyłki podana w dolarach... Ale nie USD tylko HKD (Hong Kong Dolar) ;) --> google
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te dolary to ichniejsza waluta chyba... Niejednokrotnie na paczkach wartych ~100$ od nich miałem znaczki warte "350$".

To nie jest wartość paczki tylko cena przesyłki podana w dolarach... Ale nie USD tylko HKD (Hong Kong Dolar) ;) --> google

No tak, o cenę przesyłki mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poprosiłem znajomego , żeby przelał mi pieniądze na paypal. Co muszę mu podać? aby przelew przeszedł :rotfl:

 

 

Nazwa beneficjenta BofA re: PAYPAL PTE LTD

Nazwa banku Danske Bank A/S S.A. Oddzial w Polsce, Warszawa

Numer rachunku ******************************

Identyfikator przelewu ********************************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dobra a ja mam teraz kilka pytań odnośnie tego paypala.

 

1. Mam pieniążki na koncie Paypal i płacę do HK albo za jakąś aukcje z ebay.com to mi paypal przelicza np. po kursie $1 = 2,82zł i nic więcej nie pobiera tak?

2. Jak nie mam pieniążków na koncie Paypal i mam powiązaną kartę to analogicznie paypal ściąga z karty złotówki i przelicza po kursie 2,82zł tak?

3. Czy mogę płacić na całym świecie w dowolnej walucie i nie pobierane są za to żadne inne opłaty?

4. Gdy mam konto paypal i czy mam czy nie mam na nim kasy i mam powiązaną kartę i chcę np przelać komuś kilka zł, $, czy Euro to czy za to są pobierane jakieś dodatkowe opłaty? Po prostu jakbym chciał komuś doładować konto Paypal!

 

Za co paypal pobiera opłaty jakieś o których muszę wiedzieć? Bo ostatnio doładowywałem konto paypal 120zł i też doszło równo 120zł więc tutaj też nie ma opłat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1 - dokładnie tak

2 - dokładnie tak

3 - możesz płacić każdemu kto udostępnia usługę płatności przez PeyPal

4 - PeyPal dolicza swoją opłatę przy przewalutowaniu, np: kiedy kurs dolara wg NBP wynosi 2,75 PeyPal przeliczy CI po kursie 2,82 (oczywiście tylko przykład taki podałem). Jeżeli przelejesz komuś pieniądze w złotówkach to Ci nie naliczy żadnych dopłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1 - dokładnie tak

2 - dokładnie tak

3 - możesz płacić każdemu kto udostępnia usługę płatności przez PeyPal

4 - PeyPal dolicza swoją opłatę przy przewalutowaniu, np: kiedy kurs dolara wg NBP wynosi 2,75 PeyPal przeliczy CI po kursie 2,82 (oczywiście tylko przykład taki podałem). Jeżeli przelejesz komuś pieniądze w złotówkach to Ci nie naliczy żadnych dopłat.

Co do punktu 4 - mam uwagę. Ten punkt analogiczny jest do pozostałych.

Pracuję w UK co widać po moim profilu i często się zdarza, że wysyłam dla rodziny do Polski kasę. Mam powiązane konto bankowe z PayPalem. Jeżeli chcę wysłać do Polski pewną sumę w złotówkach wpisuję kwotę i z listy wybieram walutę PLN Polski złoty. Z mojego angielskiego konta ściągane są funty po aktualnym kursie (jak skup w kantorze) lekko zaniżonym. Ta operacja dodatkowo kosztuje mnie:

1. 0,5% transakcji prowizja PayPal

2. 2,5% transakcji przewalutowanie.

Przykład:

1. Chcę wysłać do Polski 600zł,

2. kurs funta jest 4,40

3. Z konta ściągane jest 136,36 funtów (kwota 600zł) + 0,68 funta (prowizja PayPala 0,5%) + 3,41 funtów (2,5% przewalutowanie) = 140,45 funtów

 

Wysłanie 600zł do Polski kosztuje mnie 140,45 funtów. I mimo, że po wyliczeniu można dyskutować, że wysłałem 600zł po zaniżonym kursie funta (4,27) to jednak to nie to samo, bo na potwierdzeniu przelewu widać wszystkie składowe za co i ile.

 

Jeszcze jedna uwaga, bo rodzina mnie powiadomiła o tym a nigdy sam osobiście nie sprawdziłem, więc nie mam podstaw by nie wierzyć chociaż chętnie wysłucham Waszych opini.

Można założyć w polskim banku konto walutowe co chciano zrobić i wtedy wysyłałbym funty do Polski aby uniknąć 2,5%. Jednak podobno nie można konta walutowego w Polsce przypisać do PayPala.

 

Co do płatności funtami w HobbyKing i przewalutowaniu na dolary nie wypowiem się bo nigdy na to nie zwracałem uwagi. Musiałym prześledzić moje transakcje.

Jeden wniosek można wysunąć bez większego zastanawiania się. PayPal to firma z Luksemburga i na 100% nie działa charytatywnie. Musi mieć cóś z naszych transakcji. Nie ma nic za free.

Wniosek:

1. Wysyłasz kasę ?

2. Usługa kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysyłanie prywatne jest tak jak piszesz, często kupuje w USA przez znajomych, jednak płacanie np w hk jest bez tych dodatków, prawdopodobnie jest to jakaś cześć którą HK oddaje Paypalowi tj na ich konto dopływa zmniejszona kwota o jakiś %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.