Skocz do zawartości

budowa A6M2 Zero


Stak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... długo zastanawiałem się nad założeniem tematu bo skompromitować się nie trudno zwłaszcza że jestem początkujący w dziedzinie RC. W chwili obecnej jestem na etapie budowy A6M2 którego relacje z przebiegu robót zamieszczę w tym dziale ... Wszelkie uwagi dotyczące moich poczynań jak najbardziej mile widziane.

 

EDIT:

może ktoś podpowie jak mam wrzucić fotki ? ... czy jest tylko możliwość poprzez http:// czy ze strony z której piszę, bo jakoś nie mogę niczego innego się doszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to mi chodziło .. Dzięki za pomoc

 

pierwszym elementem mojej zabawy było odrysowanie wręg przy pomocy zwykłej kalki, efekt niezły tylko potrzebna wprawna ręka.

 

 

Dołączona grafika

 

 

plany z których robię trochę mnie rozczarowały, w trakcie prac zaczęły wychodzić kwiatki. Okazało się że jedna z wręg jest źle rozrysowana a mianowicie była przesunięta względem pozostałych zbyt do przodu .. aby było dobrze musiałem dokonywać poprawek po swojemu

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

ster wysokości, jeszcze bez zawiasów

 

Dołączona grafika

 

 

kadłub

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu ... element zaznaczony czerwoną strzałką powinien być połączony ze sobą właśnie w tym miejscu tzn. jeden miał zachodzić na drugi, oczywiście ten kawałek od steru kierunku do środka kadłuba zgodnie z planami okazał się za krótki ( zachciało mi się akurat tego modelu więc mam za swoje )

 

Dołączona grafika

 

 

 

pierwsze przymiarki, już z częściowo wykonanymi skrzydłami

 

Dołączona grafika

 

 

 

model w pierwszej wersji miał mieć tylko ster kierunku i wysokości ... i tutaj dokonam zmian, będą też lotki w skrzydłach

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

przygotowany forma ze styropianu do wykonania laminowanej osłony silnika

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

to co do tej pory udało mi się wykonać ... rozpiętość modelu 110 cm długość całkowita z kołpakiem 86 cm .... jutro czeka mnie laminowanie osłony silnika

 

Dołączona grafika

 

 

tak w wolnej chwili zrobiłem główkę japońskiego pilota ... jak narazie z plasteliny, posłuży mi jako wzór do formy z silikonu a później pewnie odlew z żywicy epoksydowej

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany rzeczywiście pochodzą od modelu z napędem gumowym, takie tylko znalazłem w necie jeśli chodzi o A6M2. Co do oklejania skrzydeł balsą to są narazie oklejone tyle na ile widać nie będą oklejane od spodu do momentu zamontowania sterowania lotek. Kolega Fokker ma rację co do steru wysokości może być za ciężki i tu pytanie robić od nowa oklejając ale czym? czy zostawić jak jest bo pokrycie balsowe 0,8 mm i całość wydaje się niezbyt ciężka ... waga modelu - to co na foto + kompet kół, kołpak, serwa wynosi 430g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli całość z wyposażeniem nie przekroczy 800-850g to nie będzie tragedii ale wolny to on nie będzie.

Jeszcze dwie rzeczy jeżeli robisz konwersję z gumówki.

Z takim dużym wzniosem zapomnij o lotkach i zostaw tylko SW i SK,lub zmniejsz wznios skrzydła.

Sprawdź na planach kąt zaklinowania płata,gumówki jako ze są swobodnie latające mają większy.

Dodatkowo mogłeś pomniejszyć stateczniki ponieważ w tych konstrukcjach są mocno powiększone.Na dobrych planach są na ogół zaznaczone jako "skale"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.