Skocz do zawartości

Jaką aparature RC mi polecicie? ?


Nebeb

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki wielkie za podpowiedzi i sory za zawracanie głowy :D. Myślę że poczekam jeszcze chwilkę, dozbieram pieniądze i kupie sobie JR DSX9. Niestety ta aparatura nie jest z byt tania ale w tym przypadku cena=jakość. Może znajdę taką aparaturę używaną.

 

Tak jeszcze jak mógł bym prosić o link do tej aparatury JR DSX9 żeby zobaczyć jej właściwości (funkcje itp.) i ile kosztuje. Na :google: nie mogę tej aparatury znaleźć nie wiem może złe hasło wpisuje chyba że jest ona dostępna tylko w zagranicznych sklepach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Polecam kupno używanego sprzętu od pewnej osoby.

Ja zaryzykowałem i nie żałuje :)

 

Najlepiej gdybyś dozbierał i kupił już przyszłościową aparaturę, którą będziesz używał przez kilka lat, może nawet do końca kariery - oczywiście jeśli jesteś na to hobby zdecydowany. W Twoim wieku mało osób umie sprecyzować czym by chciały się zajmować bo w większości wypadków to taki szał jest, najlepszy sprzęt a potem się nudzi i zostają gry komputerowe :P

Przed takim wydatkiem poczytaj, przemyśl, prześpij się z tym. Zajrzyj też na forum RCGroups, jeśli nie znasz angielskiego to google translator Ci pomoże, ostatnio widziałem kilka sporych tematów nt. nadajników w tym chyba MX16.

 

Pamiętaj, że dużo osób przechodzi na 2.4Ghz (rozpętam burze :P) ale ten system nie jest do końca sprawdzony ! ! Na rynek weszły chińskie moduły, których tak na prawdę nikt porządnie nie przetestował w różnych warunkach.

 

Jeśli już jesteśmy przy 2.4Ghz to jak znajdę podeślę link o opinii nt. systemu Fasst Futaby. Niby marka dobra a niektóre moduły się strasznie grzeją, Spectrumy zrywają sygnały a Assan z Jeti się gryzą.

 

FrSky to też nowy system który niedawno wszedł na rynek. Niektórzy napiszą, że za markę się płaci. To jest racja ale jeśli moduły z Chin kosztują 1/4 ceny markowego modułu 2.4 no to na czymś producent musiał oszczędzić? Na czym? Pewnie na elektronice.

 

Dobrym rozwiązaniem jest też 35Mhz i przełączyć na tryb PCM. Co to PCM i co daje poszukasz w Googlach.

 

EDIT:

Nowa 2.4Ghz

http://www.jrpropo.pl/product_info.php?products_id=85&osCsid=2bf22650f0225e5bf2c9362185ccc273

 

http://www.modelarski.com/produkt-Aparatura_JR_DSX9_2,4_GHz,6130.html

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9895

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11334

 

Lub Aurora 9

http://www.modelarski.com/produkt-Aparatura_HITEC_AURORA_9_+_odbiornik_Optima_9_kan_2,4GHz,6454.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę żę mi się nie znudzi od 8 roku życia kręcę się tym tzn. latam modelami RC. Tylko że pomiędzy 9-10- miałem 1 jedno roczną przerwę :/. A jeżeli chodzi o te aparatury to jak na razie się wstrzymam dozbieram pieniędzy i prawdopodobnie kupię aurorę. Czy nową czy używaną to jeszcze nie wiem. Myślę że ta aurora w przedziale cenowym 1300-1500zł jest jedną z najlepszych. A DSX9 jest stanowczo za droga.. Czy dobrze myślę że aurora w tym przedziale cenowym jest najlepsza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam :oops: :cry:

Nie ma sprawy.

 

 

Chcesz tanio i super. Używane - beee.

Oferta rynkowa jest ograniczona, zwłaszcza na naszym rynku i w podanych cenach.

Chcesz tanio - trzeba niestety przyjąć pewne kompromisy i z tym wyborem żyć.

Sprzęt używany pozwala nabyć wyższą jakość za niską cenę.

Mysle, ze te fragmenty wypowiedzi dosyc dobrze oddaja istote rzeczy.

 

 

Jeśli już jesteśmy przy 2.4Ghz to jak znajdę podeślę link o opinii nt. systemu Fasst Futaby. Niby marka dobra a niektóre moduły się strasznie grzeją, Spectrumy zrywają sygnały a Assan z Jeti się gryzą.

Problemy tego typu nie wynikaja ze stosowania czestotliwosci 2.4GHz badz systemu FASST (lub jakiegokolwiek innego), lecz sa wlasciwe generalnie dla wielu tanich zamiennikow obcego pochodzenia (najczesciej chinskiej produkcji). A wynika to z faktu, ze dla uzyskania mozliwie niskiej ceny sprzedazy, do ich budowy stosuje sie czesto najtansze elementy o duzo wiekszym rozrzucie tolerancji w porownaniu z oryginalnymi komponentami na przyklad Futaby. A to z kolei odbija sie niekorzystnie na wielu parametrach, jak na przyklad mniejszym zasiegu, wiekszej wrazliwosci na zaklocenia, czy wyraznie wiekszym poborze pradu (straty mocy objawiajace sie mocno zwiekszonym wydzielaniem ciepla). Znajac te fakty mozna brac na nie poprawke (na przyklad stosujac wydajniejsze zrodla zasilania badz zapewniajac komponentom lepsze chlodzenie) i spokojnie stosowac tanie zamienniki. Jednak w modelach bardziej kosztownych mimo wszystko lepiej jest stosowac oryginalne komponenty Futaby.

 

 

Niezaleznie od powyzszego, wszelkie uwagi doradzajace kupno wylacznie takiego, czy innego sprzetu proponuje traktowac z pewna ostroznoscia. A to dlatego, ze wypowiedzi doradzajacych zawsze beda w mniejszym lub wiekszym stopniu subiektywne. Bo i trudno oczekiwac, by ktos uzywajac od lat na przyklad sprzet Hitec byl w stanie trafnie ocenic zalety aparatur innych producentow. Podobnie trudno oczekiwac, by uzytkownik pasma 35MHz pial z zachwytu na temat zalet czestotliwosci 2,4GHz, dopoki sam nie zacznie jej stosowac.

 

 

Ponadto proponuje rozejrzec sie takze na rynku niemieckim, gdyz mam wrazenie, ze tutejsze ceny nawet pomimo wyzszych kosztow wysylki sa jednak wyraznie nizsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Futabie 12FG można używać tylko odbiorników Futaby? Zgodnie z instrukcją za każdym razem trzeba do nadajnika wpisać ID odbiornika. Interesuje mnie to szczególnie w zakresie 35 Mhz dla odbiorników FM, np. Graupner R16scan, Jeti czy Corona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Futabie 12FG można używać tylko odbiorników Futaby? Zgodnie z instrukcją za każdym razem trzeba do nadajnika wpisać ID odbiornika. Interesuje mnie to szczególnie w zakresie 35 Mhz dla odbiorników FM, np. Graupner R16scan, Jeti czy Corona.

Zgodnie z instrukcją jeżeli byś chciał używać aparatury pracującej w systemie PCMG3 i wtedy trzeba używać odb.Futaby pracujących w PCMG3.

W nadajniku ustawisz inną modulację i będziesz mógł używać innych odbiorników.

Ale to jest napisane w instrukcji,w PL :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bije się w piersi - nie czytałem jej dokładnie :oops: Czyli ID wymagane jest tylko dla PCM 2048, zwanego przez Futabę PCMG3. Dla pozostałych, np. zwykłych PPMów nie muszę tego robić, a tylko zmieniam modulację. To dla mnie i tak teoretyczne rozważania bo na pewnym portalu jest fajna oferta na 12FG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Jeżeli zależało by mi na 35Mhz to kupiłbym jeszcze raz Futabę T10CP i do tego moduł TM10 . Na 35MHz wybrałbym odbiornik PCM R149dp lub R1410DP ( 10 kanałów bez wejścia DSC pozwalającego na połączenie kablem nadajnika z odbiornikiem z pominięciem toru w.cz) . TM10 to drogi moduł 2,4 ale pozwala w pełni wykorzystać system FASST który jest już zainstalowany programowo w T10CP (komunikacja z tym modułem jest realizowana poprzez dodatkowy slot w gnieździe modułu 35MHz) . Jeżeli w grę wchodzi tylko 2,4 to T8FG będzie lepszym wyborem niż T10CG. Jeżeli chodzi o wyświetlacz to Mało która aparatura może wygrać z T10 , w tym radiu jest wielki jak telewizor i widać go w każdych warunkach.

 

Edit: dodam tylko że jeżeli w T10 CP zainstalujemy moduł 35MHz i przełączymy radio w tryb PPM to będzie będzie współpracowało z odbiornikami PPM ( być może nie będzie chciało ze starymi Graupnerami bo z tego co pamiętam mają negację na sygnale )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek,

w tej chwili mam Mx-16s i niestety zaczyna już brakować kanałów. Dlatego pomyślałem o większej ich liczbie i najprościej z rodziny Graupnera, żeby nie uczyć się od nowa programowania. Mam na oku używany Mx-24s, ale właściciel za używany nadajnik chce 2,4 tys. pln. Gdyby nie ta cena byłoby idealnie - 35 Mhz, a w przyszłości ewentualnie wymiana modułu na jakiś 2,4 Ghz lub Hott Graupnera. Są w tej chwili na All dwie fajne oferty: na T10CP i F12FG. Ta pierwsza z modułem 35 i TM-10. Ta druga oczywiście droższa, ale 12 kanałów i 3 odbiorniki 2,4, ale do tego wariantu dochodzi koszt kupna modułu 35 Mhz. Niestety w Skorpionie nie widziałem modułu dedykowanego do F12FG. Zresztą w tym sklepie nie ma 70 % wystawionych towarów. Myślałem też o MX Royalpro 12 bo kosztuje 1,9 tys. pln, ale Radek sprzedaje ją bez naszej instrukcji, więc małe prawdopodobieństwo że przed emeryturą ją opanuję. Później ewentualna wymiana modułu na M-Link. Apropos tego, czy nadejdą kiedyś czasy, że sprzedawca będzie robił to do czego jest zobowiązany przepisami, czyli dostarczał kupującemu instrukcję w języku polskim. Tym bardziej dla takiego urządzenia jak nadajnik zdalnego sterowania, przez złe opanowanie którego można komuś zrobić niezłą krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Tak na marginesie: T10 i T8 (ver 2.0) mają tyle samo kanałów czyli 8 proporcjonalnych i 2 załącz/wyłącz. Po zmianie softu do ver. 3.0 w T8 mamy 12 kanałów proporcjonalnych i 2 załącz wyłącz ( w trybie Multi2) . Zapewne żeby wykorzystać wszystkie potrzebne będzie użycie odpowiedniego odbiornika lub takiego z S-Bus. Dodam tylko że miałem T10 a teraz mam T8FG (brzydka jak noc listopadowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, choćby taki - mam wiele odbiorników 35 Mhz, z syntezą i bez. Na temat 2,4 Ghz też jest wiele nieraz bardzo skrajnych opinii. Dlatego wolę mieć aparaturę z wymiennym modułem żeby ewentualnie dopiero w przyszłości zainwestować w odbiorniki 2,4 bez konieczności kupowania kolejny raz nowego nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.