Skocz do zawartości

Jaką aparature RC mi polecicie? ?


Nebeb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jacku, choćby taki - mam wiele odbiorników 35 Mhz, z syntezą i bez. Na temat 2,4 Ghz też jest wiele nieraz bardzo skrajnych opinii. Dlatego wolę mieć aparaturę z wymiennym modułem żeby ewentualnie dopiero w przyszłości zainwestować w odbiorniki 2,4 bez konieczności kupowania kolejny raz nowego nadajnika.

Nie gniewaj sie, Robert, ale Twoja wypowiedz robi wrazenie punktu widzenia czlowieka, ktory zdaje sie uzywac glownie systemu 35 MHz i zapewne dotychczas nie mial okazji zapoznac sie wystarczajaco dobrze z wlasciwosciami oraz zaletami systemu 2,4GHz badz najzwyczajniej jeszcze owych zalet nie zdolal rozpoznac. W uzupelnieniu odnosisz sie wylacznie do Twoich zapotrzebowan (posiadanie wielu odbiornikow 35MHz) zapominajac najwyrazniej, ze nie koniecznie musza sie one pokrywac z potrzebami tworcy watku. Powolujesz sie tez na "bardzo skrajne opinie" nie piszac na ten temat nic konkretnego i co najwazniejsze, jakimi czynnikami zostaly wywolane opinie negatywne. Szkoda, gdyz mialem nadzieje z Toba na ten temat konstruktywnie podyskutowac.

 

Rowniez nie bardzo rozumiem, dlaczego przypisujesz aparaturze T8FG domniemana wade, ktora obiektywnie rzecz biorac nie jest wada, lecz stanowi od poczatku do konca konsekwentnie wdrozona w zycie koncepcje produktu, adresowanego wylacznie dla uzytkownikow czestotliwosci 2,4GHz w systemie FASST. Konsekwentnie, gdyz zalozeniem producenta bylo wlasnie zaproponowanie modelarzom aparatury dobrej jakosci, nowoczesnej, o wielu mozliwosciach i jednoczesnie w miare przystepnej cenie. Nie trudno wyciagnac wniosek, ze takim zalozeniom nie sprzyjaloby dodatkowe "rozdrabnianie sie" na podejmowanie prob zintegrowania akurat w tej aparaturze dodatkowych systemow.

 

Bez cienia zlosliwosci, oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, masz rację. Powinienem napisać, że jednosystemowość F8 stanowi wadę DLA MNIE, ale wydawało mi się to oczywiste, ponieważ była to odpowiedź na post Sławka, który ją proponował. Z kolei ja jeszcze wcześniej napisałem aparaturę mającą jakie cechy chcę kupić (liczba kanałów, wymienny moduł, sposób programowania). Stąd może nieporozumienie. Nie było moim zamiaren dyskredytować żadnego nadajnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Prosta sprawa - wersja CG ma moduł 2,4 zainstalowany na stałe i z tego co wiem ( mogę sie mylić) to nie ma możliwości założyć do niej modułu w.cz 35MHz. Kolega szuka radia z możliwością pracy na 35MHz a wersja C/CP ma wymienny moduł i antenę teleskopową. Wcześniej już pisałem że miałem t10 i byłem bardzo zadowolony lecz niechcący wymieniłem na T8FG ( którą to nabyłem dla jednego człowieka a ten wystawił mnie do wiatru i zostałem z dwoma nadajnikami na co mnie nie bardzo stać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, przepraszam za JACKA :oops:

Zaden problem.

 

Nie wiem o co chodzi z rym wyborem modelu "airplane,heliocpter"

Moze nie tyle chodzi o sam wybor, ile o standardowo zintegrowane menu (oraz jego zakres) dla modeli helikopterow, samolotow, szybowcow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba nadajniki maja mozliwosc wybrania menu dla samolotow, helikopterow i szybowcow. Roznica polega na tym, ze "CG" jest przeznaczona wylacznie dla czestotliwosci 2,4GHz, natomiast "C" przystosowana jest do zmiany modulu wysokiej czestotliwosci (a wiec oprocz 2,4GHz masz tez mozliwosc uzycia modulu 35MHz i 40MHz).

 

tutaj opis wersji "C"

a tutaj "CG"

 

Ach, oba zestawy roznia sie tez odbiornikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Jarek oba nadajniki mają menu samolotowe, szybowcowe i śmigłowcowe, ale nadajnik tzw. samolotowy ma: 1. grzechotkę na drążku gazu; 2. dwu-pozycyjny włącznik sterownia chowaniem/wypuszczaniem podwozia po lewej stronie nadajnika; 3. również po lewej jest chwilowy włącznik do np. snap-rolla, czy włączania funkcji trenera. Po prawej stronie są włączniki trzy-pozycyjne.

W nadajnikach śmigłowcowych: 1. drążek gazu ma ślizgacz; a przełączniki z lewej strony są zamienione miejscami z tymi z prawej strony nadajnika.

Oczywiście funkcje włączane poszczególnymi włącznikami można dowolnie zmieniać.

Nie wiem jak w dziesiątce, ale w innych nadajnikach Futaby funkcje "grzechotka - ślizgacz"

też można zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to malo istotny drobiazg, ale dodatkowa pamiec dla nadajnikow T10 stanowia pierunsko drogie moduly CamPac. Rowniez aku stanowi "zwykly" NiMh. Przy wyborze aparatury warto to uwzglednic.

 

Dla porownania, w T8 rozwiazano to znacznie korzystniej dla klienta, a mianowicie poprzez mozliwosc zastosowania najzwyklejszej, taniej karty pamieci. Obecnie T8 wyposazona jest w aku typu LiIo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

nadajnik tzw. samolotowy ma

Czy wersja "CP" to odmiana >samolotowa<?

Tak to wersja samolotowa, dokładnie taką miałem . Zdjęcia mojej są na forum w tym samym dziale w temacie podobnym jak ten-zapomniałem jaki tytuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

CAP i CHP były oznaczane niższe modele Futab, może nie tyle niższe co starsze. Futaba 9 była CAPS CHPS gdzie S oznaczało Super. wcześniejsze modele to CAP CHP itp. W każdym razie wersja CP dziesiątki jest samolotowa a z wersją H się nie spotkałem. Polecam instrukcję po polsku ze strony rcskorpion.pl i tak są opisane poszczególne róznice (praktycznie dotyczą one terkotki i przypisania funkcji do poszczególnych przełączników które i tak można zmienić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.