Skocz do zawartości

Jaką aparature RC mi polecicie? ?


Nebeb

Rekomendowane odpowiedzi

CAP i CHP były oznaczane niższe modele Futab, może nie tyle niższe co starsze. Futaba 9 była CAPS CHPS gdzie S oznaczało Super. wcześniejsze modele to CAP CHP itp. W każdym razie wersja CP dziesiątki jest samolotowa a z wersją H się nie spotkałem. Polecam instrukcję po polsku ze strony rcskorpion.pl i tak są opisane poszczególne róznice (praktycznie dotyczą one terkotki i przypisania funkcji do poszczególnych przełączników które i tak można zmienić)

Zobaczcie zdjęcia i napisy na nadajnikach:

 

http://www.rc711.com/shop/futaba-10chp-ff10-24g-10ch-transmitter-r6014hs-14ch-high-speed-receiver-combo-p-951.html?cPath=167_24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja chciałbym zapytać jak to jest z tymi potencjometrami obrotowymi, mogę je przypisać do dowolnego kanału i sterować w ten sposób pełnymi wychyleniami serwa ? (skręcam serwo wychylone max w jedna stronę, odkręcam serwo wychylone max w druga stronę + EPA oczywiście). Potrzebuję takiej funkcjonalności do regulowania paliwa i klapy trymującej w łódce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat zmartwychwstaje - niech tu piszą wszyscy który mają problem z wyborem aparatury RC.

 

Teraz ja mam kolejny problem kiedy miałem już kupować aparaturę za 1100zł pomyślałem sobie: po co mi 8 kanałów ??. Bo przecież 4 podstawowe to wiadomo 5 np. klapy 6 np. chowane podwozie, do czego 7 i 8 ja sam nie wiem może wy wiecie.

 

I teraz rozmyślam na nadajnikiem Hitec optic 6 2.4 Ghz. 6 kanałów myśle że wystarczy a wy ?

W sklepie nastik kosztuje 699zł z 2 serwami HS-55 i innymi akcesoriami.

Jakie macie opinie o tej apce: Hitec optic 6 2.4 Ghz ??.

 

Ps. Zmieniam zdanie jak baba :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turnigy 9x?

Tak szczerze to nie jestem jakoś za bardzo do niej przekonany :/ Może jakieś inne propozycje ?? :D

Wróć z pomysłem do tej propozycji lub bliźniaka.

Wiele osób z niej korzysta. Właściwie to nic nie można jej zarzucić oprócz "plastikowego" wyglądu. Działa bezawaryjnie, na dzień dobry 9 kanałów i bezapelacyjnie ma najlepszy stosunek ceny do funkcjonalności i jakości.

O innych możliwościach po jej przerobieniu czyli wgranie alternatywnego oprogramowania nawet nie ma za bardzo co marzyć o innej platformie.

 

Oczywiście polecam wersje tzw. V1 na 35MHz i dokupić dowolny system 2.4: FrSky, Assan, Corona V2 - wszystko to są niezwykle ekonomiczne propozycje (FrSky cieszy się wyśmienitą opinią - nawet skuteczniejsza i szybsza niż FASST).

 

Co do Optic6 - działa i tyle bez sensacji, bez fajerwerków, ma co trzeba (programy), wygląda prawie jak Turnigy - miałem kilka razy w ręku. Ja bym jej nie kupił.

 

ps. gdyby nie fakt, że mam Eclipse7 do katowania i MC4000 do rozkoszowania się to Eclipse7 z przyjemnością za te pieniądze zamieniłbym na Turnigy lub bliźniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko wiem - jeszcze jedno bez zbędnych ceregieli, według was jaką najlepszą aparaturę kupię do 750 zł minimum 6 kanałów oczywiście 2,4 Ghz ?

A co? Przez 7 stron tematu nikt ci nie podał konkretnych propozycji? :wink:

Lenistwo to bardzo brzydka wada u modelarza.

Jak chcesz coś w życiu osiągnąć to nie można wiecznie słuchać co mówią ci inni.

Któregoś dnia trzeba włączyć własny komputerek pokładowy i zacząć myśleć oraz wyciągać wnioski.

Masz 13 lat. Za 5 będziesz oficjalnie dorosły. Trochę mało czasu na kształtowanie osobowości.

Weź się wreszcie w garść, zacznij myśleć i podejmować własne decyzje.

 

Propozycje dostałeś. Co z tego wybierzesz jest WYŁĄCZNIE TWOJĄ SPRAWĄ.

 

My niestety za ciebie decyzji nie podejmiemy. Musisz zacząć żyć z własnymi wyborami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś słabo i to bardzo szukałeś... Ale jbc to 2km przy ziemi i trochę więcej (ok 500m może mniej) w powietrzu. Jeszcze dodatkowo 2 link z wyszukiwarki google (dodatkowo z tego forum ;p): http://pfmrc.eu/printview.php?t=28618&start=0&sid=ee5298f37d5abc92dbb87940de770b93http://pfmrc.eu/printview.php?t=28618&start=0&sid=ee5298f37d5abc92dbb87940de770b93

 

Tak więc zasięg powyżej 1,5km ma przy ziemi każdy a niektórzy i do 2,4km doszli na ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.