Skocz do zawartości

Co to za samolot


sebamor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 630
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość awiatik sosno

Ani Fokker a już na pewno PWS!!

Jeden z iluś tam nie wydarzonych niemieckich projektów z I wojny światowej: URSINUS.

Samolocik miał składane pływaki.W archiwum mam zdjęcie z wyciągnietymi pływakami.

Jak widać już wtedy Niemcy mieli fantazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaję się. Mój zasób wiedzy odnośnie maszyn sprzed I WŚ i jej początków jest nader skromny.

Na pewno widziałem gdzieś tę maszynę na kolorowym schemacie w książce. Ale za całe CHRL nie mogę sobie przypomnieć gdzie. Ten Osowaty ogonek jest mocno charakterystyczny.

:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzuciłem chyba wszystkie francuskie i brytyjskie myśliwce i maszyny rozpoznawcze z I WŚ i przed. Na bombowiec to nie wygląda.

 

Najbardziej mi pasuje linia Morane Saulnier typ N, ale to jednopłat i nie tak osowaty.

Kurcze ta skleroza.

 

Widzę przed oczami schemat tego modelu - czerwono-żółte malowanie. Ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie i co to było. :? Pamiętam tylko, że było to na jakieś barwnej tablicy z wieloma typami maszyn z IWŚ.

 

Nie męcz waść - podaj rozwiązanie i wal następne. :wink:

Masz punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.