Skocz do zawartości

Czym kontynuować hobby?


Lubomir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

OK :)

 

Edit:

Porozglądałem się po kilku sklepach internetowych i raczej wezmę optica.

Mx-16s też jest super (nawet lepszy mimo iż mercedes :rotfl: :rotfl: , cena też dobra), ale synteza :shock: :shock: :shock: i brak gniazda na moduły :shock: :shock: :shock: ??????.

Szczerze mówiąc to boję się grzebać wewnątrz aparatury (optic nie ma tego problemu) a jakie do syntezy ą potrzebne odbiorniki?? :| .

Chodzi mi o dosyć małe(micro). A, i czy można do owego graupnera można podpiąć odbiornik bez syntezy???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam polecam Futabe t6 w fasscie ;)

 

 

Mam od dwóćh lat.Radio nie samowite poprostu taki wypas że nie wiem :)

 

Łatwe menu,dużo dość funkcji różnych, częstotliwość 2,4 ghz - poprostu złoto :)

 

 

Zawsze mówie że jedyny jej minus to drogie odbiorniki,dlatego nie raz do 4 modeli mam jeden odbiornik,ale da się z tym żyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiorniki - wszystkie na 35MHz. Nie ma znaczenia. Używałem odbiorniki z kwarcem, ostatnio zacząłem stosować już odbiorniki z syntezą (kłopot z kwarcami).

Działały odbiorniki z pojedynczą przemianą, działają z podwójną...

 

Co prawda niektórzy piszą, że Corony się nie lubią z Graupnerem, ale moja Corona jakoś się dogaduje. :wink:

 

Gniazdo na moduły to rzecz raczej gadżeciarska. Jak często wymieniasz moduły? Raz w życiu aparatury? Wcale? Gdy trzeba faktycznie wymienić moduł, można się pomęczyć lub nawet zlecić to komuś.

Poza tym każde gniazdo może się poluzować. Utrata kontaktu modułu z aparaturą w czasie lotu może być kłopotliwa.

 

W którymś "RC Przeglądzie Modelarskim" był artykuł o wymianie modułu w MX-ach. Ze zdjęciami, krok po kroku. Zajęło to autorowi godzinkę z użyciem śrubokręta i lutownicy.

 

Kiedy ja szukałem swojej pierwszej "poważnej" aparatury także brałem pod uwagę Optica. Niestety natknąłem się na sporo sygnałów o jej awaryjności w trakcie eksploatacji. Zwłaszcza dużo było opinii o słabej jakości potencjometrach przy drążkach.

 

Także możliwości tej aparatury nie należą do najwyższych. A cena praktycznie ta sama.

Dlatego ja wolałem wziąć MX-16 z dostępnych wówczas nadajników, z założeniem iż ma mi starczyć na kilka lat i być rozwojowa. I jak do tej pory wszystkich możliwości jeszcze nie wykorzystałem. A jak się przekonałem - kanałów nigdy za dużo. Kiedy zbudowałem swój motoszybowiec z podstawową mechanizacją płata (klapy i lotki) - nagle 8 kanałów stało się bardzo bliskie przekroczenia. :wink:

 

Jeżeli zauważysz, że w poważniejszych modelach panuje trend by każda powierzchnia sterowa miała swoje osobne serwo, a ono własny kanał (reszta to kwestia mikserów). To 2 lotki, 2 klapy, 2 stery i... Optic wysiada. A modele dwusilnikowe? A Hamulce aerodynamiczne? A podwozie? A śmigłowce? Od 6 kanałów dopiero się zaczyna zabawa.

 

Nagle się okaże, że kupując taką aparaturę wcale dużo nie zmienisz i nie zyskasz większych możliwości rozwoju, niż miałeś do tej pory.

 

Pomijając Turnigy 9X (która i tak mnie nie przekonuje jakością), to za te pieniądze po prostu nie kupisz lepszej aparatury niż MX-16S. 2-3 lata temu MX-y były po ponad 1000zł przy cenach rzędu 600-700zł za Optica. Teraz znacznie staniały z racji konkurowania z aparaturami 2,4GHz. Ale ani się MX nie pogorszył, ani Optic nie poprawił.

Ja na twoim miejscu korzystałbym z okazji lub rozejrzał się za czymś lepszym i droższym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Mx16. Podpisuje sie pod tym co pisal Madrian. Doskonale radio. Pisaliście ze "młodzi" pytają jaki nadajnik,"starsi" dopytują co w danym nadajniku dobre. Ja jak zaczynałem to juz wiedziałem jakie chce radio. Oczywiscie Mx16. Kupilem je niestety dopiero pol polu temu, a tak to Latalem na Flash 5. Tez doskonale radio na początek, no ale tylko zielony początek... Po 5 modelach zaczelo brakować kanałów. Jezeli kupiłeś Mx16 to gratuluję ci zakupu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno.

Co sądzicie o modułach i odbiornikach FRsky??

Ponoć mają duży zasięg (zaleta jeśli chodzi o FPV :twisted: ) i są też mikro odbiorniki.

Cena jest niska ale co z jakością??? :shock: :shock:

Tutaj są moduły i odbiorniki:

http://www.helipad.pl/frsky_accst_24ghz-k491-0-3-default.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie i tak nie ma modelarzy rc w promieniu ponad 15km :twisted: :twisted: ale nie będę ryzykował.

Jeżeli aparatura z homologacją, 2,4GHz ma 10mW mocy nadawczej i 2km zasięgu, nielegalne z USA mają 100mW, a tu masz "dopałkę" 1000mW... to możesz się bać nawet tych w sąsiednim województwie. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej zrobić dopalacz na cały kraj, nie będzie problemu z zasięgiem :rotfl: :rotfl: :rotfl: (Później możnaby zbudować rozgłośnię sterującą szpiegowskimi modelami FPV na baterie słoneczne latającymi po całym kraju :twisted: :twisted: :twisted: )

 

Edit:

A tak powracając do pierwotnego tematu posta to po dłuższym namyśle raczej będę brał optica ponieważ nie trzeba ingerować w jego wewnętrzną budowę by zmienić moduł.

Poza tym jest chyba najbardziej mobilny.

Wiem, że mx-16s jest najlepsza ale nie ma tego durnego gniazda na moduły.

 

Ostatni edit:

Decyzja podjęta. Jednak wybiorę graupnera.

Najwyżej zlecę zamontowanie modułu a poza tym tak jak pisał Pan Madrian moduł ma się jeden albo można zrobić dwuzakresówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się czy brać Optica czy MX16. Zobaczyłem wyświetlacze obu, zobrazowania trymerów i menu to bez zastanawiania się wybrałem MX16. Trymery w% jakoś do mnie nie przemawiały, wolę jak połozenie jest graficznie przedstawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie (może jutro) zamówię graupnera na nastik.pl lecz nie wiem, czy brać wersję z odbiornikiem czy bez.

Różnica 100zł (za tyle można już coś kupić) a poza tym i tak zamierzam przerzucić się na 2,4ghz Assana (duża różnorodność odbiorników).

 

A tak poza tym to wielkie dzięki za pomoc :jupi: .

 

 

Edit:

A czy ten odbiornik pasowałby do mx-16???

http://abc-rc.pl/p/104/1598/rc-odbiornik-corona-rp4s1-35mhz-4-kanalow-synteza--odbiorniki-35mhz-aparatury-i-osprzet-rc.htm

 

Edit:

Z lekkim opóźnieniem aparatura została zamówiona. :jupi: :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aparatura już przyszła, ustawiłem sobie mode 2 według instrukcji zdjąłem sprężynkę założyłem blaszkę lecz plastikowy uchwyt mocujący sprężynkę lata sobie w środku zawieszony na jednym metalowym pręcie.

Gdy ruszam aparaturą (nie rzucam itp.) owy elemencik puka od wewnątrz w obudowę.

Mam go wyjąć??? :?

 

A i jeszcze jedno. Czy akumulator Mx-16s można ładować ładowarką od lamy lub lasera 4??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wyciągnąłem i schowałem z pozostałymi elementami. Co do tej małej "kosteczki" wgłębi (od mocowania i regulowania naprężeń sprężyny) to zostawiłem, nie wiem czy to się w ogóle wyjmuje "tak o" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.