Skocz do zawartości

FOX 4,1m


RobertK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w modelpartner zestaw szybowca FOX 4,1m w którym zamierzam zamontować turbinę (niektórzy pewnie stwierdzą że to profanacja) Solidne proste skrzydła, naprawdę dobrze wykonany laminatowy kadłub oraz dość lekkie laminatowe usterzenie z przekładką zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Poza tym p.Leszek właściciel firmy zapewnił gratisowy i bezpieczny transport modelu z Andrychowa do Warszawy. :D Model zamierzam oblatac na poczatku czerwca w Radawcu (o ile koledzy pozwolą) a w końcówce czerwca odwiedzić kolegów w Parzniewie :wink:

A tak sie prezentuje zestaw:Dołączona grafika ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Paweł_W i qpa oczywiście dam znać, liczę również na obecność Tomka_W :) Tak się zastanawiam :roll: ,ten różowy w srerduszka żonie mogłyby się spodobać... :rotfl:

Rafał B. turbinę chcę mieć demontowaną ,więc dziurawić kadłuba raczej nie będę może coś takiego

Tak by było fajnie tylko te dziury :crazy:

Armand ,pytanie oczywiście retoryczne... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie będzie nam bardzo miło jak pojawisz się na Air Tow Meeting, zapewnię dla ciebie dwa dwa wejścia na pokaz turbo-akro.

Robercie prawdziwą profanacją jest obcinanie przodu i montaż napędu z ordynarnym kołpakiem turbo, co innego zamontowanie napędu w sposób nie rażący w oczy tak jak ten: http://rcgliders.pl/GROB_G103C_TWIN_III_ACRO_277m_ARF-69.html

A turbina na grzbiecie to zupełnie coś jeszcze innego, swoją drogą gdzieś widziałem swifta pełnowymiarowego z takim napędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chrapkę na tego foxa od roku , w lutym dowiadywałem się w tym sklepie o terminy na niego .Mają tam fachowca z zaprzyjażnionej firmy ,który może skrzydełka wykończyć laminatem. Myślałem o napędzie elektryk-silnik HACKER /dla niektórych to PROFANACJA ale mam to...../ .Twój wybór -silnik odrzutowy -daje mi dużo do myślenia ,może to trafny wybór i dużo odwagi .Temat silnków ODRZ jest dla mnie mało znany .trzymam mocno kciuki za jego realizacje .jeśli możesz podaj parametry tego silnika i gdzie go wyrwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Foxa w tej skali to turbinka w miarę małej średnicy np. JETCAT P-60 link ja niestety nowej nie kupię i wykorzystam co mam.

Odnośnie pokrycia skrzydeł to nie mogę się zdecydować folia czy tkanina szklana ??? I tu proszę kolegów szybowników ( i nie tylko ) o pomoc - folia :roll: :?: a może laminat :roll: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.