Skocz do zawartości

Graupner MX 16s


Johny88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co lepiej wziac. Frisky ok, no ale zastanawiałem sie mam Jeti. Co lepsze? Prosze mi brać pod uwagę ceny.

Marcin kolega juz ci odpowiedzial:

 

mx16 i frsky, to wyższa półka.

Albo cos z nizszej polki: Mx-16 Jeti,HoTT,Weatronic :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem już mx16 ;) Mam jednak jedno pytanie ,czy da sie tak ustawic by na jednym kanale 2 serwa dzialały w jedną strone ? Chodzi mi o klapy . Zlutowałęm wtyczki od dwóch serw (czyli pewnie odbiornik widzi to jedno serwo ) Jak to zrobic by było ok ? Dodam tylko, że nie moge odwrocic serwa o 180 stopni:/ Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wtyczkę od tych serw wpinasz w odpowiedni kanał (5-8),wchodzisz w contr. set. ,wybierasz kanał w którym jest dany mechanizm podpięty (I 5-8). w EMPTY wybierasz przełącznik jakim będzie to uruchamiane. A dalej masz ustawienia wychyleń. Cofając się w opcje servo set na danym kanale ustawiasz miejsce zerowe o raz revers w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podłączeniu dwóch serw do jednego kanału odbiornika (czyli przez kabel Y) nie da się zmienić kierunku działania jednego serwa drogą programowania nadajnika. Trzeba by w jednym serwie zamienić miejscami przewody silniczka i dwa skrajne przewody potencjometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak piszesz. Przy Serwach na kablu Y nie masz szans zmiany kierunku na jednym serwie. Jezeli osobno podepniesz to

ustawiasz w contr set. Dane kanaly (I 5-8) i na danych kanałach w empty wybierasz ten sam przełącznik. Pamietaj ze po wybraniu przełącznika należy ustawic go w pozycji wyłączonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam takie pytanie:

Czy da się połączyć Mx 16 z odbiornikiem Graupnera przy pomocy np. kabla?

 

Chodzi mi o to, by nie włączać HF i nie rozkładać anteny, gdy nadajnik jest tuż obok odbiornika (w domu).

 

Edit.

Oczywiście 35 MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie rozkładam anteny do prób w domu.

Oczywiście nie trzymam włączonego nadajnika godzinami.

Wstępnie wprowadzam ustawienia na wyłączonym torze nadawczym (wybieramy NO/NEIN przy włączaniu i pytaniu o kanał) i tylko włączam model i odbiornik do kontroli ustawień, czy serw nie pomyliłem, albo czy miksery działają jak trzeba.

Minuta, dwie i po próbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.