Skocz do zawartości

Graupner MX 16s


Johny88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem zainteresowany kupnem takiej aparatury jak w temacie. Latam modelami spalinowymi .Ostatnio zakupiłem P51 mustanga ,ktory jest wyposazony w klapy. Chcialbym dowiedziec sie co nieco o tej apce. Wiem,że wiekszosc powie ,że szkoda ze nie 2,4GHZ (tez tak mysle) ale mam ograniczony budzet a na dobre 2,4 trzeba miec troche wiecej. Chialbym opinii ludzi ktorych uzytkują to radio. mam kilka samolotow wiec napewno bede musial dokupic jakies odbiorniki. Chcialbym wiedziec jakie i jak z dostepem do nich. Pozdrawiam Piotrek:) Znalazłem je na tej str w promo.http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=3389

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ewentualnie za te 100zl wiecej takie radio jak :Hitec - Eclipse 7 2.4GHz http://modele.sklep.pl/pr...roducts_id=2730 i to są 2 aparatury które biore pod uwage ktora lepsza i jak z zasiegiem ?

Moim zdaniem lepszy graupner + frsky. Zobacz sobie ile kosztują odbiorniki do hiteca na 2.4ghz.

tak ale czy to konieczne ?? Bo ja tak naprawde nie wiem w czym jest lepsze 2,4 od zwyklego fm? Jak kupowalem 10 lat temu pierwsza aparature to nikt nawet nie myslal o 2,4ghz i modele tez latały ...

Dyskusje nt 2.4 czy 35 są w innym wątku. Moje problemy z trzepnięciami serw, chwilową utratą zasięgu zniknęły po zmianie modułu na 2.4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pyta o odbiorniki na 35MHz, wię po co te wszystkie posty o 2,4?

 

Ja i mój tato używamy 2 MX-16s na 35MHz. Polecam odbiorniki Corony, dwa konkretne modele: RP4S1 czterokanałowy i RP8D1 ośmiokanałowy. Obydwa z syntezą, tanie jak barszcz (ok. 50-60zł w przeliczeniu). Na tych 2 nie miałem nigdy problemów z zasięgiem czy zakłóceniami. Odradzam Coronę RP6S1 - nie chce ze mną współpracować, ale być może to wina złego programowania failsafe w odbiorniku - jeszcze rozpracowuję ten temat.

 

Samo radio sprawuje się rewelacyjnie, latamy na nich modelami w całej gamie wielkości i napędu, począwszy od depronów, przez 1,1 - 1,5m akrobaty 3D, DLG którym latałem na termice wcale nie tak blisko i z krótką cewkową anteną, przez 2,4m 5,5kg elektryczną holówkę po 3,2m makiety szybowców. NIGDY od czasu jak używamy Graupnera (tato jakieś 15 lat, ja może z 10) nie straciliśmy modelu z powodu awarii radia, a Graupnerów przez nasze ręce przeszło w sumie 5 (FM-314, MC-10, MC-12 i teraz te 2 MXy). Trzeba dbać o napięcie zasilania i nie kierować anteny w model - wystarczy. Wszystkie radia oczywiście na 35MHz. Jeśli miałbym wybierać, zdecydowanie Graupner, jeśli nawet zdecydujesz sie na przejście na 2,4 to radyjko jest bardzo proste do przerobienia.

 

EDIT: Co do klap, spokojnie możesz je skonfigurować w MX-16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam odbiornik ktory jest w zestawie. R16 scan. Zadnych problemow, Latalem modelem f3j(3m rozpietosci, a wyglądał jak lepek od zapałek) na granicach widoczności i nie zawiodl. Ja zastanawiam sie nad modułem Jeti. No ale koszty... Do kupienia w perfecthobby.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiorniki graupnerowskie oczywiście są świetne, logiczne że są najlepsze do tego radia :) Tych też mamy kilka - C17, R700, R16scan x2, SMC16scan. Corona jednak, jak wynika z moich doświadczeń, nie ustępuje niezawodnością, ale cena jest trzykrotnie niższa w porównaniu do nowego R16scan.

 

Marcin - muszę dopytać kolegi jak to tam Jeti się sprawuje, ale z tego co pamiętam coś ponoć było nie bardzo w jego MPX Profii 3030, w każdym razie do startów w F3J Tomek używa teraz Futaby FX30 bo Jetiemu nie ufał coś za bardzo. Dopytam i dam znac jak się dowiem czegoś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam MX-16S i uważam, że to jedno z lepszych radyjek jakie są na rynku. A z pewnością najlepsze w swoim pułapie cenowym.

 

Co do 2,4GHz to rzeczywistość nie jest taka różowa, jak to reklamy opisują. Bardzo nie wiele systemów jest autentycznie dobrych i udanych. Zdecydowana większość to "podróby" udające "lepsze" i żerujące na popularności i modzie.

 

A już na pewno w tańszym segmencie rynku, nie ma tu żadnej przewagi nad starym i sprawdzonym FM-em. W pewnych warunkach można nawet powiedzieć, że 2,4GHz ustępuje "staremu" 35MHz.

 

Moc nadawcza w FM - jest niemal 10-krotnie większa (legalnie) niż w 2,4GHz. Choć to nie ma ponoć znaczenia.

 

Pasmo 2,4GHz jest bardzo "zaśmiecone". Co z tego, że mamy tu "skakanie" po kanałach, jak ogromna część tych kanałów jest zapchana inną komunikacją radiową. W skutek tego słabe jakościowo systemy cyfrowe nie dają tu żadnej gwarancji, że na taki kanał trafimy.

 

Jeżeli nadajnik utraci kontakt z odbiornikiem (rozbinduje się - co się zdarza), to nie mam już możliwości odzyskania kontroli nad modelem. FM "słucha" jednego kanału, ale słucha go zawsze i tylko jego.

 

Przy FM-ie zagrożeniem jest modelarz na naszym kanale, ale tego się da uniknąć - latając w odosobnieniu lub ustalając kanały.

2,4GHz grozi nam wszystko na tym kanale, bo większość urządzeń nadawczych w tym pasmie nadaje "mocniej" i to wielokrotnie niż homologowane aparatury 2,4GHz.

 

Fala 35MHz lepiej penetruje przeszkody niż "słabiutka" 2,4GHz. Przy lataniu FPV, FM sprawdza się nieco lepiej niż tanie namiastki cyfrowe.

 

No i najlepsze - FM wiązał nas kwarcami - synteza nas uwolniła, a teraz 2,4GHz skazuje nas znowu na niewolę konkretnego protokołu komunikacji. Czyli jak mawiają producenci, albo kupisz nasze odbiorniki, albo sobie nie polatasz. A to, że nasze odbiorniki kosztują krocie... no cóż. Bywa. :wink:

 

Teraz, gdybym miał zmieniać nadajnik, to pewnie mierzyłbym w Futabę i jej FASST-a. Ale póki mogę - MX-16S daje mi wszystko co potrzebuję i dużo więcej.

Powiem tylko, że jak zmieniałem nadajnik, to wcześniej latałem na EK2-0404 i EK2-0420 Esky'a - chłam jakich mało. Sama wymiana nadajnika niemal mi podwoiła zasięg. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem ten nadajnik kupic juz w 2006 roku, kiedy zaczynałem zabawę. No ale fundusze nie pozwoliły i Kupilem ja dopiero w listopadzie zeszłego roku. Nadajnik jest przedni i polecam! Jak beda fundusze to moze sobie dorzuce moduł 2.4 ghz i bede nadawał na dwuch falach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.