Skocz do zawartości

Lil Ripper


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

elementy już powycinane, teraz obklejam taśmą do obklejania samochodów którą dostałem w pewnej firmie poligraficznej jako ścinki :)

teraz pozostaje już tylko ładnie wszystko obkleić posklejać elementy wsadzić elektronikę no i w górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fajne

Ja w swoim ostatnim tylko zasprayowałem dolną powierzchnię skrzydła w szachownicę i dokleiłem szeroki pasek taśmy przylepnej w 1/3 przedniej spodu kadłuba i tyle.

Szkoda mi wagi i zabawy, ma być użytecznie abym się nie pomylił gdzie góra a gdzie dół i tyle.

Ale chętnie obejrzę fotki z gotowym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne

Ja w swoim ostatnim tylko zasprayowałem dolną powierzchnię skrzydła w szachownicę i dokleiłem szeroki pasek taśmy przylepnej w 1/3 przedniej spodu kadłuba i tyle.

Szkoda mi wagi i zabawy, ma być użytecznie abym się nie pomylił gdzie góra a gdzie dół i tyle.

Ale chętnie obejrzę fotki z gotowym modelem.

a to kolejne postępy w pracach już prawie cały obklejony coprawda przytyło mu się na wadze( 227g depron 6mm+sklejkowe łoże silnika) więc chyba mam jeszcze jakiś zapas na podwozie :) silnik do niego mam 1534kv, 260w

post-4218-0-89332000-1373546918_thumb.jpg

post-4218-0-39169200-1373546928_thumb.jpg

post-4218-0-66055400-1373546935_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rano wyszedłem sobie polatać LR już wyważony lata naprawdę świetnie.

Trochę akrobacje potrenowałem lecz niestety w pewnym momencie akurat kiedy byłem do góry brzuchem model stracił nagle moc i już nie miałem szans na wyprowadzenie :( więc kolejny ripper R.I.P

post-4218-0-91388000-1374403013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

musiało boleć ja zaczynam dzisiaj kleić ripperka niestety z moimi możliwościami pilotowania dobrze mu nie wróże na razie zabity RWD 5 DELTA i 1 FUNBAT drugim latam i kleje nr.3 na półce czeka na serwa i silnik po nr. 2 a RIPperek jest wycięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ustaw niewielkie wychylenia sterów na początek, tzn. maks sprzętowo, a ogranicz programowo w aparaturze, wtedy lata bardzo przewidywalnie, w miarę oswajania się będziesz zwiększał zakres wychyleń i tym samym zmieniał charakterystykę modelu. Na szczęście depron jest dość tani, wycinanie modelu i jego sklejanie nie za trudne i szybkie, więc jak to mówią "praktyka czyni mistrza" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i znów odkopuje :P Witam. Zaczynam właśnie budowe ( już 2 szt. :) ) tego cuda :) lata wspaniale ;) pierwszy był na szybko i poszedł pod nóż. Nie rozbiłem się ;) Ale dodam coś od siebie do niego ;)

polecam dodać podwozie, naprawdę warto :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przy podwoziu trzeba już trochę wzmocnić konstrukcje a tego chcę uniknąć ponieważ i tak nie będę miał zakładanego przez konstruktora wyposażenia więc wagi mi trochę dojdzie ;) tak więc chcę oszczędzić na wadze ;)

 

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Jako że miałem pod ręką zbędne graty i trochę depronu postanowiłem zbudować Lil Rippera. Czegoś takiego szukałem - mały, prosty w budowie i do 3d - zaskoczyło mnie to że budowa modelu okazała się dużo prostsza niż przypuszczałem. Po wycięciu wszystko pasuje do siebie idealnie, ze złożeniem i sklejeniem nie było żadnego problemu. Dzisiaj odbył się oblot i tu kolejnie zaskoczenie - nie trzeba było nic poprawiać, ani nawet trymować - Ripper lata pięknie!

 

Jestem mega zadowolony z modelu prostotę budowy i dobre właściwości lotne.

 

IMG_20130913_005428.jpg

 

 

IMG_20130915_102809.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

To fajna konstrukcja, tez mam jednego w stanie do lotu i jednego profilaktycznie wyciętego, aczkolwiek przy całym moim zachwycie dla tego modelu, to w wersji light nie najlepiej daje sobie radę na wietrze, a niestety ostatnio dmucha.

Ale bądźmy dobrej mysli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.