Skocz do zawartości

Yak 55M GB-models 1,8m


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Witam !

 

Właśnie wróciłem z "modelarni" pralni i wytestowałem nową ładowarkę.Jak pogoda pozwoli to jutro lub w piątek oblot i wtedy powiem jak to wszystko działa.Na dzień jutrzejszy zapowiadają deszcz. W modelu zostało tylko włożyć odbiornik i zacisnąć linki na orczyku z wysokości i po molestować całość przed lotem czy nic nie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało się polatać napęd jednak się sprawdza.

Na nowym pakiecie 6000mAh 6S 40C, śmigło PT 20x8E ciąg to 7,6 kg

Po zmianie śmigła na APC 20x8E ciąg to 8,2 kg i tu jest już bardzo dobrze.

Silnik i regulator po locie letnie więc nie jest źle.

Prądy, zrobiły się już lekko ponad 100A więc słaby pakiet za długo nie wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert jaki masz regulator ?

Założyłem to co leżało na półce czyli Align RCE-BL100G i działa całkiem poprawnie.

 

Ze względu na duże prądy myślałem już o przejściu nawet na 12S, bo mam sporo takich pakietów ale ciężko dobrać odpowiedni silnik w dobrej wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie model poleciał i zrobił 3 udane loty.Był to mój najgorszy z oblotów jakie robiłem.Popełniłem tyle gaf za jednym razem co nie zdarzyło się w ciągu 11 lat jak latam RC.

 

Wybrałem się jak zachodziło już słoneczko i zrobiła się idealna pogoda do latania 0 wiatru.

Zabieram się za składanie wszystko "pięknie podłączyłem" zasilanie odbiornika, zasilanie silnika no i zakręciłem kabinę.pik, pik, pstryk Chiński regiel zagrał parę razy i wszedł w tryb programowania :lol2:.Zrobiłem revers gazu ok silnik kręci jak trzeba w dobrą stronę.Emocje już sięgają zenitu chcę kołować a tu brak wysokości myślę kurr o chuu tu chodzi przecież w domu wszystko "fungowało" jak trzeba ehh dobrze, że zaawsze daję max wysokość podczas kołowania.Ściągam kabinę, a tu zonk wtyczka z wysokości wyciągnięta, bo przecież podwozie dokręcałem i celowo to zrobiłem.Ok wysokość działa myślę sobie teraz już nie ma bata zaraz będzie wisiał :D.Chcę zaś kołować i tu hmmm daje wysokość max i kierunek chcę w lewo,a model jedzie w prawo :faja: no i przecież w domu wszystko "fungowało" :lol2: Zrobiłem szybki revers i myślę no w końcu lecę, ale sprawdzę wszystko, bo ktoś mi chyba z góry miesza .Ruszam lotkami, a tu jedna nie działa, więc zaś kabina i okazuje się, że wtyczka jest wsadzona pod kanał 2 a nie 1 ;D. Kolejnej niespodzianki przed lotem już nie było, ale sam nie wiem do teraz jak można 3 razy sprawdzać stery i za każdy razem dopiero przed startem wychodzi zonk :P

Chyba się zbyt napaliłem na latanie nim, bo pogoda robiła kilka razy koło :ass:

 

Gaz i poszedł w pizz*u ;D trymowanie to 2 kliki na wysokości i 2 na lotkach, środek cieżkości idealnie na pleckach opada minimalnie na całej prostej, więc postanowiłem zobaczyć co ten Ruski wynalazek potrafi.Pełny gaz pion, a model prawie nie przyspiesza myślę sobie mało mocy, zdecydowanie za mało, ale nic kilka beczek wyjsście 5m nad ziemię i zawis kilkanaście sekund drążek szybko na pełną moc.Ku mojemu zdziwieniu idzie dynamicznie do góry wniosek - ten model jest po prostu wolny jak muł ;D i nawet na pełnej mocy pikując nie ma szału śmigło jak dla mnie 20x8 jest po prostu wiatrakiem, który mieli w puste.Zamulając wylatałem pakiecik 7min i na ziemie.

 

Zmiana aku i już znacznie pewniej niż w 1 locie.

 

Torque roll - lotki do oporu, pulsuje gazem i prawie nic nie robię.Model stoi sobie w pionie i się kręci jakbym miał żyro na kierunku ;D.Pokręciłem się trochę i stwierdziłem, że to za nudnie nie mam co robić manetkami :lol2:

 

Harrier - z dużej wysokości bez gazu max wysokość na kilka sekund i potem delikatnie gaz.

Model niewzruszony :roll: jak gazeta nie kiwając skrzydłami spokojnie sobie laci ;D Zszedłem na 10m daje kierunek a on z ogromną gracją powoli zakręca ;D delikatna korekta lotkami żeby się nie zwalił i wychodzi na prostą ciągle idealnie trzymając skrzydełka prosto.

 

Rolling Harrier - hmm trochę zmaściłem sprawę, bo dałem -60% expo kierunku, więc trzeba było mocno kręcić drągiem, jednak na pętle starczyło.

 

Żyletka - Całe lotnisko przeleciałem nie ruszając niczego poza kierunkiem i przy wyjściu skrzydełka lekko odeszły tak więc kilka % miksera kierunek lotki i będzie supcio.

 

Blender - tutaj idealnie nie wchodzi w poziom tylko kręci z ryjem lekko opuszczonym trudno powiedzieć na już co jest nie tak, może mało wysokości, gazu lub sc bardziej w tył.

 

Elevator - Po zaciągnięciu chamsko do oporu przeciąga się i ustawia prosto skrzydełka :) i dalej opada jak gazeta :D

 

lądowanie - jak przystało na rasowego akrobata szybkość dosyć duża jednak do końca bardzo stabilny wystarczy pilnować łagodnie schodzenia i nie przeszkadzać mu.

 

Podsumowując model super, ale trzeba trochę popracować nad doborem śmigła timmingi itp

Silnik, regiel,pakiet w normie można ciągle trzymać ręką i czuć tylko delikatne ciepło

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, a więcej powiem jak więcej polatam.

Zanim padł telefon udało sie zrobić 1 fotkę na pamiątkę przed oblotem

 

Dołączona grafika

 

PS 1 To nie był koniec niespodzianek okazało się, że zapomniałem woreczka z śrubkami i klipsami do lotek na ziemi i musiałem jechać drugi raz na lotnisko.

 

PS 2 Chcąc wysłać ten post już na wszelki wypadek skopiowałem całość i tutaj zaś coś :crazy: Musiałem się drugi raz logować i gdybym nie skopiował to.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Torque roll - lotki do oporu, pulsuje gazem i prawie nic nie robię.Model stoi sobie w pionie i się kręci jakbym miał żyro na kierunku ;D.Pokręciłem się trochę i stwierdziłem, że to za nudnie nie mam co robić manetkami :lol2:

Witam,

A dlaczego "lotki do oporu" ? Torque roll wykonuje się przecież bez ruszania lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.