Skocz do zawartości

Yak 55M GB-models 1,8m


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma potrzeby jeżeli kupisz axi ten silnik daje rade w su 29 140E 2m gdzie waga podchodzi nawet pod 4700g i mocy nie brakuje.W Yaku będzie dobrze. Jak zachce Ci sie szybkosci i dynamiki załozysz 19x10 lub 17x12

 

http://www.youtube.com/watch?v=W1R9QlWszSw&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie zawęziłem pole manewru do 6-8s, Na początek 6s a jak będzie za słabo to dam 8s i będzie git.

Dołączona grafika

Z filmów wynika, że spokojnie daje radę napęd z pakietem 6s i myślę, że nie ma co kombinować. Tak jak napisał Radek su 29 sebart lata z tym napędem to yaczek tym bardziej.

Nie wiem jeszcze jaki kupić silnik. Axi 5320/18, Hacker A60 6XS 28-Pole Series Motor V2 - najprawdopodobniej będzie któryś z tych dwóch ale ceny dają dużo do myślenia. W hobby kingu brak silników, który ma założony Radek w swoim yaku. A może coś ze Scorpiona da się dopasować?

Dziś wkleiłem stery wysokości i lotki w skrzydłach klejem Pacer.

Dołączona grafika

Jeśli ktoś jeszcze nie miał z nim do czynienia to polecam. W przeciwieństwie do wklejania żywicą tu przebiega to czysto szybko i sprawnie, spoina nie robi się twarda na kamień tylko w pewnym stopniu jest elastyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy axi 5320/18 można zasilać pakietem 8s?

gdybyś był zainteresowany to znalazłem ten silnik na ebay:

 

http://www.ebay.com/itm/AXI-Gold-Line-5320-18-Outrunner-Brushless-Motor-OM700-/270700007182

 

po obecnym kursie $ wychodzi ok 720zł,to o 200zł taniej niż w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy axi 5320/18 można zasilać pakietem 8s?

gdybyś był zainteresowany to znalazłem ten silnik na ebay:

 

http://www.ebay.com/itm/AXI-Gold-Line-5320-18-Outrunner-Brushless-Motor-OM700-/270700007182

 

po obecnym kursie $ wychodzi ok 720zł,to o 200zł taniej niż w polsce.

Andrzej dzięki za link. Jednak jest duża szansa, że dowalą podatek i wyjdzie prawie to samo co u nas.

Wysyłka jest darmowa ale czy rejestrowana bo nie mogę doczytać?

Hackera A60 6xs też mogę kupić za ok 700pln. Wymiary i waga zbliżona do Axi tylko nie wiem jak będzie z mocowaniem tego silnika w yaku, czy spasują otwory na śruby.

Od Radka dostałem info, że Hacker może być słabszy od Axi i będzie kicha. Do Hackera żeby dał ok. 8kg ciągu trzeba dać śmigło 22x10. Już sam nie wiem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba silniki mamy w Rzeszowie w modelach , nie wiem czy optycznie hacker nie jest minimalnie mocniejszy , data logerem mierzyłem tylko axi.

Obojętnie który z tych silników zastosujesz będzie miał bardzo duży nadmiar mocy na 6s chyba że masz serwa które ważą po 1kg i model będzie ważył 8 kg.

Oba do kupienia w Modelsport śchmeissner w Rzeszowie , czas oczekiwania z doświadczenia hacker 3-7 dni , axi 3-20 dni .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bym sie kłócił i to zdecydowanie.Przy harrierze 55 stopni dużo pomaga działa jak stator.

Przy nagłych zwrotach na małej szybkości może Ci zabraknąć powietrza :D Temat racze do innego działu. Zwróć uwagę, że wielu dobrych pilotów przerabia to. Orczyki z wysokości idą podwójnie w kierunek, a w miejsce wysokości dają własne laminatowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orczyki z wysokości idą podwójnie w kierunek, a w miejsce wysokości dają własne laminatowe.

O to chodzi? Nie tu jeszcze inaczej :D

Dołączona grafika

Radek ale nie wiem w czym to ma pomóc jeżeli i tak się więcej się nie wychyli ten ster. To jest jego max i inna dźwignia nie pomoże.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jaki rozmiar dźwigni dać na serwo kierunku i wysokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem większa szczelinę miedzy zawiasami i da rade wychylić więcej.

 

Ja widziałem to w innej wersji niż na zdjęciach, ale tak też nie jest głupio.U mnie orczyk ogranicza wychylenie a szczelina jest na tyle duża ze śmiało można dołożyć i będę to przerabiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam większego brata - E-Flight 160. Silnik bardzo dobrej jakości, choć faktycznie robiony w Chinach. Jedyny problem to piasta o sporej średnicy, dla której trzeba rozwiercać śmigła. W zestawie komplet śrub do mocowania. U mnie narazie na sucho, bo model jeszcze czeka, chodzi na "hamowni" jak złoto ;D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dołożyć i mieć AXI jakość pierwsza klasa .Ciężko zajechać taki silnik

 

Jeżeli szukasz czegoś innego to :

 

Przemyśl Axi 4130/20 z wentylatorem i większym śmigłem niż w instrukcji 18x10 19x10 pod 8s takie rozwiązanie będzie ciekawe wagowo i mocy starczy, a prądy będą małe w granicach 55A. Nie wiem jak wyjdziesz wtedy z wyważeniem, ale jak upchasz wszystko w przód powinno być ok.

 

Alternatywą dla AXi jest Pulso silniki robione w tej samej fabryce pod inną nazwą posiadam 2 sztuki jestem zadowolony. 4130 znajdziesz w modelmotor lub modelrnia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl Axi 4130/20 z wentylatorem i większym śmigłem niż w instrukcji 18x10 19x10 pod 8s takie rozwiązanie będzie ciekawe wagowo i mocy starczy, a prądy będą małe w granicach 55A

Dzięki przemyślę, powinien dać ok 7kg ciągu.

Dołączona grafika

A tu E-flite 110

Dołączona grafika

Axi 5320/18

Dołączona grafika

Hacker A60 6XS i Axi 5320/18 na śmigle 20x8 mają prawie takie same osiągi wg. tego kalkulatora. Na śmigle 20x10 Hacker jest odrobinę mocniejszy daje 8750g przy prądzie 100A a Axi 8320g prąd 93A.

Zna ktoś rozstaw śrub mocujących w Hackerze A60 6XS? Jeśli wybiorę napęd na 6s to prawdopodobnie będzie Hacker, mogę go kupić za 700pln tylko nie wiem jak z tym rozstawem śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.