Skocz do zawartości

Yak 55M GB-models 1,8m


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem, że zawracam :ass: z tym napędem - wybaczcie :lol: .

Praktycznie jestem zdecydowany na Axi 5325/16 ale cały czas chodzi mi po głowie ten Hacker A60 XS V2. Jest mniejszy i lżejszy a daje tak jak AXI przynajmniej wg. tego kalkulatora.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Który wybrać cena praktycznie ta sama :?

Widzę, że Hacker ma ośkę na stałe i mocowanie tylko z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perpetum mobile ten Hacker z tego co pokazuje kalkulator wątpię żeby lżejszy, mniejszy silnik dał tyle.Osobiście zaufałbym Axi.

 

Ja powiem, że mam najlżejszy, najtańszy i odpowiedni napęd do tego modelu :) Łyka to sobie około 80A.Całość prawie się nie grzeje z śmigłem 20x8 silnik nie jest mocno obciążony i letni po locie.Na 4000mah do 8min lotu, więc 20x10 i gicor. Jedynie co należy zmienić, to wydajność prądową pakietu na 30C-50C, bo 20C latem grzeje się przy hardkorowym lataniu :D

 

Poszukaj w PL Turnigy 50-65 -380 kv cena śmieszna jak Ci nie spasuje to sprzedasz od ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perpetum mobile ten Hacker z tego co pokazuje kalkulator wątpię żeby lżejszy, mniejszy silnik dał tyle.Osobiście zaufałbym Axi.

Waga i wymiary takie same jak Axi5320/18.

Axi 5320/18 na śmigle 20X10 daje 7860g ciągu i prąd 105A a hacker 8300g i 113A co widać powyżej.

Jeżeli wierzyć temu kalkulatorowi wychodzi na to, że Hacker daje ok. 400g ciagu więcej niż Axi i z mocą jest pomiędzy 5320/18 a 5325/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25/16 już kapkę więcej waży jakieś 80g i tutaj ta moc może być znacznie większa.400g ciągu przy prawie 8kg kwestia trafienia na ciut lepszy czy gorszy pakiet z Chin.Zapas bedzie tak duży w każdym z tych silników, że nie ma to znaczenia.

 

Co kto woli Gernot markuje AXI, bo dobrze żyje z Czechami Materazzi Hackera, bo dostaje gratis.Na pewno są to silnik najwyższej klasy. Z doświadczenia swojego i kolegów mogę dać głowę, że Axi będzie na wiele sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400g ciągu przy prawie 8kg kwestia trafienia na ciut lepszy czy gorszy pakiet z Chin.Zapas bedzie tak duży w każdym z tych silników, że nie ma to znaczenia.

Też tak myślę:D

25/16 już kapkę więcej waży jakieś 80g i tutaj ta moc może być znacznie większa.

Wszystko wskazuje, że wezmę właśnie 5325/16 bo na śmigle 20x10 wyjdzie ok. 7800g ciągu, prądy w granicach 80A. A jak będzie mało to dam 22x10 i będzie petarda bo będzie z 9kg, tylko prąd będzie lekko ponad 100A. W razie czego to i do 2m będzie jak znalazł.

Model wyjdzie ze 400g ciężej od wersji z pakietem 4000mAh i silnikiem 5320/18 ale chyba powinien i tak nieźle latać no i wiaterek nie będzie nim tak miotał.

Dzięki Radek trochę mnie naprowadziłeś co mam kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wszyscy sugerują się instrukcją i wkładają serwo wysokości odwrotnie wg mnie powinno być w drugą stronę i wtedy jest w samym środku kadłuba i linki rozchodzą sie równomiernie.Uważam, że ktoś popełnił błąd przy robieniu instrukcji, zresztą dużo zdjęć w niej jest z Yaka 55M 1.4m i to sporo daje do myślenia, że ktoś zrobił ją na odpie... http://images37.fotosik.pl/1020/8d7bd36c6982d26amed.jpg

 

Tu jest prawidłowo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wszyscy sugerują się instrukcją i wkładają serwo wysokości odwrotnie wg mnie powinno być w drugą stronę i wtedy jest w samym środku kadłuba i linki rozchodzą sie równomiernie.

Też tak myślałem nawet za pierwszym razem wpakowałem serwo tak jak ty ale zobacz:

1. Przebieg linek zaznaczony jest na wrędze, nie wiem czy też tak masz

Dołączona grafika

2. Wklejony klocek balsowy - żeby serwo przykręcić odwrotnie trzeba go wydłubać

Dołączona grafika

3. Instrukcja

Raczej się nie pomylili w trzech miejscach chyba tak musi być.

Radek jak założyłeś linki po skosie czy po prostej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu Choiny już to poprawiono

Tylko dlaczego nie wkleili tych klocków balsowych z drugiej strony, żeby serwo było tak jak u was? W ogóle dlaczego zmienili stronę montażu tego serwa?

No nic zrobiłem tak jak to przewidzieli to w tej wersji i wyszło tak.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Podwozie też na swoim miejscu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ufałbym temu zaciskowi bez oczka na wysokości.Nie wiem może się czepiam, ale zawsze jeszcze przeciągam linkę robiąc oczko i dopiero zaciskam.

 

Jest piękny, a całe piękno tkwi w prostocie tego modelu, ale tylko z pozoru jest prosty. Zrobić taki kadłub nie jest łatwo :(

 

PS zrobiła się widzę moda na forum na 55M ciekawe kto kolejny pójdzie za ciosem, a może ktoś już ma w pudle tylko się kryje :D Proszę się przyznać :mrgreen: 7 szt już na pewno jest, to wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo.Andrzej koniecznie wzmocnij półkę bo zgubisz serwo z wysokości to jest wada konstrukcyjna wiele przypadków już było opisanych.

dzięki Radku za radę!na pewno zrobię jakieś wzmocnienia.aż się boję pomyśleć co by się mogło stać gdyby to serwo "odleciało"...

 

Jest piękny, a całe piękno tkwi w prostocie tego modelu, ale tylko z pozoru jest prosty.

zgadzam się z tobą ,fenomen tego samolotu tkwi właśnie prostocie i to mi się najbardziej podoba :(

 

No nic zrobiłem tak jak to przewidzieli to w tej wersji i wyszło tak.

faktycznie,trochę dziwnie to wygląda..

czy lotki steru wysokości nie będą się trochę różnicowo wychylać przez tak niesymetryczne połączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.