Skocz do zawartości

Yak 55M GB-models 1,8m


Rekomendowane odpowiedzi

Jak się nie mylę to w jednym przypadku jest 10cm a w drugim 13cm wychyłu lotki w każdą stronę.

według mnie nie ma sensu tak forsować serw,poza tym nieznacznie zmniejsza się precyzja i siła wychylenia lotki.

yak już przy niewielkich wychyleniach robi beczki jak szalony więc wychylenie na poziomie 10cm powinno być optymalne.

zresztą najlepiej sam to ocenisz podczas lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie są dzwignie Hiteca i wychylenia mam około 45 stopni.Model kręci beczki jak wiertarka.Robiąc nisko rola przydałoby się nawet ciut zmniejszyć żeby tak nie szalał, ale wtedy trudniej zmienić szybko kierunek kręcenia beczek.Mam zaklejone silikonem szczeliny, a dodatkowo dojdą generatory, które zmieniają znacznie ten model w powietrzu.Na pewno na wiosnę ustawię sobie na D/R 30% mniej lotek gdy będę latać precyzyjnie wyżej, a do np rolling harriera i typowego mielenia 3D ustawię opór i expo 80%

 

Tak lata Yaczyna z zaklejonymi silikonem lotkami i generatorami.Właśnie z modelu na filmie mam odrysowane generatory na wzór, bo złapałem tego chłopaka na EXFC 2011r

Sam pilot jak i jego ojciec stwierdzili, że nie wyobrażają sobie tego modelu bez SFG i od razu zapytali czy używam.Wychylenia także rzędu 45 stopni, ale jak napisałem jest to Yaczek po liftingu.Fabrycznie bez SFG nie trzyma się tak dobrze powietrza.

 

http://www.rcmovie.de/video/013588050cb7762de538/Yak-55M-low-flying

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odginasz lotkę max w dół nabijasz strzykawkę bez igły silikonem transparentnym.Przelatujesz całość żeby postała równiutka piska na całej długości.Prostujesz lotkę, odginasz ponownie, a nadmiar silikonu usuwasz papierem toaletowym nawiniętym na palec i gotowe.Powstaje idealna gumka między skrzydłem, a lotką.Stery zyskują na skuteczności w każdym modelu - sprawdzone :D

 

Jutro wstawię fotki, a na dniach zrobię generatory chyba w większej ilości z nudów na L4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam.

Yaczek lata już od jakiegoś czasu a ja się nie pochwaliłem :P

Z axi 5325/16, serwami wysokości w statecznikach i pakietem 6s 5000 35C wyważył się bez problemu. Musiałem jedynie przenieść pakiet odbiornika (ok.80g) na domek silnika.

Wrażenia z trzech pierwszych lotów:

Pierwszy 5min. Takie latanie w prawo i w lewo (trymowanie). Musiałem lotki parę razy kliknąć bo uciekał w lewo. Po locie ładowarka pokazała, że zostało jeszcze 55% pojemności.

Drugi Lot 6min. Trochę ostrzej i też zostało ok. 50% Trzeci lot 7 min. Tu już mu trochę gniotłem i ładowarka pokazała 35%. Model bardzo fajny stabilny w locie. Jest spora różnica w porównaniu z modelem 1,5m (Extra EF 58). Tam była jeszcze nerwowość, której tu nie ma. Brakuje steru wysokości do płaskiego:(

Po ok 40 lotach mam jedynie zastrzeżenia co do sterów wysokości. Wychylenia ok. 45 stopni, sc. na tył i ten płaski nie wychodzi mi jak trzreba ( na plecach jest ok.) Jednak jakoś trzeba zwiększyć te wychylenia na wysokości bo ewidentnie są za mało skuteczne. Chyba, że może pokombinować jeszcze z środkiem ciężkości i przenieść bardziej na tył.

Tak mam rozłożone wyposażenie:

Dołączona grafika

A tu kiolka fotek z lotniska:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.