Skocz do zawartości

Yak 55M GB-models 1,8m


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Możnaby spróbować, ale ja widzę w tym poważny problem. Najważniejsze jest to, że jeśli jeden pręt zaczepisz na dole, a drugi na górze orczyka, to jest prawdopodobieństwo, że połówki steru nie będą Ci się wychylać osiowo. Trzeba by było to przetestować i jeśli zda egzamin to czemu nie. Ważne jest, żeby pręt umocować w tulejce(np rurce z bowdena) w kilku miejscach, bo pręt może się wyginać pod wpływem dużych oporów i nie wychylać dokładnie steru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie zda egzaminu. Zauważ, że linki w pull pulu nie są stale napięte. Linka nie ciągnąca steru w danym momencie łapie spory luz. A tu co, pręt będzie sie giął?

Tutaj nie jest to zrobione na zasadzie pull pula tylko właśnie zwykłych popychaczy w plastikowej rurce. Przynajmniej ja tak to widzę bo są dwa popychacze a nie cztery i pojedyncze ramie na serwie a nie podwójne. Czyli idzie po jednym popychaczu na połówkę steru wysokości.

Tylko teraz pytanie czy te pręty w rurce z bowdena nie będą się wyginać bo przecież muszą mieć długość ok 1m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą i to jak cholera. Lepiej zrób jak napisał jarkub- rurki węglowe. A tak w ogóle po co kombinować. Pull-pull'e są najfajniejsze :) I najmniej ważą.

zgadzam się w całej rozciągłości z kolegą Pawłem.nie ma co kombinować tylko zastosować sprawdzone i pewne rozwiązanie.

od serwa do lotki steru jest zbyt długa odległość żeby układ z popychaczem działał precyzyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wywaliłem pul-pul na wysokości i włożyłem dwa serwa HS 5245mg w stateczniki. Mam cięższy silnik o 80g od 5320/18 i będę latał na pakietach 6s 5000mAh 30C tak więc z wyważeniem nie powinno być problemu. No i statecznik w razie co będzie można zdjąć bez odkręcania snapów.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iekawe rozwiązanie.nawet nie wiedziałem że tak można..

Szczerze to zapomniałem, że są miejsca na serwa w statecznikach. Jak jak je przykręcałem myślałem, że będzie Axi 5320/18 i nie zaprzątałem sobie nimi głowy. A później byłem pewny, że jedyna opcja serw na ogonie to miejsca po bokach a tam nie chciałem ich zakładać i wolałem już zostawić serwo w kadłubie. Dopiero Zbyszek z Revoca mnie oświecił, że jest taka opcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przedlużkami i snapami tj jakieś 100g.

Zgadza się Radek, chyba wyszło 90g.

Powinno wyjść na styk do 3D

Na to liczę :D a jak się nie uda to wrócę do linek.

Silnik 80g więcej i pakiet ok. 150-200g (zależy jakie c wezmę). Powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja mam silnik 490g i pakiet 650. Pakiet mam max z przodu, drugi zasilajacy odbiornik 2s 1700mah na domku silnika i model przy lądowaniu lekko zadziera, wiec jest mocno przeważony. Gdybym dołożył 300g w miejsce gdzie jest pakiet zrobiła by się z niego bomba i sc miałbym przed 1/3, jednak sporo też pakiet można cofnąć i myśle, że dało by się wyważyć.

Wniosek jest taki, że model potrzebuje duuuuz na przód żeby przenosić serwa w ogon.

Wg mnie pakiet będziesz przesuwać mocno do tyłu żeby wyjść do 3D :wink:

 

PS nie zakładałem kapci na koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest taki, że model potrzebuje duuuuz na przód żeby przenosić serwa w ogon.

Wg mnie pakiet będziesz przesuwać mocno do tyłu żeby wyjść do 3D :wink:

No u mnie będzie właśnie na mordzie o ok. 250g więcej niż u ciebie.

Myślałem, że przez to 90g na ogonie będę musiał pakiet dać bliżej silnika. No nic przyjdą pakiety to zobaczę. W razie co jest gdzie manewrować bo półka pod pakiet jest długa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołączona grafika

Radek wychylenia lotek robić na max co daje fabryka czy wystarczą mniejsze do 3d. Pytam bo tak jak mam teraz założony popychacz na dźwignie to można ustawić, żeby było maxymalnie. Natomiast jak założę popychacz bliżej środka serwa to już nie wychyli steru do końca jego możliwości.

Nie wiem czy zostawić tak jak jest czy przesunąć o jedno oczko w bok do zwiększając siłę serwa kosztem wychyłu. Jak się nie mylę to w jednym przypadku jest 10cm a w drugim 13cm wychyłu lotki w każdą stronę.

Jak jest u ciebie, widzę, że masz założone dźwignie hiteca a na nich chyba nie da rady żeby serwo wychyliło lotkę do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.