Skocz do zawartości

XIII Aero Model Show 2011


marcin133
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Adam za tak ciekawą fotorelacje z zawodów.

 

Jeżeli zainteresowaliśmy kogoś lub chciałby ktoś zbudować swój model OldTimerka -zapraszamy ,przeca mamy cały rok,bo miejsce na zawody jest bardzo dobre.

Ekipa z Awiatika służy pomocą. :D

 

http://awiatikforum.ok1.pl/index.php?sid=f95585b237418a308e10a76866799388

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem formuła Oldtimer w obecnym wydaniu to małe nieporozumienie. Czy pod tym pojęciem powinien mieścić się tylko model czy również wyposażenie? Uważam, że jedno i drugie - w końcu jest to nawiązanie do lat poprzenich. Oldtimer z nowoczesnym OS max'em to już chyba nie oldtimer ale ze starym samozapłonem jak najbardziej.

Uważam, że formuła poprzednich - latające wynalazki - była dużo trafniejsza...

Nie wiem co sie stało w tym roku bo nie dojechałem ale zawsze powtarzam zawsze był czas na loty rekreacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość awiatik sosno

Moim zdaniem formuła Oldtimer w obecnym wydaniu to małe nieporozumienie. Czy pod tym pojęciem powinien mieścić się tylko model czy również wyposażenie? Uważam, że jedno i drugie - w końcu jest to nawiązanie do lat poprzenich. Oldtimer z nowoczesnym OS max'em to już chyba nie oldtimer ale ze starym samozapłonem jak najbardziej.

Uważam, że formuła poprzednich - latające wynalazki - była dużo trafniejsza...

Nie wiem co sie stało w tym roku bo nie dojechałem ale zawsze powtarzam zawsze był czas na loty rekreacyjne.

Dobrze by było jak by w replice historycznego modelu było wyposażenie z przed lat.

Ale puki co jest to niewykonalne na większą skalę.

A niby dlaczego oldy w takim wydaniu są nieporozumieniem? Od wielu lat obserwuję rozwój modeli oldtimer u naszych południowych sąsiadów, i na podstawie ich doświadczeń i regulaminów napisałem projekt regulaminu z podziałem na kategorie.Regulamin ten opublikowałem na łamach "RC przeglądu ..." nr 5/2010.

A wracając do czeskich doświadczeń,to oni potworzyli tyle kategorii modeli old,że każdy coś znajdzie dla siebie. Tyle że tam pierwszy klub SAM powstał ponad 20 lat

temu. A tradycja budowy tych modeli w Czechach jest dużo starsza/ lata siedemdziesiąte/ i dzięki temu doświadczenie mają większe.

Panowie po prostu nie ma co marudzić "że, itd" tylko zabrać się za budowę modelu i wziąć udział w zawodach. Regulamin już jest, teraz jest potrzeba dobra wola wszystkich zainteresowanych czyli modelarzy którzy by chcieli bawić się w tę kategorię modelarstwa oraz organizatorów aby chcieli organizować konkursy modeli oldtimer wg.jednego wspólnego w Polsce regulaminu. Narazie tych klas w propozycji regulaminu jest dość sporo, ale z czasem na zasadzie: naturalnej selekcji , pozostaną tylko te najbardziej oblegane klasy.

I jeszcze jedna uwaga po konkursie z Bobowa: w tej klasie nie można organizować konkursu w konwencji:OPEN. Modele swobodnie latające w przedbiegach przegrywają z modelami RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.